W Zwierzyńcu wystartowała ścinka drzew

  • 12.01.2021, 10:11 (aktualizacja 12.01.2021, 10:30)
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

W Zwierzyńcu wystartowała ścinka drzew Bartłomiej Sijka/Nadleśnictwo Złotów
Na terenie Zwierzyńca wraz z początkiem tygodnia rozpoczęły się prace związane z wycinką drzew. Ma ona potrwać aż do końca lutego.

Zapowiedź zbliżającej się wycinki otrzymaliśmy już jakiś czas temu, gdy na drzewach pojawiły się charakterystyczne pomarańczowe znaki. W ten sposób znakowano drzewa, które wkrótce zostaną ścięte. 

- Podczas oględzin leśników zostały wyznaczone do wycięcia drzewa niebezpieczne i zagrażające (szczególnie w sąsiedztwie ścieżek), osłabione i zaatakowane przez patogeny oraz te, które ograniczają wzrost i rozwój sąsiednich drzew - tłumaczą przedstawiciele Nadleśnictwa Złotów. 

Wycinka wystartowała w poniedziałek 11 stycznia, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem zakończy się pod koniec lutego. W tym czasie będzie obowiązywał zakaz wstępu do niektórych części parku. 

- W trosce o bezpieczeństwo prosimy o rozważne korzystanie ze ścieżek i stosowanie się do tymczasowych zakazów wstępu. Jest to niezwykle ważne, szczególnie w naszym ulubionym kompleksie leśnym, który jest tak chętnie odwiedzany przez złotowian - apelują leśnicy. 

 

UŁATWIENIA DLA OSÓB NIEDOWIDZĄCYCH. TEN MATERIAŁ MOŻESZ RÓWNIEŻ ODSŁUCHAĆ NA NASZEJ STRONIE: 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe