Złotów walczy o 34 mln zł!

  • 24.11.2020, 10:49
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

Złotów walczy o 34 mln zł! UM Złotów
Blisko 34 mln zł na realizację wskazanych przez siebie zadań ma szansę otrzymać Złotów w ramach programu "Rozwój lokalny". Jeśli uda się sięgnąć po środki, wówczas w mieście może zostać wykonanych aż 327 zadań - od remontu biblioteki, poprzez budowę tężni solankowej, aż po uzbrojenie terenu inwestycyjnego przy ul. Powstańców.

Program "Rozwój lokalny" umożliwia pozyskanie środków na wskazane przez dany samorząd inwestycje bez konieczności wnoszenia wkładu własnego. Lepszego rozwiązania nie można sobie wyobrazić, dlatego nie dziwi, że program cieszy się tak wielkim zainteresowaniem. W wąskim gronie finalistów, którzy rozstrzygną pomiędzy sobą walkę o wsparcie znalazł się Złotów. Zakwalifikowanie się zostało poprzedzone przygotowaniem obszernego wniosku, a następnie wyłonieniem zadań, które planuje się wykonać. Ostatecznie lista liczy sobie 37 pozycji na kwotę prawie 34 mln zł. 

- Zgłoszono takie działania jak wykonanie odwiertów geologicznych w celu poszukiwania surowców leczniczych, montaż paneli fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej, modernizacja infrastruktury rowerowej Złotowa, oznakowanie najciekawszych miejsc w przestrzeni miasta, remont budynków przy wieży ciśnień na siedzibę Miejskiego Biura Karier i Centrum Wsparcia Aktywności i Przedsiębiorczości  "Mierz wysoko", remont i dostosowanie biblioteki do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami „Przyjazna biblioteka bez barier”, uzbrojenie terenu inwestycyjnego przy ul. Powstańców, budowa tężni solankowej, rozbudowa pływalni Laguna (dokumentacja), modernizacja boiska treningowego na stadionie miejskim, budowa pola namiotowego - informuje Urząd Miejski w Złotowie. 

Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać, którzy finaliści otrzymają środki na realizację wskazanych zadań. Wsparcie otrzyma tylko 15 miast, a wyniki powinniśmy poznać w pierwszym kwartale przyszłego roku. 

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe