Woda jest, pani prezes nie ma, czyli stand-up na sesji miejskiej

  • 23.06.2021, 13:25
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

Woda jest, pani prezes nie ma, czyli stand-up na sesji miejskiej
Ostatnią sesję rady miejskiej Złotowa ponownie można zaszufladkować w kategorii "komedia". W stand-upera zabawił się m.in. radny Krzysztof Żelichowski.

Smaczków z ostatniej sesji można wybrać sporo, ale nam szczególnie do gustu przypadł aktorsko-komediowy występ radnego Krzysztofa Żelichowskiego. Już sam początek można nazwać małą kompromitacją. Małą tylko dlatego, że duża miała dopiero nadejść. Radny Żelichowski powiedział "Fundusze Norweskie miały być w styczniu, miały być w kwietniu, mają być w czerwcu. Pewno nie będzie". Odniósł się tym samym do naboru wniosków, w którym udział bierze właśnie Złotów, jako jedno z kilkudziesięciu miast w kraju, których projekty zostały zakwalifikowane do finałowego etapu, w którym uzyskać będzie można nawet kilkadziesiąt milionów złotych wsparcia. Radny wykazał się sporą niewiedzą lub też na siłę próbował wbić szpilkę władzom miejskim. Niemniej spieszymy z informacją: wyniki zostaną ogłoszone w pierwszej kolejności przez organizatorów w terminie, który oni wskażą. Żaden z samorządów biorących udział w walce o fundusze nie ma wpływu na termin ich ogłoszenia. Niemniej, zabijając nudę w oczekiwaniu na wyniki radnemu polecamy stronę www.eog.gov.pl. Tam może dowiedzieć się czym są Fundusze Norweskie oraz jak działa mechanizm przyznawania środków. 

Ale czy z radnym Żelichowskim może być mowa o nudzie? Na sesji z pewnością nie. Już kilka chwil później kontynuował swój występ w stylu stand-up sięgając po butelkę wody i mówiąc "Woda, którą się chwalimy. Która jest najlepszą wodą w Polsce. Pani prezes, która doprowadziła do tego, że ta woda jest taka wspaniała, gdzie jest?". Dalej kontynuował swoją narrację stwierdzając, iż była pani prezes MZWiK straciła stanowisko, gdyż była nieposłuszna. Otóż z ogólnodostępnej wiedzy wynika, iż pani prezes straciła stanowisko przede wszystkim dlatego, że nie przystąpiła do decydującego etapu konkursu na to stanowisko. Poddała się. Zrezygnowała. Skapitulowała. Złożyła broń. Czy przeczuwała, że inni kandydaci mogą zaprezentować się lepiej od niej? Tego się nie dowiemy. Wiemy natomiast, że zamiast podjąć walkę położyła na stół zwolnienie lekarskie i tyle ją widziano. Od 1 lipca MZWiK będzie mieć nowego prezesa.

Występ radnego Żelichowskiego, choć momentami śmieszny, traktować należy zatem w kategoriach uwłaczania intelektowi mieszkańców Złotowa, którym próbował przedstawić swoją wersję wydarzeń, daleko odbiegającą od ogólnodostępnych faktów. Gorsze od tego marnej jakości show może być tylko to, jeśli radny Żelichowski rzeczywiście traktuje poważnie to, co mówił. Jego samego chyba należy już przestać tak właśnie traktować. 

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mariolka
Mariolka 27.06.2021, 00:17
A kiedy radny Kulasek zada swoje słynne pytanie o nieobecność na obradach rady? Zygę punktował, więc? Miłośniku Wełniaka, Krzysztofie, do dzieła!
Do Mariolki
Do Mariolki 27.06.2021, 21:36
To radni mają obowiązek brać udział w sesjach i komisjach Burmistrz jest na sesjach tylko gościem, może przyjść, ale nie musi. I nie musi się tłumaczyć. Ale to właśnie jemu nie przyznali wotum zaufania min z powodu nieobecności na komisji w sprawie wodociągów. Wg nich burmistrz nie ma prawa nie przyjśc – np.choroba nie moze być przeszkodą - nieobecność na wspomnianym spotkaniu komisji to wg nich "aroganckie postępowanie", które "ylko ten konflikt eskalowało". Radni, w odróżnieniu do burmistrza, pomimo spoczywającego na nich obowiązkach, często opuszczają spotkania, komisje, a także sesje tłumacząc się różnie: a to chorobą, a to wizytą u lekarza, a to wyjazdem i nie wiadomo czym jeszcze. Ale oczywiście to burmistrza obarczają winą za kłótnie nawet między sobą, za brak kompromisu, za to nawet że nie czytają dokumentów, które podpisują. Zmiany dot. dofinansowania do wodociągów były co najważniejsze czarno na białym opisane w Uzasadnieniu do uchwały i wystarczyło tylko to przeczytać
Goryl
Goryl 26.06.2021, 11:49
Jak Złotów otrzyma grant to zapewne "towarzystwo tenisowe" będzie chciało w zarząd te środki. A co? Nie ? Przecież przestawili domek własnymi siłami.
Frank
Frank 24.06.2021, 14:59
Teraz złorzeczą a jak dostaniemy kasę FN to się larwy zlecą! Zobaczycie. Banda rozzuchwalona i niesyta nigdy!
AA
AA 24.06.2021, 15:20
Domyślam się, że oni wcale nie chcą żeby miasto dostało tę kasę, bo wtedy mogliby wytłumaczyć swój brak uczestnictwa w spotkaniach i w ogóle brak zainteresowania, i już to słyszę :Żelichowskiego: Ble, ble, ble, a nie mówiłem, miasto i tak nie zdobyło tych pieniędzy. Cały czas próbują rozwalić ten projekt - tam jest wpisany min. amfiteatr - więc atakują burmistrza, żeby coś z tym zrobił, żeby projekt się rozjechał i żebyśmy tej kasy nie dostali
Gregor
Gregor 27.06.2021, 17:09
Los nie dopuści, żeby taka menda triumfowała. Złotów dostanie dotację.
BB
BB 24.06.2021, 14:49
Karma wraca, ludzie napełnieni złością nie mają racji. Chciałbym zobaczyć ryj tego buca jak dostaniemy fundusze. W życiu jest tak, że dobro zawsze lubi zaskakiwać. Ś r a ć więc na pajaca i poczekajmy spokojnie na fundusze.
Dusigrosz
Dusigrosz 24.06.2021, 07:02
Ta woda w pierwszej kolejności jest dość droga, ale o tym jakoś się nie mówi...
odp
odp 24.06.2021, 15:22
A gdzie nie jest drogo ?
stop
stop 23.06.2021, 19:12
Jakie miłe zaskoczenie, że ktoś wreszcie pisze prawdę na temat tego co się dzieje na sesjach. Do tej pory spółdzielnia czuła, że wobec braku krytyki w mediach, może sobie pozwalać na każde chamskie i nieetyczne zachowanie. Brak merytorycznego podejścia, bełkot i personalne ataki to tam niestety norma. Powinni współpracować z burmistrzem i działać w granicach prawa, a nie prowadzić polityczne gierki. Czas z tym zrobić porządek
Sygnalizacja świetlna 3 i 5 obrazek
Sygnalizacja świetlna 3 i 5 obrazek 23.06.2021, 17:03
To wskazuje,że Iwan była z ukladu i teraz jest ujsdanie psów. Jak to mówią- Uujjebbaałl się kolejny przyczółek w samprządowej dojarce.
qwerty
qwerty 23.06.2021, 14:52
Cudownie, że ich tak celnie i na bieżąco punktujecie! A trzeba, bo to, co się tam odwala, to naprawdę przechodzi ludzkie pojęcie.
Słoń morski
Słoń morski 23.06.2021, 14:14
On jest z Zakrzewa, nie ze Złotowa. W Złotowie takich morsów nie ma.
nie rozumiem
nie rozumiem 24.06.2021, 16:00
więc jakim prawem jest w tej radzie i się tak wymądrza ?!

Pozostałe