J...ć Kościół!

  • 09.12.2020, 15:23
  • Piotr Tomasz

Podziel się:

Oceń:

J...ć Kościół!
Profanacja świątyni w Krajence!

 

Od kilku tygodni mamy do czynienia z chuligańskimi zachowaniami środowisk lewicowych. Agresja na naszych ulicach przybiera różne formy. Jedną z nich jest atakowanie katolickich świątyń. Kilka tygodni temu opisywaliśmy obronę kościoła w Złotowie, której podjęli się miejscowi parafianie. Zapewne tylko dzięki temu nie było żadnych incydentów w trakcie przemarszów ruchu z piekłem w nazwie. Do profanacji, i to tuż przed świętami, doszło natomiast w Krajence.

Nieznany sprawca (prawdopodobnie w nocy 8 grudnia) napisał „J...ć Kościół” na kościele św. Józefa. Może to zaskakiwać, bo do tej pory na terenie miejscowości nie było działań wymierzonych w wartości chrześcijańskie. Aktywność lewicowych radykałów sprowadzała się jedynie do przywdziewania czarnych barw lub zamieszczania symbolu przypominającego runę „S” na profilach Fb. Najbardziej zaangażowani maszerowali w Złotowie, co można zobaczyć na fotografiach, które zamieścił przyjazny temu środowisku portal (m.in. informował też o miejscu zbiórek). Przy okazji warto wspomnieć, że liderką złotowskich "manifestacji" jest pani Katarzyna Józefowska, promowana za rządów PiS przez takie media jak: TVP i Radio Poznań ( w ramach tzw. akcji "stop hejtowi", której patronują m.in. złotowskie feministki).

Sprawcy/sprawcom incydentu w Krajence należy przypomnieć, że w ten sposób nawiązał/nawiązali do tradycji niszczenia świątyń. 82 lata temu miasto było niemal całkowicie zgermanizowane. Wówczas to zwolennicy niemieckiej lewicy (NSDAP), z runą „S” na sztandarach, spalili miejscową synagogę. Wcześniej wypisywali na murach hasła zbliżone do „j...ć”, które odwoływały się do Żydów. Historię należy przypominać, lubi się bowiem powtarzać.

 

Piotr Tomasz

Piotr Tomasz

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bardzo dobre
Bardzo dobre 09.12.2020, 23:46
Dzisiaj wicepremier Jarosław Kaczyński pięknie skwitował łże opozycję: Kaczyński: My jesteśmy z zupełnie innego świata i wy nie jesteście tego w stanie zrozumieć
– Przemówienia, które tutaj słyszałem, były różne; niektóre z nich zawierały pewną polityczną propozycję, cokolwiek przedwczesną. Kiedy będą wybory? Wy lubicie, czy lubiliście - bo już w tej chwili nie - odwoływać się do konstytucji. O tym decyduje konstytucja – w 2023 roku – zwrócił się do posłów opozycji wicepremier.
– Ogromna większość tego, co zostało tu powiedziane, to pomieszanie absurdu kłamstw, projekcji własnych osobowości na kogoś innego. Tak się zdarzyło, że ja się tym kimś stałem – powiedział. – Ale proszę państwa, my jesteśmy z zupełnie innego świata i wy najwyraźniej nie jesteście tego w stanie zrozumieć. Nie jesteście w stanie tego zrozumieć, że ktoś jest w stanie kierować się interesami Polski, a nie swojej grupy – kontynuował.
– Zastosowaliście socjotechnikę znaną od starożytności. Zmianę znaczenia słów i wartości – ocenił Jarosław Kaczyński. Mówił, że w historii istniało pojęcie tzw. przyjaźni polsko-radzieckiej, co de facto oznaczało podporządkowanie Polski Związkowi Radzieckiemu. Wspomniał też m.in. o komunistycznym Związku Patriotów Polskich.
– Okazuje się, że obrona konstytucji to jest demontaż państwa. Okazało się, że demonstracje skrajnie nielegalne, szkodliwe dla ludzi (...), wzywanie do zabójstwa z wymienieniem nazwiska, to wszystko jest w porządku, natomiast przeciwstawianie się temu to jest zbrodnia. Okazuje się, że atakowanie kościołów to element pokojowych demonstracji, ale wzywanie do ich obrony to w gruncie rzeczy dzielenie narodu i przestępstwo – kontynuował Kaczyński.
W odpowiedzi na okrzyki z sali, stwierdził: „No tak, wzywanie do nienawiści. Obrona kościołów przed różnego rodzaju aktami profanacji to jest wzywanie do nienawiści? Być może, jeśli brać pod uwagę pewne specyficzne elementy życiorysu bądź interesów niektórych z państwa”.
– Wyjątkowo wręcz wulgarne, niszczące życie publiczne, sprowadzające je do dna, nieprzyzwoite okrzyki to, jak się okazuje, wezwanie do dialogu – mówił.
Zapowiedział, będzie kontynuował swoje prace jako wicepremier.
– Ja wiem, wy będziecie się tym bardzo martwić. Podstawowa rzecz, państwo polskie będzie silniejsze, nie będzie już z tektury. To będzie w interesie Polski, będzie przeciwko opozycji totalnej, za normalizacją życia w Polsce – zwrócił się do opozycji. Jak ocenił, jej przedstawiciele „wysługują się obcym”.
Lewakk
Lewakk 09.12.2020, 20:06
zbierasz to co zasiejesz
Panie Piotrze pytanie
Panie Piotrze pytanie 09.12.2020, 17:47
A jak się do tej hucpy platfuso-lewackiej odnosi Wasz krajan, radny powiatowy, który jest blisko związany z kościołem?
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 09.12.2020, 18:10
proszę zapytać radnego Wruka...
Pan -da
Pan -da 26.12.2020, 17:38
Wszedzie wrogowie, spisek , lewacy, moce piekielne. Diabel nie chce abys zajal sie uczciwą, systematyczną pracą... szatan nie chce abys zalizyl rodzine i zyl w zgodzie z naturą, ognie piekielne zabraniają Ci sie usamodzielnić...
Lewak 😛
Lewak 😛 09.12.2020, 17:32
Artykuł fanatycznego zwolennika PiS . Może napis sam stworzył celem prowokacji ha ha
Panda
Panda 26.12.2020, 17:36
Głowny moralizator odpływa coraz dalej. Mocno zryty beret. Zaraz sie okaże, że nastolatek, ktory dla jaj napisal mazakiem na kosciele jest wyslannikiem piekieł. Ah ten nasz jedyny prawdziwy katolik i duma narodowa. Ze tez mu udostepniacie jakiekolwiek medium.
BorysDoopa
BorysDoopa 09.12.2020, 17:44
Nie sadzę, że fanatycznego i raczej nie zrobił prowokacji. Sadzę, że strzeliłeś dwa razy kula w płot. Oczywiście mnie to nie dziwi.
JD
JD 09.12.2020, 16:29
hahaha xD

Pozostałe