Katastrofa po demolce, czyli totalna kompromitacja

  • 27.01.2020, 23:52 (aktualizacja 01.03.2020, 20:43)
  • Wiesław Fidurski

Podziel się:

Oceń:

Katastrofa po demolce, czyli totalna kompromitacja
Oczywiście stało się to co przewidywałem i Regionalna Izba Obrachunkowa wyrzuciła do kosza budżet Miasta Złotowa „twórczo” znowelizowany przez mistrza budżetowania Stanisława Wełniaka i jego spółkę.

          Teraz miasto ma kilkanaście dni na poprawki, gdyż grozi mu, że to Regionalna Izba uchwali nam budżet co się jeszcze w historii miasta nie zdarzyło. Takie to owoce pracy „mistrzów od budżetowania”, czyli 9 radnych którzy zdemolowali poprawkami budżet miasta na sesji 17 grudnia ubiegłego roku.

Wśród błędów jakie wymienia RIO jest jeden kardynalny- dochody bieżące i wydatki bieżące muszą się bilansować. To święta zasada wynikająca z ustaw o której powinni pamiętać „ o każdej porze dnia i nocy” burmistrzowie i radni. Tu okazuje się że Wełniak, były komunistyczny naczelnik i wieloletni burmistrz tej zasady nie zna. Ale tego należałoby się spodziewać patrząc na jego problemy z budżetem miasta w trakcie jego panowania. Ale świadczy to też fatalnie o radnych , także tych z wieloletnim stażem.

Okazuje się, że nie mają oni elementarnej wiedzy z finansów publicznych, a siedzą w radzie Miasta od kilku kadencji. To czysta kompromitacja. Kto więc zasiada w tej Radzie? Oczywiście jak znam winowajców to na sesji będzie śpiewka, że to winien burmistrz i skarbnik. Niektórzy ludzie do błędu się nie przyznają. W ten to sposób obecna Rada Miasta zmierza do uzyskania miana najgorszej w ostatnim trzydziestoleciu.

Wiesław Fidurski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe