Zniszczyć księdza!

  • 20.07.2021, 19:12

Podziel się:

Oceń:

Zniszczyć księdza!
„Hejt” jest złem! Tego rodzaju hasłem uwielbiają posługiwać się zwłaszcza środowiska, które pojawiają się w przestrzeni publicznej w kolorach tęczy. Także w powiecie złotowskim mogliśmy i możemy zaobserwować tego rodzaju przypadki. Czy rzeczywiście jednak mamy do czynienia z ludźmi ideowymi i tolerancyjnymi, którzy pragną jedynie dobra i ograniczenia nienawiści w przestrzeni publicznej? Formą odpowiedzi na to pytanie jest bezpardonowy atak na ks. Arkadiusza Kalinowskiego z parafii pw. Świętych Piotra i Pawła Apostołów w Złotowie.

Nie jest żadną tajemnicą, że „tęczowej rewolucji” w powiecie złotowskim przewodzi duet: Maria Jaszczyk i Katarzyna Józefowska. Także to, że wymienione Panie, o zgrozo, można łączyć ze złotowskim szkolnictwem i kulturą. Nie są to też z pewnością osoby anonimowe w skali kraju. Wystarczy chociażby zajrzeć do materiałów medialnych, również tych naznaczonych „PiSowskim” piętnem. Na przykład w jednym z programów TVP pani Józefowska przyjmowała pozy męczennicy, karmiąc miliony widzów opowieściami o swojej heroicznej walce z hejtem. Ten wizerunek ugruntowuje rzecz jasna większość regionalnych mediów, bo chcą być postrzegane jako europejskie i postępowe.

Na szczęście są i takie media, które notorycznie ukazują prawdziwe oblicze „tęczowych liderek”. Wśród nich prym wiedzie rzecz jasna portal 77400.pl. To właśnie on, bodajże jako jedyny w regionie, rzetelnie informował o chamskich wybrykach na ulicach Złotowa, które miały miejsce jesienią 2020 roku. Szczególnie wiele słów poświęcono wówczas Katarzynie Józefowskiej, która rzucała „mięsem” na prawo i lewo, ucząc przy okazji tego rodzaju słownictwa młodzież szkolną. Rzecz jasna ukazaną przez portal 77400.pl prawdę, co jest już swego rodzaju tradycją, poczytano za „hejt”.

Tego rodzaju tokiem myślenia podążyła także pani Maria Jaszczyk. Tęczową aktywistkę również oburzają materiały zamieszczane na portalu 77400.pl. Szczególnie dotknięta poczuła się po imprezie LGBT w Górznej, która była sponsorowana przez Fundusz dla Odmiany (instytucja wspiera "tęczowe" imprezy w całej Polsce). Warto wspomnieć, że Fundusz zasłynął zwłaszcza po wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu w związku z aresztowaniem „Margot”, przeznaczając granty na wsparcie psychologiczne i interwencję kryzysową. Dodać również, że Michał Sz., tzw. „Margot”, zasłynął z chuligańskich ataków na obrońców życia.

Impreza w Górznej odbyła się w lutym 2021, a więc w okresie nasilenia pandemii Covid 19. To właśnie wówczas władze z całą surowością ścigały przedsiębiorców (np. z branży gastronomicznej w Złotowie). Łaskawym okiem przyglądały się za to: imprezom LGBT, Strajkom Kobiet i innym inicjatywom tego typu. Nie zaskakuje zatem, że pani Marii się „upiekło”. Na taryfę ulgową nie mogła i nie może jednak liczyć na portalu 77400.pl. Stąd rozpaczliwa próba kreowania się na ofiarę straszliwego hejtu. Przykładem materiał na portalu „wielkopolskakulturaupodstaw”, na którym znajduje się logo Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Można na nim zobaczyć artykuł promujący panią Jaszczyk. Okraszają go fotografie z tęczową flagą oraz znanymi osobami ze świata złotowskich elit (np. foto pani Marii z dyrektorką Muzeum Ziemi Złotowskiej, Kamilą Krzanik-Dworanowską, która w podległej sobie instytucji zatrudnia jedną z najbardziej radykalnych "tęczowych" aktywistek w Złotowie). W artykule znajdują się m.in. słowa, w których pani Maria wyraża sprzeciw wobec mowy nienawiści i piętnowania innych. Są one niezwykle wymowne  w kontekście pewnego epizodu w Złotowie, który odbił się szerokim echem w całej Polsce.

W połowie lipca 2021 roku ksiądz Arkadiusz Kalinowski (proboszcz parafii pw. Świętych Piotra i Pawła Ap. w Złotowie) odmówił celebrowania Mszy św. Miała się ona znaleźć w programie imprezy charytatywnej, której organizatorem jest pani Maria Jaszczyk. Duchowny rzekomo stwierdził, że kobieta musi się najpierw nawrócić. Taką wersję podaje jedna z lokalnych telewizji. Można z tego wysnuć domniemanie, że ks. Kalinowskiemu chodziło o zaangażowanie pani Marii Jaszczyk w promocję LGBT (i kolejnych literek) i związanego z tym ruchem programu. Oczywiście nie można wykluczyć również innych powodów. Duchowny mógł m.in. obawiać się tego, że podczas nabożeństwa mogłoby dojść do profanacji symboli religijnych (np. wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej, Krzyża). Tego rodzaju przypadki miały przecież miejsce w Polsce. W tym kontekście warto podkreślić, że nie tylko pani Maria niezwykle nachalnie posługuje się „tęczową” symboliką w przestrzeni publicznej. Kolejną przyczyną odmowy mogła być troska o bezpieczeństwo własne i nieświadomych zagrożenia parafian. Na nabożeństwo mogli przecież przyjść ludzie, którzy jeszcze nie tak dawno atakowali Kościół katolicki i jego nauczanie na ulicach polskich miast (smutny jest fakt, że parafianie musieli bronić kościołów przed "tęczową tolerancją" także na Krajnie, m.in. w Złotowie).

Ksiądz odmówił i sprawa zamknięta. W zasadzie na tym temat powinien się zakończyć. Jednak nie dla pani Jaszczyk, która sprawę nagłośniła i dzięki temu kolejny raz zabłysnęła w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Oczywiście w charakterze męczennicy w wojnie o tolerancję. „Tęczowa Bohaterka” swoje parcie na szkło zapewne przypłaci jakąś nagrodą od środowisk LGBT. Inaczej jest w przypadku księdza ze Złotowa, który na dziesiątkach portali doświadcza fali hejtu. Nie wypada w tym miejscu przytaczać tych setek obraźliwych słów, które kierowane są w jego stronę i instytucji przez niego reprezentowanej. Warto za to przypomnieć przytoczone wcześniej przesłanie pani Jaszczyk, w którym wyrażała sprzeciw wobec nienawiści i piętnowania innych. Następnie zapytać: kto przyczynił się do wywołania burzy hejtu wobec ks. Kalinowskiego? Wstyd, wstyd, wstyd, wstyd pani Mario.

Ksiądz Kalinowski zachował się zgodnie z wyznawanymi zasadami. Nikt nie jest wolny od grzechu. Grzech jest jednak złem! Należy z nim walczyć, nie zaś czynić normą społeczną. Duchowny poprzez wyrażenie odmowy pokazał przy okazji, że nie wolno publicznie promować osób, które mienią się katolikami i jednocześnie maszerują pod tęczową flagą z tymi, którzy atakują Kościół katolicki, chrześcijańskie symbole i domagają się prawa do aborcji na życzenie. Księdzu Kalinowskiemu należy bić za to brawo i życzyć, by także inni brali z niego przykład, zwłaszcza niektórzy duchowni z Wałcza i Bydgoszczy. Pani Marii Jaszczyk wypada zaś podpowiedzieć, że ma alternatywę. Nie musi zgrywać męczennicy. Może przecież skorzystać z pomocy tęczowych aktywistów, np. uczestników tzw. parad równości LGBT. Przykładem facet z durszlakiem na głowie (lider kościoła Latającego Potwora Spaghetti) oraz homoseksualista przebrany za biskupa - główni aktorzy przedstawienia z 2019 roku, które nawiązywało do liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Niech się Pani do nich zwróci. Z pewnością nie odmówią. Będzie tęczowo i tolerancyjnie. Może nawet głośno w przestrzeni publicznej, bo przecież niektóre media zawsze chętne na promocję "europejskich" nowinek. Tak samo zresztą jak na przywalenie Kościołowi katolickiemu.

