Największa inwestycja w historii Krajenki krok bliżej

  • 09.03.2021, 13:23
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

Największa inwestycja w historii Krajenki krok bliżej
To może być jedna z największych pod względem kosztów inwestycji w historii Krajenki. Wyceniana na 18 milionów złotych przebudowa oczyszczalni ścieków wkroczyła w kolejny etap.

Intensywne działania na rzecz modernizacji oczyszczalni ścieków rozpoczęły się już w 2019 roku. Wówczas z powodu coraz częstszych problemów związanych z jej funkcjonowaniem podjęto decyzję o zabezpieczeniu środków na opracowanie dokumentacji mogącej w przyszłości pozwolić rozpocząć rzeczywistą inwestycję. Działania zainicjował burmistrz Stefan Kitela, któremu wtórowali radni. 

- Radni przychylili się do apelu Burmistrza i środki finansowe na ten cel w wysokości blisko 148 tys. zł znalazły się w budżecie. Pozwoliło to na przygotowanie dokumentacji technicznej przy wytycznych KZUP, która zakłada przebudowę istniejącego obiektu w celu zwiększenia efektywności, przepustowości oraz stabilności pracy oczyszczalni ścieków - informuje gmina Krajenka. 

Inwestor, którym jest w tym przypadku Komunalny Zakład Użyteczności Publicznej w Krajence posiada już także pozwolenie na budowę. Wszystkie dotychczasowe działania nie będą miały jednak większego znaczenia, dopóki nie uda się znaleźć finansowania zewnętrznego dla tego zadania. Gmina Krajenka z własnego budżetu nie byłaby bowiem w stanie udźwignąć jego realizacji. Niemniej i tu pojawia się promyk nadziei. 

- Zakładany koszt realizacji zadania to 18 mln zł. Oczywiście by można je było zrealizować, gmina będzie się starała o pozyskanie środków pozabudżetowych. A środki takowe mogą się pojawić w każdej chwili - zaznacza burmistrz Stefan Kitela. 

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe