Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 16 sierpnia 2022 17:38

Skąd czerpać energię podczas treningów?

Źródła łatwo przyswajalnej energii to jeden z najważniejszych elementów diety każdego sportowca. Co należy o nich wiedzieć?
  • 30.05.2022 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Skąd czerpać energię podczas treningów?

Kolarstwo, bieganie, spływy kajakowe, pływanie, triathlon czy piesze wędrówki w wymagającym terenie… To tylko niektóre przykłady aktywności związanych z dużym wysiłkiem. Ich amatorzy powinni zadbać o to, by podczas zawodów ich organizm otrzymał odpowiednią dawkę łatwo przyswajalnej energii. Może ona pochodzić z wielu źródeł. Które z nich sprawdzą się najlepiej? Na to pytanie odpowiadamy w nowym artykule.

Węglowodany proste i złożone – co na trening?

Najważniejszym źródłem energii w naszej diecie są oczywiście węglowodany. Na co dzień warto czerpać ją z węglowodanów złożonych, które powoli uwalniają energię i tym samym zapobiegają nadmiernemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej oraz nagłym skokom i spadkom poziomu glukozy we krwi. Fakt, że energia z cukrów złożonych uwalnia się powoli, okazuje się jednak sporym problemem podczas dużego wysiłku. Dlatego w trakcie aktywności lepiej zrobicie, sięgając po produkty zawierające cukry proste – przede wszystkim glukozę i fruktozę.

Energetyczne produkty na trening i zawody

Źródłem węglowodanów prostych jest wiele naturalnych, łatwo dostępnych produktów. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o owocach – np. jabłkach, bananach, truskawkach, mango czy brzoskwiniach. W dużych ilościach występują one również w białej mące – np. chlebie, bułkach czy wyrobach cukierniczych – oraz sokach i innych przetworach owocowych.

Żele, batony i pastylki energetyczne dla sportowca

Wspomniane produkty nie są jednak pozbawione wad. Najpoważniejsze z nich to trudności w transporcie, kłopotliwy podczas treningu sposób spożycia, mała trwałość i wysoki stopień przetworzenia. Dlatego lepszym wyborem okażą się dedykowane sportowcom produkty energetyczne, dostępne m.in. na https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_ENERGIA-233.html. Na stronie znajdziecie łatwe do zjedzenia żele, batony, żelki czy tabletki na bazie glukozy i fruktozy. Często ich receptury są wzbogacone o składniki pomocne w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia – np. witaminy czy kultury bakterii Bacillus coagulans.

--- Artykuł sponsorowany ---


zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 30°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 4 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: Wiela ten czynsz?Treść komentarza: Spółdzielcy z godnością zniosą ceny utrzymania administracji spółdzielni.Data dodania komentarza: 15.08.2022, 12:57Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: TurTreść komentarza: Na plecach spółdzielców, za ich pieniądze Wełniak i jego szarańcz chcą dojść do władzy. Bez wstydu i honoruData dodania komentarza: 13.08.2022, 16:12Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: przechowalnia bagażuTreść komentarza: Słyszeliscie, że Cieślika schowali w spółdzielni mieszkaniowej? Wełniak kazał Grubemu(12 mieszkań) go zatrudnić na koszt spółdzielców.Data dodania komentarza: 13.08.2022, 11:40Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: RomanTreść komentarza: Proszę uzasadnić stawianą tezę! Ja pofatygowałem się o informacji i moja wiedza jest zgoła odmienna jaką lansuje radny alkoholik!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 10:17Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: RekinTreść komentarza: Jeśli uchyliło to nie znaczy że pulit nie słusznie naniósł ta karę ??? Czy wy tutaj tak wszyscy lizecie 4 Litery temu nie udolnemu facetowi ??? Przecież to człowiek który do niczego nie nadaje się. Zamkowa jest dobrym przykładem a jest ich jeszcze więcej.Data dodania komentarza: 13.08.2022, 08:13Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: JOTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł .Data dodania komentarza: 12.08.2022, 20:53Źródło komentarza: „Mała Ukraina”