Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 14:56
Reklama

Kojak, wizjoner i...?

Równo siedem lat temu "niezawisły" sąd wymierzył mi karę grzywny za udział w pokojowym proteście. Wówczas to w doborowym towarzystwie, bo razem z kibicami Lecha Poznań, spokojnie wyrażałem swój sprzeciw wobec sfinansowania z pieniędzy samorządowych spotkania z reżimowym dziennikarzem, którego zalicza się do piewców stanu wojennego. Trzymaliśmy wówczas w dłoniach transparent o treści „TW John - won”. Wspominam o tym, bo słowo „won” ponownie zabrzmiało bardzo mocno w przestrzeni publicznej w naszym regionie. Wszystko za sprawą grupy radnych, których bliżej nieokreśleni spiskowcy zamierzają wypędzić ze Złotowa. Sprawę „wyniuchał” lokalny „Kojak”, który wynikami swojego dochodzenia podzielił się z czytelnikami Aktualności Złotowskich.
Kojak, wizjoner i...?

Corpus delicti stanowią plakaty, które pojawiły się na ulicach miasta. Wymienieni na nim zostali radni, którzy sprzeciwili się przyjęciu projektu złożonego przez burmistrza Pulita w ramach Funduszy Norweskich. Niektóre nazwiska rajców miejskich zostały zestawione graficznie w ten sposób, że powstał z nich wyraz „WON”. To właśnie tym krokiem spiskowcy strzelili sobie w stopę. Rozdrażnili bowiem redaktora Aktualności Złotowskich, którego z filmowym "Kojakiem" łączy fryzura, a ten wszczął dochodzenie. Oczywiście była alternatywa. Spiskowcy mogli przecież pójść za przykładem złotowskiej "Babci Kasi", która jesienią 2020 roku krzyczała na całe gardło w….ć, i to otoczona wianuszkiem młodzieży. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że tego rodzaju forma byłaby do przełknięcia dla "wrażliwej duszy" redaktora Leszczyńskiego. Takie domniemanie można wysnuć chociażby z treści jego felietonu, który ukazał się w trakcie proaborcyjnych protestów w Złotowie.

Spiskowcy postąpili jednak inaczej. Śledztwo zatem trwa. Na razie wiemy niewiele na jego temat. Redaktor Leszczyński nie ujawnił bowiem nazwisk swoich informatorów, którzy rzekomo posiadają wiedzę na temat spiskowców. Nie napisał też nic o radnych, którym grozi „wypędzenie” ze Złotowa. To ostanie jest jednak zrozumiałe. Chodzi wszak o bezpieczeństwo tych ludzi. Nie mają bowiem policyjnej ochrony. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że na czas tego gorącego okresu znajdą jakieś bezpieczne schronienie. Sugeruje budynek pewnej redakcji. Na wszelki wypadek nie podam adresu. Domniemywam jednak, że radni zagrożeni wypędzeniem znają go doskonale, podobnie jak prowadzącego dochodzenie.

Kim mogą być spiskowcy? Szczerze powiem, że nie wiem. Redaktor Leszczyński głosi, że „wypędzanie stało się naszą narodową dyscypliną”. Grono podejrzanych jest więc bardzo szerokie. Wśród nich jest jednak grupa warta szczególnego zainteresowania. Mowa o odpornych na manipulację mieszkańcach Złotowa. Oni wszak mają motyw, który usprawiedliwia słowo „won”. Posiadają bowiem świadomość utraconej szansy dla miasta, bo tak należy odczytywać sprzeciw wobec projektu zaproponowanego przez burmistrza Pulita.

W tym miejscu można postawić kropkę i czekać na wyniki śledztwa. Byłoby to jednak z krzywdą dla redaktora Leszczyńskiego, który w swoim felietonie udowodnił również, że „Jasnowidz z Człuchowa” to przy nim amator. Cóż zobaczył w swoich wizjach? Cytuję: „stanęły przede mną wszystkie te historie o pogromach, które wykonywano w tym kraju”. A dalej „a potem stali się coraz śmielsi, zagarnęli wszystko i przyszli mówiąc WON!” Mój kolega wspominał mi kiedyś, że jasnowidz Jackowski potrzebuje bodźca by wywołać swoje wizje. Musi np. pomacać jakąś rzecz. Redaktor Leszczyński zapewne "miętolił" pilota, bo z felietonu jasno wynika, że w trakcie seansu oglądał telewizję (domyślam się nawet jaką stację). Cóż w niej było? Nie, nie zgadli Państwo. Nie było relacji z urodzin Hitlera. Byli za to inni prowokatorzy, którzy mają za zadanie obrzydzić najpiękniejsze polskie wartości. Tym razem dali występ w Kaliszu. Pewnie pojawią się też w innych miejscach. Podobnie zresztą, choć innymi metodami, czyni to „tęczowy cyrk”, który rozwozi swoich aktywistów po całej Polsce na "gościnne występy". W jego kontekście warto wspomnieć o niszczonych kościołach i miejscach patriotycznych. O napadach i pobiciach. O profanowaniu symboli religijnych. Jak na tym tle wypadają ekscesy w Kaliszu? Wracam do felietonów redaktora Leszczyńskiego. Czy również wspomniane „tęczowe" zadymy wywoływały podobne wizje, które później przelewały się na papier?

Na koniec kilka zdań o Święcie Niepodległości, które obchodziliśmy 11 listopada 2021 roku. Wywiesiłem w tym dniu Flagę Narodową (podobnie czynię 1 marca). Redaktor Mariusz Leszczyński tego nie zrobił, co obwieścił w swoim felietonie. Z dumą obserwowałem też tegoroczny Marsz Niepodległości w Warszawie. Było morze biało-czerwonych flag i tysiące ludzi. Wśród nich m.in. piękna czarnoskóra dziewczyna, która ubrana była w nasze barwy narodowe. Dla mnie to byli Patrioci, dla Mariusza Leszczyńskiego zaś „nacjonaliści”. Jak się zachowywali według niego? Cytuję „Oni też krzyczeli won! Oni też mieli wroga, którego też trzeba było zniszczyć, wypędzić, bo przecież Polska powinna być dla Polaków”. Te słowa pozostawiam bez komentarza. Nie używam bowiem  słownictwa lokalnej "Babci Kasi". Dodam tylko, że białych, żółtych i czarnych „nacjonalistów” nie pilnowało 100 tysięcy policjantów i było spokojnie. Dodam też, że na tzw. „Marszu Równości w Pile” (sierpień 2021), według danych policji było około 140 osób, których pilnowało ponad 100 policjantów. Jeszcze to, że portal 77400.pl, jako jedyne media w regionie, opisał jeden z incydentów, który miał miejsce podczas tego "święta tolerancji", bo na tym właśnie polega rzetelne dziennikarstwo. Na prawdzie!

PIOTR TOMASZ

(kontakt z autorem [email protected])

Ps. Mariusza Leszczyńskiego, miłośnika tematyki „wypędzonych”, gorąco zachęcam do przeczytania jubileuszowej publikacji Joachima Zdrenki „Złotów 1370-2020”, na którą Rada Miejska Złotowa, ze Stanisławem Wełniakiem na czele, przeznaczyła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przy okazji lektury proszę zwrócić uwagę na fakt, że tak niewiele informacji jest w niej o Polakach, zwłaszcza tych żyjących w Złotowie po 1945 roku. Czyżby zostali wypędzeni? Liczba flag na ulicach Złotowa 11 listopada 2021 roku może sugerować, że tak właśnie się stało.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Pluto 02.12.2021 12:46
nie wiem co Ty człowieku bierzesz ale, to zdecydowanie nie pomaga :):):) frustracja wylewa się z Ciebie każdym otworem :) aż żal patrzeć

Bibek 05.12.2021 14:42
Masz na myśli Leszczyńskiego? To racja, żołć aż wypływa przed dom

larwa 05.12.2021 17:10
No wiesz co piesku, jakmożesz być takniemiły?

Graf 06.12.2021 23:53
Myslisz, że to Piotrek? Wyjątkowa psinka, aż żal.

Do p.Piotra T. 23.11.2021 19:06
Te agresywne teksty ze strony le szczyństwa, świadczą o tym, ze trafił pan w sedno swoim tekstem. Główne media sa w obcych rękach i ci co pociagają za sznureczki boją się polskiego patriotyzmu. W Stanach moze być patriotyzm amerykański, ale w Polsce taki sam przemarsz tyle ze z polskimi flagami od razu nazywany jest przez kłamców nacjonalizmem i gorzej jeszcze. Patriotyzm polski jest reakcją na rozkradanie Polski i ogólnoswiatowy celowy antypolonizm. Zniemczeni lokalni niby-polacy (specjalnie z małej litery) powielają kłamstwa globalistów. Tylko, że ci na górze wiedzą, ze trwa rozbiór Polski , a te zmanipulowane osły na dole już nie i wbrew wszelkim dowodom temu zaprzeczają

Chcesz ból ***?- ToMasz 22.11.2021 21:07
Szkoda że tej grzywny, którą autor tych wypocin otrzymał nie można było zamienić na dużego owłosionego, spoconego i wygłodniałego dzikiej miłości, spoconego goryla w jego celi. Z pewnością 77-400 jako jedyne opublikowałoby wideo z tego wydarzenia. Goryl z pewnością po wszystkim by zdechł ze wstydu, że skusił się na taką padlinę.

Piotr Tomasz 22.11.2021 23:10
Dobry wieczór. Interesujący komentarz. Muszę Pana/Panią zmartwić. Doskonale radzę sobie z "małpami", zwłaszcza z tymi z runą "Sieg" na gębie. Pozdrawiam serdecznie

do małpy Ci daleko -ToMasz 23.11.2021 10:29
Jakby Pan sobie umiał radzić z małpami to już przy goleniu (KOMENTARZ USUNĘTY PRZEZ ADM.)

Nawiedzony idiota z opaską AK na ręce 06.12.2021 22:09
Zdecydowanie czas na psychiatrę. Runy ,,Sięga,,. Ha, ha

wysoki poziom kultury 23.11.2021 00:44
Strażnika, albo strażniczkę trzeba przekupić. Nie jest łatwo załatwić zgodę w więzieniu. Widzę, że komentarz jest nacechowany dużą empatią.

Ser 19.01.2022 19:30
Burak jesteś

Grabi 20.01.2022 12:44
Ser ale ty zahaczasz o tematy prześmiewczo pedalskie a zgodnie z lewicowym powiewem nie wolno szydzić z pederasterii

hologram czy co? 22.11.2021 13:11
Wieloryb zawsze powtarza, że tej strony nie ma.

Zosia samosia x2 22.11.2021 00:56
Ja tu trafiłam przypadkiem. Myślicie ze ML wchodzi tu i to czyta? Szczerze wątpię ? Wy za to czytacie Aktualności od deski do deski, a w dodatków napędzacie sprzedaż i wyświetlenia właśnie Panu ML. Brawo! Piszcie jeszcze więcej!

stara śpiewka 22.11.2021 01:33
Wielu tu przypadkiem wchodzi, tak zaczynają komentarze, że ich tu nie ma, niczego nie czytali, nie klikali a treści się domyslają. Nie jesteś pierwsza Zosia.