 

Piotr Tomasz

 

Na stronie parafii pw. Świętych Piotra i Pawła Ap. (http://www.parafiapiotraipawlazlotow.org/) znajduje się oświadczenie ks. Arkadiusza Kalinowskiego w tej sprawie. Gorąco zachęcam do zapoznania się z jego treścią.

Mój tekst dedykuję m.in. „tolerancyjnej” osobie, która zamieściła na budynku kościoła św. Józefa w Krajence napis o treści: „jebać kościół”. Pojawił się on jesienią 2020 roku.


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Flatower
Flatower 30.08.2021, 09:24
Pan Kalinowski, proboszcz na Złotów - Za*** jest człowiekiem, którego rozpycha energia i chęć zawłaszczenia przestrzeni publicznej w Złotowie. Ta przestrzeń i tak jest spetryfikowana obecnością Braciszków z MSF, prawie całość wydarzeń kulturalnych przechodzi przez Parafię i jej współorganizatorów. Jak w tym kontekście mówić o państwie świeckim? Jak odkleić się od tej wszechobecnej religii w szkołach? Nie da się. Kalinowski w przeszłości dawał popisy bezczelności, ale Wełniak miał na tyle autorytetu by go powściągnąć. Pamiętam jak przy publice z całej Polski, na wręczeniu "honorowych" wskoczył imć Kalinowski na scenę i stwierdził ,że on tu nikt z honorowych nie zna ,"bo nie chodzą do jego kościoła"! Za taką bezczelność powinien mieć dożywotnio zaproszenie na pląsawicę do dyr. Tadeusza do Torunia. Na razie dostał od Dudy order ! To,że teraz ksiądz wydaje sam sobie decyzje komu odprawi mszę , to mnie nie dziwi. Robi co chce a wy jak mizoginistyczne pelikany łykacie wszystko i opluwacie pod jego kierunkiem kobiety. Wstyd.
r
r 31.08.2021, 14:17
wspomniany naczelnik zabrał go żeby mu pochował w Osieku matkę. Cos więc mieszasz. No i parkingi mu porobił z oświetleniem.
parafianin
parafianin 23.07.2021, 13:13
Oświadczenie ks. A. Kalinowskiego - proboszcza parafii:
http://www.parafiapiotraipawla…
DTV
DTV 24.07.2021, 18:02
To pismo ewidentnie kończy dyskusję i wątpliwości, które lewactwo medialne na czele z tą pomyloną eLgebeciarą wywołało. Yebac zboczeńców!
Piotr Tomasz (autor)
Piotr Tomasz (autor) 23.07.2021, 08:48
Zachęcam do wygaszenia emocji. Uporządkujmy za to fakty. 1. Ksiądz odmówił swojego udziału w sprawowaniu Mszy św. Potwierdza to oświadczenie opublikowane na stronie parafii. 2. Ksiądz podaje powody. Są nimi m.in. zachowania pani Marii. Chodzi o aktywne popieranie środowisk, które wprost negują nauczanie Kościoła katolickiego. W tym kontekście warto również wspomnieć o agresywnych zachowaniach tego ruchu (np. wobec symboli religijnych). 3. Ksiądz Kalinowski nie czynił przeszkód ks. Badurze, któremu zachowania pani Marii nie przeszkadzają. Potwierdza to celebrowana Msza św. Miała ona miejsce na terenie administrowanym przez parafię pw. Św. Piotra i Pawła Ap. W jakim zatem celu pani Maria skontaktowała się z mediami? 4. Burza medialna to następstwo zachowania pani Marii. jej ofiarą padł ks. Kalinowski. Księdza się hejtuje, aktywistkę LGBT natomiast chwali (tylko portal 77400.pl wyłamał się z tego schematu). 5. Pani Maria przedstawiana jest przez niektóre osoby jako "gorliwa katoliczka". Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania. Podobnie do twierdzeń, że krzyczący "uwolnić Barabasza" byli zwolennikami Chrystusa.
Michał
Michał 23.07.2021, 10:16
A Barabasz siedzi?
Olo
Olo 22.07.2021, 23:05
Ona jest po prostu wstretna. Żaden facet nie zwróci na nią uwagi.
Sancho Pansa
Sancho Pansa 22.07.2021, 20:32
Jak baba długo bez chłopa to jej odpiera.... A. To stara prawda jak świat.
Prist
Prist 22.07.2021, 12:32
Sami piszecie te komentarze? Pani Marysia fajna kobieta, wolę ją niż 1000 księży. He, he
Bolec
Bolec 24.07.2021, 18:03
To wskocz na nią i dmij, aż zawyje!
Odwaga
Odwaga 22.07.2021, 11:52
Brawo nasz Ks. Proboszcz! Inni księża niech biorą z niego przykład. Niedługo wszystkim i wszędzie owi kolorowi będą chcieli "wejść na głowę"... Pozdrowienia dla Ks. Proboszcza. Modlimy się, aby odważnych księży było jak najwiecej. Wreszcie porządny artykuł!
Flatower
Flatower 30.08.2021, 09:10
Odwaga ? To się podpisz tchórzu !
Mose
Mose 24.07.2021, 00:46
Brawo wasz proboszcz i tego się trzymajcie. Ja wolę jednak Marysię i inny, wam nieznany świat! Frustraci
Bisti
Bisti 24.07.2021, 18:05
Huuuj ci w duope! Kto ci broni smolic kakał w twoim świecie
Iwona
Iwona 22.07.2021, 08:57
Na kościele stoją wieże, głupi daje mądry bierze. Po co w szkole religia jak Pan Bóg nie był bogaty...To właśnie tęczowa rewolucja zamknie te wasze kościoły szybciej niż wam się wydaje.
Rodzic
Rodzic 22.07.2021, 08:48
Kto tą tęczową parówiarę do szkoły Katolickiej wpuścił? Pamiętam ją, miała zajęcia na zdalnym z dziećmi . Państwo Polskie ma obowiązek chronić dzieci przed demoralizacją!
dziecko
dziecko 22.07.2021, 18:58
demoralizuje to ten klecha aka biznesmen zza rzeki, jakie on niby wartości dzieciom przekazuje?
parafianka
parafianka 22.07.2021, 08:47
Ksiądz proboszcz jest gospodarzem na terenie parafii, to on decyduje, czy i gdzie można odprawić mszę świętą. Podczas niedzielnego kazania, proboszcz wyraźnie zaznaczył, że nie było zakazu organizacji mszy świętej w Nowinach. Chodziło tylko i wyłącznie o jej formę. Ostatecznie msza święta została odprawiona przez księdza z Wałcz. Należałoby znać stanowisko księdza proboszcza a nie tylko tej pani z Nowin.
pytanie
pytanie 22.07.2021, 08:49
A jak się ten ksiądz nazywa z Wałcza?
GRAŻ
GRAŻ 22.07.2021, 08:45
Ten babsztyląg próbuje robić zamieszanie, teraz szarpie za nogawkę duchownych. To nic nowego w modus operandi wojującego lewactwa pod tęczową banderą. Mam nadzieję, że parafianie wyciągną wnioski i przestaną kupować produkty miodowe od tej obłąkanej chorą ideologią genderyzmu kobiety. W parze z elgbetowcami idzie nienawiść do Kościoła więc prowokacja była planowana z wyrachowaniem.
zniesmaczona obłudą
zniesmaczona obłudą 22.07.2021, 12:54
Trudno o większą głupotę niż powyższe wypociny! Pani Maria to wyjątkowo szlachetna, dobra i mądra osoba - to przyzna każdy, kto Ją zna. Jest odważna i walczy z obłudą, to fakt. Parafialni hipokryci, faryzeusze i fałszywi "obrońcy Kościoła" Jej do pięt nie dorastają. O moralności niektórych proboszczów lepiej nie mówić. Tylko czy nie szkoda Pani energii, Pani Mario? Perły przed wieprze... Tu zawsze będzie kołtuństwo rządzić. A takie nieroby jak P.T. pouczać innych. No wybornie!
Smutna
Smutna 22.07.2021, 00:03
Jakie to maleńkie i rządne poklasku...
Pytania, nie raczej nie powinno się o nic pytać autora, w treści artukułu zawarta jest nieodgadniona głębia treści...
PP
PP 21.07.2021, 23:53
Ksiądz nie musi nawet uzasadniać, albo odprawia albo odmawia. To są podstawowe prawa. Kobieta ma starość fixuje iszuka hałasu wokół siebie.

Pozostałe