Bohaterowie walki z COVID poszukiwani

  • 15.09.2021, 11:49
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

Bohaterowie walki z COVID poszukiwani
Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński ogłosił konkurs "Bohaterowie walki z COVID". Kandydatów można zgłaszać w czterech kategoriach, a zwieńczeniem będzie uroczysta gala zaplanowana na koniec września.

- Podczas walki z pandemią wiele osób, często bezimiennych, angażowało się z heroicznym poświęceniem, aby nieść pomoc chorym. To właśnie takim bohaterom chcielibyśmy podziękować i uhonorować ich postawę - powiedział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, ogłaszając tym samym konkurs. 

Będzie miał on dość szybki przebieg, bo kandydatury będą przyjmowane zaledwie do 20 września, a już 30 września odbędzie się finałowa gala, na którą zaproszenie otrzymają laureaci. Kandydatów można zgłaszać w czterech kategoriach: 

- pielęgniarka

- ratownik medyczny

- strażak PSP i OSP

- żołnierz wojsk obrony terytorialnej

Kandydatury mogą zgłaszać m.in. dyrektorzy szpitali. Każda jednostka może przedstawić maksymalnie pięć osób, których postawa zostanie oceniona przez komisję konkursową. 

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
C-19
C-19 29.12.2021, 19:33
Zdaniem wielu ekspertów Omikron to będzie ostatnią mutacja, która odegra jakąś rolę w obciążeniu służby zdrowia. Ma przebieg łagodniejszy od grypy i dobrze się propaguje, a więc zapewni odporność populacyjną skuteczniej niż szczepionki. Wygląda więc na to że jeszcze kilka miesięcy i po kowidzie :)
Andrzej K
Andrzej K 26.11.2021, 11:38
„Spośród wszystkich szczepionek, jakie znałem w życiu (kokluszowi, błonicy, tężcowi, ospie, odrze, różyczce, śwince, wirusowemu zapaleniu wątroby, zapaleniu opon mózgowych i gruźlicy), nigdy nie widziałem szczepionki, w której nosisz maskę i dystans nawet jeśli jesteś w pełni zaszczepiony. Nigdy nie słyszałem o szczepionce, która powoduje rozprzestrzenianie się wirusa nawet po szczepieniu. Wcześniej nigdy nie słyszeliśmy o nagrodach, zniżkach, zachętach do zaszczepienia się. Nie było dyskryminacji, jeśli się nie zaszczepiłeś, nikt nie próbował sprawić, żebyś poczuł się z tego powodu złym lub samolubnym człowiekiem. Nigdy nie widziałem szczepionki zagrażającej związkom między kolegami , rodziną i przyjaciółmi. Nigdy nie widziałem szczepionki, od której statusu zależałoby życie, praca lub szkoła. Żadna z wymienionych powyżej szczepionek nie miała takiej mocy, dzielenia, dyskryminowania, potępiania oraz niszczenia tkanki społecznej... podczas gdy walczymy ze sobą ... To potężna szczepionka! Robi wszystko tylko nie to, do czego normalnie szczepionki były zaprojektowane...

Pozostałe