W Międzynarodowy Dzień Młodzieży złotowska młodzież kieruje 100 pytań do burmistrza

  • 05.11.2021, 13:01
  • contact contact

Podziel się:

Oceń:

W Międzynarodowy Dzień Młodzieży złotowska młodzież kieruje 100 pytań…
Kim burmistrz chciał zostać w przyszłości, kiedy miał naście lat? Czy burmistrz używa TikToka? Czy burmistrz wagarował jako nastolatek? To tylko niektóre z pytań, które złotowska młodzież przygotowuje do zadania burmistrzowi Adamowi Pulitowi.

       W dniu swojego święta, w środę, 10 listopada (Międzynarodowy Dzień Młodzieży) młodzi mieszkańcy Złotowa będą mieli okazję do rozmowy z włodarzem, zadania mu kilkudziesięciu pytań, ale także przekazania mu swoich wniosków i postulatów, dotyczących tego, w jakim kierunku Złotów powinien się zmieniać, aby stawał się miastem coraz bardziej przyjaznym młodzieży.

– Młodzi ludzie są przyszłością Złotowa, to oni niedługo tworzyć będą historię tego miasta – mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. – Dlatego tak ważne jest zachęcanie młodych złotowian do dzielenia się swoimi opiniami i pomysłami, jak ma wyglądać miasto, w którym chcieliby żyć. Wierzę, że spotykając się z młodymi mieszkańcami i angażując ich w sprawy miejskie, uczymy ich aktywnego udziału w życiu miasta, komentowania bieżących wydarzeń, zgłaszania własnych pomysłów. Chcemy, aby wraz z nami budowali Złotów jutra, w którym będą chcieli mieszkać i żyć w przyszłości, z którym wiązać będą swoją przyszłość, do którego chętnie wrócą po studiach. Głos młodych ludzi jest dla mnie niezwykle ważny, chcę, aby młodzi złotowianie mieli okazję do wyrażania własnego zdania i czuli, że jest on słyszany i brany pod uwagę. Chcę, żeby młodzi mieszkańcy Złotowa wiedzieli, że jestem do ich dyspozycji i we wszystkich sprawach, które są w mojej kompetencji, mogą się do mnie zwrócić. Chcę rozmawiać z nimi o przyszłości Złotowa, bo to oni będą tym miastem zarządzać za kilka lat – podkreśla Adam Pulit.

W Międzynarodowym Dniu Młodzieży burmistrz Złotowa spotka się z uczniami klas VIII ze Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 3 oraz Zespołu Szkół Katolickich na Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Złotowie. Spotkanie będzie miało formułę 100 pytań do burmistrza, w ramach której to głównie nastolatkowie będą poruszać nurtujące ich kwestie. Burmistrz zamierza także zachęcić młodzież do dzielenia się swoimi pomysłami na to, co powinno powstać lub zmienić w Złotowie, aby miasto im się bardziej podobało.

– W związku z toczącą się miejską dyskusją dotyczącą projektu „Złotów – Wielkopolskie Zdroje” finansowanego z Funduszy Norweskich, chcę też zapytać młodych złotowian, czy pomysł stworzenia Miejskiego Biura Karier w Wieży Ciśnień jest im potrzebny i będzie użyteczny – zapowiada Adam Pulit, burmistrz Złotowa. – Wielokrotnie słyszałem głosy od dorosłych mieszkańców – m.in. radnych, że to nietrafiona inwestycja, że są większe potrzeby. Niech więc wypowiedzą się najbardziej zainteresowani, ci, do których to działanie jest adresowane, czy będzie ono im pomocne. Czy młodzi złotowianie myślą o swojej przyszłości, czy planują swoją karierę zawodową? Czy potrzebują wsparcia przy wyborze ścieżki przyszłości? Wierzę, że tak, ale chcę to zweryfikować rozmawiając z samymi zainteresowanymi. To także sposób na włączenie ich w bieżące miejskie sprawy i toczące się dyskusje o projekcie, który ma ogromny wpływ na to, jak Złotów będzie wyglądał za kilka lat – zaznacza Adam Pulit Burmistrz Miasta Złotowa.

Spotkanie burmistrza Złotowa z młodzieżą odbędzie się w środę, 10 listopada o godz. 10:30.

 

contact contact

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe