Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 06:48
Reklama promienniki

Będziemy bronić wolności słowa - regionalne redakcje odpowiadają aktywistom LGBT

Mnożą się ataki, także ze strony niektórych przedstawicieli lokalnego środowiska dziennikarskiego, na portale 77400.pl i pilska.tv. Wszystko za sprawą artykułu Piotra Tomasza, który opisał przebieg tzw. "Marszu Równości" w Pile i towarzyszących mu wydarzeń. Tekst odbiegał od przyjętej ogólnie narracji, że wszystko było w jak najlepszym porządku. Autor ukazał także agresywne oblicze niektórych tęczowych aktywistów. Organizatorzy Marszu Równości (i imprez mu towarzyszących) zażądali zmiany treści artykułu. Mówiąc wprost: jego ocenzurowania! Przedstawiamy naszą odpowiedź i list Kamila Bociana – lidera pilskiego ruchu LGBT i współorganizatora tzw. "Marszu Równości".
Będziemy bronić wolności słowa - regionalne redakcje odpowiadają aktywistom LGBT

Odpowiedź redakcji Pilska.tv i 77400.pl

 

Z zażenowaniem przyjmujemy atak niektórych środowisk, które jeszcze niedawno skandowały „wolne media” i broniły TVN, na regionalne portale informacyjne: 77400.pl i pilska.tv. Stanowczo odrzucamy także możliwość ocenzurowania artykułu Piotra Tomasza pt. "Tęczowi aktywiści zaatakowali funkcjonariuszy policji w Pile". Nie będziemy również nawiązywać do innych praktyk rodem z PRL-u. Nie uznajemy bowiem dziennikarstwa, którego symbolem jest np. Daniel Passent. W wolnej i demokratycznej Polsce nie ma miejsca na kompromisy z sumieniem.

W artykule Piotra Tomasza zawarta została informacja, że w dniu 28 sierpnia 2021 roku odbył się tzw. "Marsz Równości" w Pile oraz miał miejsce "Piknik Równości" środowisk LGBT. Ponadto, że swoją pikietę przeprowadzili obrońcy życia. Autor wspomniał też, że wydarzenia te nie były wolne od incydentów. Czy jest to prawdą? Czy dziennikarz zachował się rzetelnie? Porównajmy to z tekstami innych redakcji.

TV Asta podaje na swoim portalu (Asta24.pl), że „W trakcie marszu nie doszło do żadnych incydentów”. Brak natomiast informacji na temat pikniku LGBT i wystąpienia prezydenta Głowskiego. Pominięta została też pikieta obrońców życia. (źródło: https://www.asta24.pl/2021/08/29/pierwszy-marsz-rownosci-w-pile, tekst nie jest podpisany przez autora, widnieje jedynie słowo: redakcja).

"Tętno Regionu" również nie odnotowało pikiety obrońców życia. Brak o tym wzmianki w tekście dziennikarza! Galeria zawiera jednak jedno zdjęcie, na którym widać wyraźnie transparenty przeciwników ideologii LGBT (przedstawiają one homoseksualistów, którzy zostali skazani za pedofilię). "Tętno Regionu" publikuje także wypowiedź Dominika Gbura - jednego z organizatorów "Marszu Równości". Brak natomiast głosów krytycznych (źródło: https://tetnoregionu.pl/ulicami-pily-przeszedl-pierwszy-marsz-rownosci/). Warto wspomnieć, że szereg portali zapowiadało z wyprzedzeniem tzw. "Marsz Równości" (np TV Asta 20 sierpnia). Uczyniło to również "Tętno Regionu". Ciekawy jest fakt, że zapowiadający wydarzenie materiał podpisany został przez... Dominika Gbura (źródło: http://tetnoregionu.pl/ulicami-pily-przejdzie-pierwszy-marsz-rownosci-w-historii-miasta/).

Redakcja „Wprost” podaje na swoim portalu, że w trakcie wydarzenia „nie było incydentów”. Określa trasę tzw. "Marszu Równości". Podaje też (w przeciwieństwie do Asty TV), że odbył się piknik. Odnotowana została również obecność Prezydenta Piły Piotra Głowskiego. Pominięto natomiast pikietę obrońców życia (źródło: https://www.wprost.pl/zycie/10485099/pierwszy-marsz-rownosci-w-pile-zobacz-nagrania-i-wypowiedzi-uczestnikow.html).

Analizując informacje ze wspomnianych portali zauważamy dwie różnice. Piotr Tomasz odnotował incydenty i pikietę obrońców życia. Inne portale tego nie podają w swoich informacjach. Komu należy więc zarzucić brak rzetelności? Odpowiedź ułatwiają m.in. fotografie, które zamieściła Fundacja Życie i Rodzina (źródło: patrz galeria: https://www.zycierodzina.pl/frekwencyjna-klapa-parady-lgbt-w-pile-homolobby-boi-sie-prawdy/) Widać na nich pikietę obrońców życia w Pile. Przesądza to, że byli obecni i Piotr Tomasz zachował się rzetelnie informując o tym Czytelnika.

Kolejną kwestią do rozstrzygnięcia pozostają incydenty podczas omawianych wydarzeń. Jedynie Piotr Tomasz odnotował ten fakt. Cytat z artykułu. „Kilka dni temu Władysław Frasyniuk określił służby mundurowe słowami: „śmieci po prostu”. Na tzw. „Marszu Równości” i odbywającym się zaraz po nim "pikniku", żaden polityk opozycji nie odważył się na tak radykalne sądy. Biernie przyglądano się za to agresywnym zachowaniom niektórych z "tęczowych" aktywistów. Mowa m.in. o skandowanych w kierunku funkcjonariuszy słowach: „faszyści, policja, jedna koalicja".

