Publikacja "Złotów 1370-2020" ponownie w ogniu krytyki!

  • 14.09.2021, 17:06
  • Piotr Tomasz

Podziel się:

Oceń:

leszek-zebrowski-ocena-albumu-zlotow-1370-2020.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na początku września Muzeum Ziemi Złotowskiej otrzymało pierwszą nagrodę w wielkopolskim konkursie "Izabella 2020" w kategorii „Działalność naukowa i wydawnicza”. Stało się tak głównie za sprawą opracowania prof. Zdrenki "Złotów 1370-2020". Nieco wcześniej Muzeum zgłosiło książkę do konkursu na publikację historyczną roku w Wielkopolsce. Czyżby zatem regionalni krytycy "dzieła" prof. Zdrenki nie mieli racji? Takie przeświadczenie budują niektórzy lokalni notable i ich poplecznicy ze świata mediów. Okazuje się jednak, że głosy krytyczne słychać także poza powiatem złotowskim. Stanowisko w tej sprawie zabrał znany publicysta historyczny - Leszek Żebrowski z Warszawy.

Zachęcamy do wysłuchania opinii pana Leszka Żebrowskiego. Wystarczy kliknąć tutaj.

 

Przypominamy również nasze krytyczne uwagi na temat publikacji "Złotów 1370-2020". Prosimy kliknąć tutaj.

Odpowiedź prof. Zdrenki

kliknij tutaj

Publikacji towarzyszą bardzo duże emocje. Profesor Zdrenka zaatakował m.in. radnego Łukasza Piosika. Linki do artykułów:

kliknij 1

kliknij 2

Fragment sesji Rady Miasta

loadingŁaduję odtwarzacz...

kliknij tutaj

 

Piotr Tomasz

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Do Ani
Do Ani 18.09.2021, 14:05
Była taka próba zapisu w prawie polskim, karanie za kłamstwa i antypolonizm -była to próba nowelizacji ustawy IPN w 2018 - niestety, zablokowały ją środowiska żydowskie . Znowelizowana ustawa miała zablokować, przynajmniej na terenie Polski, bezczelne kłamstwa na temat naszej historii i szantaże dla kasy - niestety marionetki u władzy ugięły się pod naciskiem wpływowej i zachłannej nacji. Ludzie, którzy walczą o prawdę, którzy tę prawdę głoszą są zastraszani, szkalowani i nazywani antysemitami. Jakie to proste, powiedzieć ze ktoś jest antysemitą i zakneblować mu usta. Jest wiele świadectw i pamiętników, które nie są nagłaśniane. Są nawet żydowskie pamiętniki, które ukazują prawdę o czasach wojny, ale celowo nie są tłumaczone ani na język angielski, ani polski. Prawda jest zakopana pod ziemią. Historia polskiego męczennika i świętego M.M. Kolbe, też już jest zakopywana (YT : Krajski Tchórzostwo biskupów; polecam też pisma ojca Kolbego)., a o rotmistrzu Pileckim Hollywood chciało zrobić film pod warunkiem, ze jego pochodzenie będą mogli zmienić z polskiego na żydowskie (mówił o tym jego syn) , bo Żydzi nie mają takich bohaterów, a bardzo chcieliby mieć ...
cdn
cdn 18.09.2021, 13:13
https://www.youtube.com/watch?…
Polacy obudźcie się
Polacy obudźcie się 18.09.2021, 17:22
To powinien obejrzeć każdy.
Zbigniew K
Zbigniew K 17.09.2021, 17:03
Piękne polskie miasto , Niemcy nie mogą przełknąć porażki , Niemcy pra na Wschód ,brutalnie barbarzyńsko przez ostatni tysiąc lat i ciągle im mało . Mordowali inne narody , w szczególności naród polski , hańba , hańba jest popierać takie zachowanie , Zlotów zasłużył na prawdziwą monografię , a nie zniemczone wypociny .

Ania
Ania 17.09.2021, 16:21
Jeszcze nie dosłuchałam do końca, ale już piszę komentarz, bo przyszło mi do głowy takie pytanie: czy istnieje jakiśi zapis prawny, który mógłby pociągnąć do odpowiedzialności ludzi przekłamujących, ,,naginających" historię? Czy jest jakaś organizacja, która czuwa nad prawdą historyczną? Wiem, że jest IPN. Ale czy IPN może lub zechce wpłynąć na ,,korektę", czy zakaz tego typu treści? A może jacyś ludzie kompetentni, prawnicy i historycy, wspólnie, stworzyliby taką oddolną instytucję, organizację, która broniłaby prawnie prawdy historycznej? Nie znoszę słowa ,,cenzura", ale w tym wypadku jest to konieczne w obronie prawdy. Jeżeli nie wydamy wojny takim paszkwilom, to za chwilę okaże się, to my wywołaliśmy wszystkie wojny światowe. Od dawna mówię, że powinno powstać w centrum Warszawy ( najlepiej zamiast tego paskudnego stalinowskiego ,,pałacu", bo i miejsce kapitalne), porządne, ogromne muzeum Martyrologii Polskiej. Z ogromną stroną internetową i we wszystkich językach. To powinien być gigant na skalę światową. Taki bufor wiedzy i prawdy historycznej. Z kinem, salą konferencyjną, ogromną księgarnią itd. Wiem, że to są potężne koszta. Mogłoby powstać z pieniędzy obywateli, Polonii, darczyńców. Bo na władze nie możemy liczyć. Oni nic nie zrobią.

odp
odp 18.09.2021, 14:14
Na antypolskie organizacje, które działaja w Polsce oraz zydowskie muzeum Polin poszły już ogromne pieniądze (!!) i cdn, a na to, żeby wspierać prawdę historyczną brak
K98
K98 17.09.2021, 15:13
Czołem !
Jak widać, nie tylko wypociny pseudo autorytetów naukowych kryją antypolonizm, czy kłamstwa historyczne. Niby zwykły albumik o mieście. Okazuje się serią kłamstw historycznych oraz nauki germanizacji terenów polskich i ominięcie zasług zapisanych w dziejach tego miasta. Kolejna lekcja dla każdego, z nas. Idziemy jutro do lokalnych bibliotek lub księgarni w mieście i kupujemy wydane pozycję na temat historii własnych miast. Mówimy sprawdzam, dla lokalnych władz oraz autorów, którzy popełnili publikacje na temat naszych miast. Świetny materiał.
Maria M
Maria M 17.09.2021, 15:08
No właśnie Panie Leszku o tym trzeba mówić w szkołach, na uczelniach koniecznie i uczulić młodych ludzi,,, bo często słyszy się, że to były ziemie niemieckie,,, tak mówią Polacy, którzy tu przyjeżdżają,,, to szok dla Polaków, którzy znają historię,,,, widać braki w edukacji historycznej wielu Polaków to szokuje gdy Polak nie jest doedukowany,,, dziękuję, że Pan prowadzi taki program
Marek
Marek 17.09.2021, 09:42
Gratulacje dla redakcji. Coś się nie udało. Wolność słowa polega na tym, że nie jest przywilejem tylko mediów liberalnych, ale także na tym, że osoby z innymi poglądami mogą je głosić. Pamiętam, że prof.Joachim Zdrenka nie odbosił sie do Waszych zarzutów i wskazanych błędów faktograficznych. Jego obroną była inwektywa, odnoszenie się do pochodzenia. Pamiętam jak teierdził, iż w niemieckim stanie prawnym zakazana jest krytyka. Radnemu Łukaszowi Piosikowi groził procesem. Zarzucał brak kompetencji i chciał wyparzać języki. Przeraża mnie, że Iinstytucje utrzymywane z naszych podatków kolaborują z autorem tej wrogiej Polsce narracji i promują tego paszkwila. Mam nadzieję, że glos w tej sprawie zabrany przez Leszka Żebrowskiego dotrze do publucystów i instytucji, które poczynią odpowiednie kroki wobec tej zakłamanej pozycji. Pozdrawiam
MK
MK 17.09.2021, 11:45
Panie Marku. Fakt, że kazał wyparzyć język ale nie radnemu Łukaszowi Piosikowi a Kamilowi Ceranowskiemu. Na stronie niżej można odszukać ten list do redakcji , w którym profesor udziela rad.
Talar
Talar 16.09.2021, 14:14
Łaził wczoraj po mieście ten germanofil
kosa
kosa 18.09.2021, 14:08
Więcej takich łazi po tym mieście, a nakręca ich kłamliwy aktualista złotowski
historyczka
historyczka 16.09.2021, 07:27
Kilka uwag do wypowiedzi p. Leszka Żebrowskiego. Złotów w czasie wojny oraz w okresie międzywojennym należał do Republiki Weimarskiej a następnie do III Rzeszy. Nie był miastem okupowanym. Nieznajomość historii szkodzi.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 17.09.2021, 11:25
Tak, szkodzi. Dlatego przypominam zabory i 1772 rok
lekcja historii
lekcja historii 18.09.2021, 14:40
I dlatego właśnie obchodzimy święto Wyzwolenia Złotowa, bo jak słusznie zaznaczył pan Żebrowski Złotów był polski przed okupacją niemiecką. Został założony przez polską szlachtę na terenie Polski, a podczas zaborów w 1772 Niemcy przywłaszczyli sobie nasze ziemie i stali się ich okupantem na wiele wiele lat .
cel
cel 15.09.2021, 20:28
Trafna uwaga : "systemowa propaganda i wybielanie niemieckich zbrodni". I nie tylko niemieckich. Zachowanie muzeum i późniejsze nagrody przypominają mi inne antypolskie działania, filmy i książki , które, zamiast być napiętnowane, otrzymują nagrody, noble itp. Nawet sami Polacy się w tym wszystkim gubią.. Ktoś to finansuje. Na świecie już nie uczą, ze w latach 39-41 był holokaust Polaków, a dopiero potem Niemcy zabrali się za mordowanie Żydów. No i nie wspomina się ze to byli Niemcy, tylko mówi się o nazistach, a potem dorabia się gębę Polakom budując całe to kłamstwo na Jedwabnem. To zdecydowanie celowe działanie. Wstępna ekshumacja, w 2001, piszę "wstępna", bo zablokowały ją srodowiska żydowskie, już dowiodła że ta lansowana oficjalna narracja jest nieprawdziwa. Zyd, Jonny Daniel podczas ostatniej walki o wznowienie przerwanej ekshumacji, powiedział tak "Nawet jeśli pod tą inicjatywą podpisze się 40 milionów osób, ekshumacja w Jedwabnem nie odbędzie się"(!) Celem jest wyłudzenie ogromnej sumy odszkodowań od nas bo od ofiar nie udałoby się tego uzyskać .Żydzi zainwestowali duże pieniadze na rozpropagowanie tego kłamstwa.: Polski prezydent zydowskiego pochodzenia, przeprasza Żydów, Duda klęcząc przeprasza Ukraińców za wydarzenia na Wołyniu (!!) Tak się przyklepuje i uwiarygadnia kłamstwa. O tym co naprawdę wydarzyło się w Jedwabnem pisze Wojciech Sumliński w "Powrocie do Jedwabnego". Niedługo także premiera filmu na YT , chyba 17-wrzesnia. Premiera w kinie Wisła, została właśnie zablokowana ... https://www.youtube.com/watch?…
Komentarz modułowy
Komentarz modułowy 15.09.2021, 16:57
Jak słuszę słowo muzeum to w oczach pojawia mi sie basen. Taka fluktuacja, transfer.
7211
7211 17.09.2021, 15:06
Może chodzi ci o historię z kantem co podwójne ma dno
dojczyzacja i aklamacja
dojczyzacja i aklamacja 15.09.2021, 12:09
Narracja Zdrenki jest zaplanowana i przemyślana. To jest dla nowych pokoleń systemowa propaganda i wybielanie zbrodnii niemieckich. Ten system działa głownie w gminach pod butem platformersów., którzy systemowo usługują niemcom. Tego już nikt nie ukrywa. Zobaczcie jak reaguje Muzeum w Złotowie, zamiast stać na straży historii to lansuje skandaliczne publikacje godzące w dobre imię Polski.

Pozostałe