Zosia x3 22.11.2021 01:44
Też wchodzi, oczywiście przypadkiem, przypadkowo komentuje i niczego nie czyta, domyśla się treści. https://www.77400.pl/wiadomosci/622,mariusz-leszczynski-wchodzi-z-buta-do-mzwik-czy-to-medialna-walka-o-wlasny-portfel

Zosia Samosia :* 22.11.2021 00:44
???? super artykuł! Niesamowity wręcz! Może jadu, wymiocin i gowna… panie Tomasz czy tez panie Piotrze. Niech ktoś pana przytuli… bo razem z panem C. macie spory deficyt miłości ? Mam nadzieje ze Panu M.L (którego tu wymieniono conajmniej 10 razy z imienia i nazwiska) doda to wiatru w skrzydła, a jego tygodnik i portal zyskają kolejne tysiące obserwatorów i czytelników <3 Namawianie młodzieży do bojkotu kogokolwiek jest chore… Pisanie takich artykułów, aby podbudować ego również. Duża dawka żenady. Teraz jeszcze bardziej cieszę się ze złotowskie i aktualności lokalne maja tak wielu czytelników, a ten pseudo portal niezmiennie gromadzi przed ekranami tylko garstkę zepsutych ludzi… Dużo miłości <3

Bogdan 22.11.2021 10:25
Oto przypadek Zosi, która innych chce uczyć empatii. Znamienne to tłumaczenie, że przypadkiem z tragarzami przechodziła. No i ni czorta z tekstu nie rozumie a felieton nazywa artykułem.

do Zosi 22.11.2021 12:13
W samo sedno. Ale oni i tak nie zrozumieją. Szkoda czasu. :)

XYZ 22.11.2021 12:14
"kolejne tysiące obserwatorów i czytelników" hahahahahahahahaha

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 24°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 0 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: jlTreść komentarza: Gdzie jest 157 wpisów w topiku "Mąż pilskiej działaczki..."?!Data dodania komentarza: 06.08.2022, 10:30Źródło komentarza: Pobito dziecko z ośrodka w Jastrowiu, czy będzie sankcja karna?Autor komentarza: PedroTreść komentarza: Szkoda gadac. Kiedys nawet wsparłem ten projekt finansowo I mialem obecywane złote góry. Do dnia dzisiejszego nic... ciekawe to bardzo bo np. Jeden z bylych juz mieszkancow Zlotowa gra w zagranicznej produkcji o nazwie samen.pl ktora mozna znalesc na Youtube I za darmo ogladac. Rozmawialem z nim swego czasu I wiem ze ich projekt pochlania ogromne ilosci pieniedzy ale koszta pokrywane sa z wlasnej kieszeni rezysera I producentow a jak I za malym wsparciem sponsorow w zamian za reklame. Sam Tomasz Raczek bardzo pozytywnie wypowiadal sie o projekcie ! Nasz Złotowianin ( Mateusz Leszczyński) gra w tym serialu jedna z postaci. Jest to komedia kręcona w Holandii ktoej celem jest ukazanie różnicy kulturowej pomiędzy Polską a Holandia. Bardzo zabawny serial ( sezon 1 ) zrozumiały dla tych co mają troche dystansu do siebie a na wakacjach byli dalej niż w Mielnie.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 17:41Źródło komentarza: Czym pachnie film "Gra w butelkę"?Autor komentarza: Artur ŁazowyTreść komentarza: Dziękuję Panu Burmistrzowi Złotowa za odwagę! Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i wierzyć w praworządność!Data dodania komentarza: 03.08.2022, 13:03Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: Dichlorodifenylotrichloroetan na larwyTreść komentarza: Kiedy oni to wszystko sprostują? Co numer to kłamstwa i manipulacje. Gazeta zalega w sklepach a już prawda wyszła na jaw.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 01:41Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: ZenekTreść komentarza: Wreszcie ktoś napisał prawdę. Jak ci propagandziści z Larwa na czele śmią wciskać kit ludziomData dodania komentarza: 02.08.2022, 15:19Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: odpisTreść komentarza: a gdzie byli opiekunowie tych dzieci ?to chyba ich rola żeby pilnować....więc sytuacja jest jasna,zaniedbanie obowiązków opiekuna grupy.Data dodania komentarza: 01.08.2022, 21:18Źródło komentarza: Sprawca pobicia dziecka nie był cudzoziemcem. To 58-letni Polak!
Reklama
Reklama