Mariusz Leszczyński „wchodzi z buta” do MZWiK. Czy to medialna walka o własny portfel?

  • 16.06.2021, 10:16
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

Mariusz Leszczyński „wchodzi z buta” do MZWiK. Czy to medialna walka o…
Mariusz Leszczyński w swoim cyklu „Palcem w bucie” ukazującym się w Aktualnościach Lokalnych kolejny raz odniósł się do zmiany na stanowisku prezesa MZWiK. Sama gazeta również szeroko komentuje tę sprawę. Dlaczego tak naturalna zmiana na tym stanowisku - wobec wycofania się z walki dotychczasowej pani prezes - wywołuje w Aktualnościach Lokalnych tyle emocji? Może dlatego, że Edyta Iwańska za swojej kadencji podpisywała lukratywne kontrakty ze spółką…Mariusza Leszczyńskiego, płacąc chociażby 33,5 tysiąca złotych za promocję projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Złotów”. Czy obecne działania to próba wywarcia presji na nowym prezesie, który nawet jeszcze oficjalnie nie objął stanowiska?

Aktualności Lokalne od przynajmniej kilku tygodni szeroko opisują zmianę na stanowisku prezesa spółki MZWiK. Dotychczas miały jak u Pana Boga za piecem, co pewien czas otrzymując lukratywne zlecenia, jak chociażby opisane we wstępie.

Jaki zatem musiał być zawód, gdy okazało się, że Edyta Iwańska z własnej woli poddała się w walce i pozostawiła rywalizację o prezesurę w MZWiK trzem innym kandydatom. Czy intensyfikację nieprzychylnych i nierzetelnych materiałów na temat wybranego przez Radę Nadzorczą nowego prezesa, który w spółce nie przepracował jeszcze ani jednego dnia można łączyć z obawami Mariusza Leszczyńskiego o utratę przychodów? Lęki te wydają się zdecydowanie przedwczesne. Jeśli bowiem spółka Mariusza Leszczyńskiego kosiła wcześniej wszystkich rywali w walce o kontrakty uczciwie, przedstawiając po prostu najlepsze oferty, to skąd obawa, że po objęciu stanowiska przez nowego prezesa kurek z forsą zostanie zakręcony?

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hallo
Hallo 18.06.2021, 19:21
Panie Krzysztofie. Dyskusja z ludźmi dla których mamona jest jedynym kryterium, jest pozbawiona sensu. Gratuluję odwagi w poruszeniu tematu. To mam nadzieję początek.
Perfidna manipulacja
Perfidna manipulacja 17.06.2021, 16:03
Nie czytałem tego, nie znam sprawy. Zainteresowałem się jednak kiedyś tematem gnipta wydawniczego prof Zdrenki. O tym czytałem tu na tej stronie. Były jasno postawione błędy faktograficzne. Następnie radny Piosik wypynktował to sesji. No i wtedy doszło do manipulacji. Na sześć stron artykuł obrończy profesora wespół z kolegami po fachu. Nie wspomniano o głównych zarzutach i pomylonej faktografi. Skupiono się na ocenie społecznej radnego. Była to perfidna manipulacja niestety nie pierwsza w wydaniu tego brukowca Najlepsze jest to, że profesor wzmiankował w swoim ,,dziele,, o gazecie niestety nie potrafił ustalić jej popawnej nazwy. No jeśli takie nieścisłości padają w ustaleniach o czasopiśmie, które funkconuje to o zgrozo dla ustaleń czasów minionych.
Stanisław
Stanisław 17.06.2021, 15:01
Manipulacja jest wtedy gdy następuje żonglowanie faktami. Artykuł i docinki redaktora naczelnego "aktualności złotowskich" to jest już nienawistny bluzg. Przywoływanie słowa katastrofa opisując wybór młodego człowieka na stanowisko, gdzie słowo to opisuje straty materialne oraz ciężkie urazy lub śmierć ludzi. Powoływanie się na "tajemniczy załącznik", który jest zwykłym świstkiem służącym jako instrukcja. Wydźwięk postawionego larum w gazecie jest stanowczy i pokazuje, że miała wygrać była prezes. Ba, nawet bez konkursu!
Boczniak
Boczniak 17.06.2021, 05:40
Jak to mówią: srała Larwa razy kilka...
Marian
Marian 17.06.2021, 13:14
Czy można gdzieś prześledzić wydatki Fundacji Złotowianka? Są jawne? Interesuje mnie zakup aut. Tak z ciekawości.
anty
anty 17.06.2021, 14:41
Dzwoń do Kuźmicza. Ona ma w swoim notatniku podliczone wydatki każdego mieszkańca Ziemi.
Boli dupka
Boli dupka 17.06.2021, 00:16
Panie Kuźmicz. Na ból tyłka jest maść. Może Pan ją zakupić w aptece, w której pracuje żona jednego z Pana chlebodawców. Przy kasie poprosi Pan o końską dawkę. Może nie jest za późno. 77400 km, dokładnie tyle dzieli Pana od rzetelnej informacji. Popłuczyny myślowe podsycane z drugiego fotela. Metody podobne do obecnie rządzącej partii. Jeżeli 30.000 zł zarobione przez 3 lata to dla Pana kosmos finansowy, to zamiast wypisywać bzdury, ustawi się Pan w kolejce do MOPS-u bo inaczej ominie Pana kolejna dostawa konserw i makaronu za około 70 zł na głowę.
Mariusz Leszczyński
Mariusz Leszczyński 16.06.2021, 11:42
Piękny przykład manipulacji faktami. Nie lukratywny kontrakt a umowa podpisana w wyniku wygranego przetargu, w którym wystartować mogła każda agencja. Polecam sprawdzić kto startował w tym przetargu, bo nie byliśmy jedyni. Umowa zawarta w 2018 roku zawierała wykonanie tablic reklamowych, druk kalendarzy, publikację materiałów w mediach lokalnych, organizacje konferencji prasowych. Czas realizacji 3 lub 4 lata. Panowie zapomnieliście dodać, że 33 tysiące brutto czyli odliczcie jeszcze 23 procent VAT. Czy chcemy wpłynąć na nowego prezesa? Nie, nie chcemy, bo niby dlaczego mielibyśmy to robić. Nowego prezesa nie znam i życzę mu jak najlepiej. A że otoczka konkursu jest jaka jest. Rolą dziennikarza jest opisywanie faktów. Pan Krzysztof Kuźmicz gdyby był rzetelnym dziennikarzem, zwróciłby się do nas o szczegółową informację w temacie umowy. Na pewno, byśmy mu ją udostępnili. Zresztą domyślam się, że do umowy miał i tak dostęp, szkoda, że nie udostępnił jej w całości a tylko skupił się na kwocie. Cóż, taki tekst jaki dziennikarz. Panu Kuźmiczowi życzę nadal owocnej współpracy z Urzędem Miejskim w Złotowie. Polecam jego uwadze „lukratytywne” kontrakty zawierane z innymi mediami przez Urząd. Pewnie się nie doczekam ale mimo wszystko.
Krzysztof Kuźmicz
Krzysztof Kuźmicz 16.06.2021, 14:58
To miód na moje serce, że akurat Pan Leszczyński, przykład skrajnego braku dziennikarskiej rzetelności, manipulacji faktami i wywierania presji sugeruje, iż nie jestem rzetelny. Do powyższej listy dodaję więc od dziś hipokryzję, którą się Pan wykazał.

Co do fragmentu o zwróceniu się do Pana z prośbą o udostępnienie szczegółowej informacji w temacie umowy to raczy Pan żartować. Chyba nie spodziewa się Pan, że opublikowałbym artykuł nie mając dostępu do pełnych danych. Ale dziękuję za propozycję, jeśli w przyszłości będę miał materiały dotyczące Pana działalności z pewnością się odezwę.

Teraz fragment o "lukratywności" umowy. No cóż, dla mnie, ale z pewnością też dla większości osób 33,5 tysiąca złotych to spora kwota. Rozumiem, że na Panu nie robi wrażenia, bo takie podpisuje regularnie, ale w prawdziwym świecie, a nie tym obserwowanym zza biurka wiele osób takich pieniędzy nie zarabia przez rok. Jeśli Pana jedyną szabelką w tej kwestii jest czepiania się brutto i netto to gratuluję. Oczywistym jest, że zawsze podaje się kwoty brutto, ale przecież Pan jako wzór dziennikarstwa o tym wie.

Co do ostatniego fragmentu, może Pan rozwinąć? Głównie o owocnej współpracy z Urzędem Miejskim. Ja o Pana umowie napisałem, więc proszę śmiało podać szczegóły mojej "owocnej współpracy". W innym wypadku traktuję Pana słowa jako kolejne bezwartościowe literki rzucone w przestrzeń publiczną. Ale nie gniewam się. Taki poziom dyskusji narzuca Pan od lat. Mimo to jestem zainteresowany podjęciem wskazanego przez Pana tematu lukratywnych kontraktów zawieranych z innymi mediami. Aż dziwię się, że do tej pory Aktualności Złotowskie vide Lokalne tego nie zrobiły, ale rozumiem, że gazeta ma swoją objętość, a w międzyczasie były ważniejsze interesy do załatwienia, więc ten temat akurat się nie zmieścił.

P.S. z tymi pochwałami za piękny przykład manipulacji faktami to się Pan trochę rozpędził. Rozumiem, że jako specjalista w tym zakresie potrafi Pan rozpoznać takowe dzieło, ale jak widać i najlepszym zdarzają się pomyłki. No chyba, że wskaże Pan fragmenty, które Pana zdaniem zostały zmanipulowane. W innym przypadku proszę zachować tego typu pochwały dla swojego zespołu. Ci ludzie zdecydowanie bardziej niż ja zasługują na takie słowa z ust szefa.

Pozdrawiam!
Mariusz Leszczyński
Mariusz Leszczyński 16.06.2021, 16:49
Krzysztof Kuźmicz ależ się Pan rozpisał. Chyba zabolało. Zawsze podajemy informacje o czyimś wynagrodzeniu w kwotach brutto. Co do rzetelności, ta nakazuje, że jak się o kimś pisze to należy go zapytać o zdanie. Dlaczego nie napisał Pan co wchodzi w skład zamówienia, dlaczego nie wspomniał Pan o przetargu, dlaczego nie napisał Pan jakie były inne oferty. Nie napisał Pan, bo tak było Panu wygodnie. Panie Kuźmicz zarzuca nam brak rzetelności nie podając przykładów. I tak to z Panem już jest. Żegnam.
Bez złośliwości
Bez złośliwości 17.06.2021, 09:14
Cyt: "Co do rzetelności, ta nakazuje, że jak się o kimś pisze to należy go zapytać o zdanie." Naprawdę uważa Pan, że tę zasadę Pan stosuje? Mam na ten temat zupełnie odmienne zdanie. I wiele innych osób zapewne też.
cd.
cd. 17.06.2021, 16:06
To proszę przesledzić artykuł o Zdrence i doszukać się tam drugiej strony. Uprzedzam- stracony czas.

Pozostałe