Prezydent Andrzej Duda odwiedził Złotów

  • 01.07.2020, 15:01
  • Kamil Ceranowski

Podziel się:

Oceń:

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Złotów Kamil Ceranowski
Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami na Placu Paderewskiego w Złotowie. Spotkanie miało charakter otwarty dla wszystkich chętnych

Kamil Ceranowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Yttew
Yttew 27.07.2020, 12:18
Ostatnie 5 lat (do ataku Covid 19) rządów PiS to świetny okres dla polskiej gospodarki i społeczeństwa. Wiele dobrych zmian. Najwięcej po przemianach ustrojowych 1989 r.
Choć bardziej fundamentalne zmiany, kluczowe dla wyrwania się Polski z pułapki oligarchicznej, zaszły w latach 1944-1960. To był okres polskiego cudu gospodarczego i społecznego, zapoczątkowany reformą rolną i pozyskaniem Ziem Odzyskanych.
Uprzemysłowienie Polski było wielką dobrą zmianą.

Zasługi PPR/PZPR dla Polski są znacznie większe niż PiS.

Choć, jak napisałem 22 lipca 2020 r., to Józef Stalin wyrwała Polskę z pułapki oligarchicznej, bo utworzył PKWN, który uchwalił reformę rolną, i dał nam Ziemie Odzyskane, które zdobyły jego armie. Dorzucił nam Szczecin poza uzgodnieniami z Anglosasami. To są fakty, znane historykom.

To Józef Stalin jest twórcą i ojcem III RP, bo ustalił jej granice i porządek prawny i polityczny, który był w naszym kraju przez 45 lat , a podstawowy jego element - dekret o reformie rolnej obowiązuje już 76 lat.

Stalin pomógł PPR/PZPR zdobyć władzę w Polsce, pomógł jej wygrać referendum w 1946 r. i wyborcy do Sejmu w 1947 r. (podobno je sfałszowano, ale twardych dowód nie ma).
W 1952 r. Stalin osobiście nanosił poprawki na projekcie Konstytucji PRL, która z pewnymi zmianami obowiązywała do 1997 r.
Bolesław Bierut konsultował z nim najważniejsze kwestie, jak dziecko z ojcem. Zaproponował zmianę hymnu Polski, Stalin przekonał go jednak, że "Mazurek Dąbrowskiego", to łada pieśń. Stalin zdecydował więc nawet o hymnie Polski.

Reforma rolna była kluczowa, pomogła wyrwać Polskę z pułapki oligarchicznej, w której tkwiła kilkaset lat. Pomogły też Ziemie Odzyskanie, gdzie powstało pół miliona polskich gospodarstw rolnych. To rozładowało głód ziemi, który doskwierał polskim chłopom. Dało środki do życia kilku milionom Polek i Polaków i ich dzieci.

Ojca należy szanować i bronić. Szczególnie, że dał nam fajne terytorialne państwo, stworzył na świecie system ONZ, który dał nam 75 lat życia w pokoju. W historii Narodu Polskiego nigdy wcześniej nie było 75 lat życia w pokoju.

To trudne dla Polek i Polaków, uznać Stalina za ojca III RP. Ten ojciec ma na sumieniu złe rzeczy. Krzywdził Naród Polski.
No cóż, był jaki był. Różnie z ojcami bywa. Zdarzają się też okrutni dla własnych dzieci.

Wychodzi, że jeden z największych zbrodniarzy XX wieku jest ojcem III RP. Zdarza się, że porządny człowiek ma ojca zbrodniarza.

Stalin nie jest moim ojcem, ani ojcem Narodu Polskiego. Jest ojcem III RP, państwa, które powstało w latach 1944-1945 i trwa do dziś. Mieszkam w nim. Akurat jestem w swoim domu na wsi na Ziemiach Odzyskanych. Kocham Ziemie Odzyskane.

Nie ma niczego haniebnego w tej prostej analizie geopolitycznej i historycznej opartej na faktach.

Piszę o polityce i geopolityce. Polityka, a szczególnie geopolityka, były, są i będą okrutne i brutalne. Walka o panowanie nad światem zawsze tak była.

📷

Pozostałe