Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 16:46
Reklama

Czy „tęczowym” wolno bezkarnie obrażać policjantów? Wokół incydentu w Pile

Wrzesień 1939 roku. Polscy policjanci, którzy pełnili wówczas służbę w naszym regionie (mowa o części powiatu pilskiego, czarnkowsko - trzcianeckiego i chodzieskiego), eskortują aktywistów narodowości niemieckiej do Berezy Kartuskiej. Po drodze kolumna zostaje zbombardowana przez niemiecką Luftwaffe. Ginie kilku Niemców. Po zajęciu terenów II Rzeczpospolitej przez faszystowską III Rzeszę, policjanci trafiają przed oblicze niemieckiego sądu. Oskarżenie o mord opiera się na fałszywych zeznaniach kilku aktywistów. Proces trwa jeden dzień, nie ma apelacji. Wyrok jest surowy, 18 policjantów zostaje skazanych na śmierć przez zgilotynowanie. Wśród nich jest m.in. posterunkowy Jan Ruciński, który urodził się w Białej koło Czarnkowa.
Czy „tęczowym” wolno bezkarnie obrażać policjantów? Wokół incydentu w Pile

Historia ta przypomniała mi się 28 sierpnia 2021 roku. Tego dnia ulicami Piły przeszli ludzie, którzy z niezrozumiałych powodów uważają się za pokrzywdzonych. Maszerowali pod hasłami, w których żądali m.in. aborcji na życzenie oraz możliwości zawierania małżeństw homoseksualnych (warto pamiętać, że wiążą się z tym przywileje socjalne, adopcje dzieci, patologiczne wykorzystywanie surogatek itd.).

O środowisku LGBT i jego niebezpiecznych postulatach napisałem już dziesiątki słów. Nie mogłem także milczeć po Marszu Równości w Pile. Moje teksty pojawiły się na niezależnych portalach: 77400.pl i pilska.tv. Napisałem w nich także o incydencie, który solidarnie przemilczały inne lokalne media. Mam tu na myśli zwłaszcza te, które jesienią ubiegłego roku informowały z wyprzedzeniem o godzinie i miejscu spontanicznych demonstracji tzw. Strajku Kobiet (np. pod biurami poselskimi posła Porzucka).

Niektórzy „tęczowi” aktywiści 28 sierpnia skandowali: „faszyści, policja, jedna koalicja”. Widać to na filmie, który zarejestrowała i upowszechniła w sieci Fundacja Życie i Rodzina (zobacz). Można na nim zobaczyć również interweniujących policjantów. Obraz mówi zatem wszystko. Okazuje się jednak, że niekoniecznie przemawia do wszystkich. Z pewnością nie do niektórych zwolenników LGBT (plus kolejne płcie i orientacje), którzy zarzucili mi podanie nieprawdy, brak rzetelności i manipulacje. Zażądali też usunięcia mojego materiału. Tego rodzaju e-maile zostały wysłane na adres redakcji wspomnianych przeze mnie portali.

Oczywiście nie zamierzam dyskutować z ludźmi, którym nie podoba się wolność słowa. Nie mam też zamiaru z niczego się wycofać. Nie zmienię zatem ani jednego zdania. Co więcej, zacytuję „tęczowym” słowa pani Adrianny - znanej działaczki lewicy z Poznania, która po zakończeniu Marszu Równości w Pile napisała na FB: „Tak dziękuję policji za popychanie Aktywistek Strajku Kobiet oraz za szarpanie i misgenderowanie osoby, która rzekomo zakłóciła kontrę do marszu, a potem dowalił się do niej organizator, że „przez to będzie miał problemy”.”

Rozpocząłem wątkiem o policji i na nim zakończę. Komisarz Magdalena Maślankiewicz Niedbalska (KPP w Pile) odpowiedziała pisemnie na pytanie jednego z pilskich aktywistów LGBT. W sporządzonym przez nią dokumencie mowa jest o tym, że podczas I Marszu Równości w Pile nie doszło do ataku na funkcjonariuszy policji. Oczywiście wspomniany działacz natychmiast umieścił to dumnie na FB. Nie napisał jednak treści swojego zapytania. Zakładam, że to właśnie ono spowodowało tak nieprecyzyjną odpowiedź przedstawicielki policji. Nie wierzę bowiem, że Pani Komisarz nie posiada wiedzy na temat skandujących: „faszyści, policja, jedna koalicja" i samego incydentu.

Na wszelki wypadek pozwolę sobie jednak zacytować fragment mojego tekstu. Może Pani Komisarz przeczyta. Cytuję: „Kilka dni temu Władysław Frasyniuk określił służby mundurowe słowami: „śmieci po prostu”. Na tzw. „Marszu Równości” i odbywającym się zaraz po nim "pikniku", żaden polityk opozycji nie odważył się na tak radykalne sądy. Biernie przyglądano się za to agresywnym zachowaniom niektórych z "tęczowych" aktywistów. Mowa m.in. o skandowanych w kierunku funkcjonariuszy słowach: „faszyści, policja, jedna koalicja".

Szanowna Pani Komisarz, czy te słowa obrażają funkcjonariuszy policji i stanowią formę werbalnego ataku w ich kierunku? Mam nadzieję, że doczekam się odpowiedzi. Na wszelki wypadek wysłałem tego rodzaju zapytanie również Pani zwierzchnikom. Zrobiłem to także w imię pamięci o polskich funkcjonariuszach policji, których w latach 1939-1945 mordowali faszyści.

Piotr Tomasz


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 23°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 4 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: jlTreść komentarza: Gdzie jest 157 wpisów w topiku "Mąż pilskiej działaczki..."?!Data dodania komentarza: 06.08.2022, 10:30Źródło komentarza: Pobito dziecko z ośrodka w Jastrowiu, czy będzie sankcja karna?Autor komentarza: PedroTreść komentarza: Szkoda gadac. Kiedys nawet wsparłem ten projekt finansowo I mialem obecywane złote góry. Do dnia dzisiejszego nic... ciekawe to bardzo bo np. Jeden z bylych juz mieszkancow Zlotowa gra w zagranicznej produkcji o nazwie samen.pl ktora mozna znalesc na Youtube I za darmo ogladac. Rozmawialem z nim swego czasu I wiem ze ich projekt pochlania ogromne ilosci pieniedzy ale koszta pokrywane sa z wlasnej kieszeni rezysera I producentow a jak I za malym wsparciem sponsorow w zamian za reklame. Sam Tomasz Raczek bardzo pozytywnie wypowiadal sie o projekcie ! Nasz Złotowianin ( Mateusz Leszczyński) gra w tym serialu jedna z postaci. Jest to komedia kręcona w Holandii ktoej celem jest ukazanie różnicy kulturowej pomiędzy Polską a Holandia. Bardzo zabawny serial ( sezon 1 ) zrozumiały dla tych co mają troche dystansu do siebie a na wakacjach byli dalej niż w Mielnie.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 17:41Źródło komentarza: Czym pachnie film "Gra w butelkę"?Autor komentarza: Artur ŁazowyTreść komentarza: Dziękuję Panu Burmistrzowi Złotowa za odwagę! Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i wierzyć w praworządność!Data dodania komentarza: 03.08.2022, 13:03Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: Dichlorodifenylotrichloroetan na larwyTreść komentarza: Kiedy oni to wszystko sprostują? Co numer to kłamstwa i manipulacje. Gazeta zalega w sklepach a już prawda wyszła na jaw.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 01:41Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: ZenekTreść komentarza: Wreszcie ktoś napisał prawdę. Jak ci propagandziści z Larwa na czele śmią wciskać kit ludziomData dodania komentarza: 02.08.2022, 15:19Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: odpisTreść komentarza: a gdzie byli opiekunowie tych dzieci ?to chyba ich rola żeby pilnować....więc sytuacja jest jasna,zaniedbanie obowiązków opiekuna grupy.Data dodania komentarza: 01.08.2022, 21:18Źródło komentarza: Sprawca pobicia dziecka nie był cudzoziemcem. To 58-letni Polak!
Reklama
Reklama