Ten pociąg na trasie Poznań-Zakrzewo jeździ tylko raz w roku i ma bardzo szczególnych pasażerów. 9 lipca wyjedzie ze stolicy Wielkopolski do Zakrzewa po raz 30. i zabierze jak co roku miłośników bluesa. Muzyka ta będzie rozbrzmiewać i w pociągu, i podczas specjalnych koncertowych postojów na 7 stajach kolejowych, a finałem bluesowej podróży będą występy nad Jeziorem Proboszczowskim w Zakrzewie.
W dość interesujący sposób zaprezentowana została książka "Życie w biegu", której autorem jest Wojciech Kokowski z Krajenki. Wydarzenie odbyło się 29 czerwca w Złotowie. Trafnie dobrano miejsce. Duszną salę zastąpiono bowiem parkowym powietrzem. Nie było też sztywnej atmosfery. Wokół słychać było gwar dzieci, które dzięki pomysłowi Muzeum Ziemi Złotowskiej, mowa o wydawcy książki, aktywnie spędzały czas pośród drzew rosnących tuż obok Starostwa Powiatowego. Była więc frekwencja i odpowiednia atmosfera. Do ideału zabrakło jednak najważniejszego, obecności autora publikacji i bohaterki jego opowiadania.
Pismo prezydenta do nadzoru budowlanego to konsekwencja protestu mieszkańców ul. Okólnej i przedsiębiorców właścicieli pawilonów handlowych. Pod pretekstem przeznaczenia terenu nieruchomości, prezydent miasta Piły zawiadomił Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, by ten sprawdził np. legalność budowy pawilnów handlowych pilskich przedsiębiorócw.
Na stronie Starostwa Powiatowego w Złotowie, w którym władze sprawują byli politycy różnych opcji - którzy aktualnie znaleźli przystań w obozie Zjednoczonej Prawicy - pojawiła się informacja dotycząca konkursu przyrodniczego. Zamieściła ją aktualna rzecznik starostwa, pani Agnieszka Barabasz, której teksty można odnaleźć w archiwum Tygodnika Nowego (pismo jednoznacznie kojarzone ze Zbigniewem Noską i osobistościami o podobnej proweniencji). Z informacji zamieszczonej na stronie FB wynika, że każdy mieszkaniec powiatu złotowskiego może wziąć udział w konkursie, który firmują rządzący starostwem "prawicowi" politycy. Wystarczy np. sfotografować ptaka i wysłać na adres: ochrona.ś[email protected]
19 czerwca 2022 roku odbył się kolejny zlot starych pojazdów w Walentynowie koło Łobżenicy. Jego organizatorami byli Zenon Polachowski i Urząd Miasta Łobżenicy. Zlot zgromadził kilkudziesięciu uczestników - właścicieli starych pojazdów. Każdy z nich otrzymał upominki ufundowane przez władze samorządowe, które odpłatnie wykonała firma "Leszczyńscy" ze Złotowa. Przyznano też specjalne nagrody w kilku kategoriach (puchary wykonane własnoręcznie przez sołtysa Polachowskiego oraz dyplomy). Zapraszamy na foto i video relację z wydarzenia.
Spotkanie z artystą oraz na otwarcie wystawy "Metafizyka groteski".
Starosta złotowski Ryszard Goławski podziękował za wsparcie finansowe szeregu inwestycji, które w zdecydowany sposób wpływają na poprawę jakości życia lokalnych społeczności. Przedstawił także możliwości rozwoju powiatów Północnej Wielkopolski jak chociażby tworzenie szlaków rowerowych na bazie nieczynnych już linii kolejowych.
American Heart of Poland na 10 lat obejmuje opiekę nad kardiologią w Szpitalu w Pile. W rozwój Oddziału zainwestuje ok. 10 mln zł 14 czerwca Starostwo Powiatowe w Pile oficjalnie ogłosiło rozpoczęcie świadczenia usług kardiologicznych przez American Heart of Poland w Szpitalu w Pile. Grupa będzie sprawować opiekę nad pacjentami w pilskiej placówce przez co najmniej 10 lat. Będzie to dekada intensywnego rozwoju i podnoszenia jakości opieki nad pacjentami. Inwestycje obejmą m.in. modernizację oddziału kardiologii, zakup nowoczesnego sprzętu oraz otwarcie 2 pracowni hemodynamiki. Zwiększy się również liczba miejsc dla pacjentów – docelowo szpital będzie dysponować 35 łóżkami, łącznie z 10-łóżkowym oddziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego.
W piątek (10 czerwca 2022 r.) o godz. 11:15 wyszedł z domu w Świdwinie i nie powrócił MIŁOSZ USS lat 19.
Minęła niemal dekada od momentu, w którym Leszek Sawicki podjął się realizacji pewnego filmu. Jego produkcja pochłonęła kilkaset tysięcy złotych, z czego gro środków pochodziło z kasy publicznej i od lokalnych przedsiębiorców. Regionalna produkcja, przynajmniej w powszechnie krążących opiniach, miała promować Złotów. Co wyszło?