Okazuje się, że także w tym przypadku Piotr Tomasz wykazał się rzetelnością. Dowodzi tego nagranie na YouTube (źródło: https://www.youtube.com/watch?v=VWhokphUIUA&feature=emb_logo). Widać na nim odwróconego plecami do kamery Prezydenta Głowskiego. Słychać okrzyki: „faszyści, policja, jedna koalicja. Także łatwo zauważyć prowokacyjne zachowanie wobec funkcjonariuszy jednej z tęczowych aktywistek. Czy zatem 28 sierpnia było w Pile jedynie tęczowo, spokojnie i radośnie? Taki obraz przedstawiły media, do których środowiska LGBT nie mają pretensji i zapewne uważają za rzetelne. Właśnie te media należy odesłać na stronę Marszu Równości Piła FB. Znajduje się tam m.in. komentarz działaczki lewicy, pani Adrianny P. z Poznania. Cytat: „Tak dziękuję policji za popychanie Aktywistek Strajku Kobiet oraz za szarpanie i misgenderowanie osoby, która rzekomo zakłóciła kontrę do marszu, a potem dowalił się do niej organizator, że „przez to będzie miał problemy”.” (źródło: https://www.facebook.com/MarszRownosciPila/photos/a.114147610169836/385177293066865/).

Kolejna kwestia do rozstrzygnięcia dotyczy frekwencji podczas wydarzenia. Piotr Tomasz podaje liczbę około 140 osób. TV Asta oszacowała, że było ich około 250. "Tętno Regionu" podaje "ponad 300". Najdalej poszedł portal Wprost, bo mowa na nim o kilkuset uczestnikach. A jaka jest prawda i skąd te rozbieżności? Odpowiedź jest prosta. Wydarzenie było dynamiczne, zmieniała się więc liczba uczestników. Sami organizatorzy podają, że w szczytowym momencie było ich 278. A w innych momentach, ilu wówczas było uczestników? Może właśnie 140, 200, 250? Tego nie da się rozstrzygnąć jednoznacznie. Trudno zatem zarzucić dziennikarzowi manipulację. Jeśli tak, to taki sam zarzut należy skierować też do innych mediów, których wyliczenia różnią się z tymi podawanymi przez organizatorów. Przede wszystkim do redakcji Wprost, bo na Marszu Równości nie było z pewnością kilkuset uczestników.

Ostatni zarzut dotyczy oszacowania liczby osób przyjezdnych na tzw. "Marszu Równości" w Pile. Piotr Tomasz napisał: „Należy odnotować, że „Marsz Równości” odbył się po raz pierwszy w historii Piły. Niewątpliwie nie powinien on jednak nosić przymiotnika "pilski", bo wśród uczestników dominowały osoby przyjezdne - zwyczajowi uczestnicy tego rodzaju imprez w innych częściach kraju. Można to łatwo zweryfikować chociażby poprzez Internet.”

Piotr Tomasz także w tym przypadku ma rację. Pokazują to chociażby fotografie rozsiane na portalach społecznościowych i zamieszczane pod nimi komentarze. Do Piły przyjechały osoby od Złotowa do Krakowa. Byli tęczowi aktywiści ze Szczecinka, Bydgoszczy, Warszawy, Poznania i innych miejscowości. Potwierdzają to też inne portale. Na przykład Asta TV. Przyjezdni nie kryli się bowiem skąd pochodzą. Chętnie udzielali takich informacji. Pomocne w tej weryfikacji okazały się również zdjęcia z podobnych imprez w innych częściach kraju. Te same twarze, te same osoby. Przykładem tzw. „Siostra Nieustającej Przyjemności”. Warto zauważyć, że osoby te dominowały również poprzez swoją postawę. Na przykład narzucały zachowania uczestniczącym w "Marszu" nieletnim.

Do innych słów organizatorów nie będziemy się odnosić. Nie dotyczą one bowiem treści artykułu Piotra Tomasza, tylko metod pracy dziennikarza. Podsumowując. Artykuł Piotra Tomasza zawiera rzetelny opis tzw. Marszu Równości w Pile i towarzyszących mu wydarzeń. Autor pominął jedynie fakt, że impreza została współfinansowana przez Fundusz Prezesa Kampanii Przeciw Homofobii (powodem tego było zebranie zaledwie 4305 złotych przez organizatorów Marszu na zrzutka.pl (źródło:https://zrzutka.pl/94vyz4)).

Apelujemy do pana Kamila Bociana i innych organizatorów Marszu Równości w Pile, o transparentność i upublicznienie wszelkich rozliczeń finansowych związanych z tzw. "Marszem Równości". Także o publiczne przeproszenie Piotra Tomasza i redakcje 77400.pl i pilska.tv. Przeprosiny ze strony organizatorów powinny być również skierowane w stronę funkcjonariuszy policji. W myśl Konstytucji (art. 13) organizacje faszystowskiego nie mogą funkcjonować na terenie RP. Propagowanie tego rodzaju idei jest nawet karalne (art. 256 Kodeksu Karnego). Obraźliwe są zatem skandowane słowa, że "faszyści" i "policja" to "jedna koalicja".

 

 

Apelujemy również do lokalnych mediów o zajęcie jednoznacznego stanowiska w tej sprawie i wywarcie w ten sposób presji na środowisko, które tak dużo mówi o tolerancji. Przywdzianie tęczowych barw nie powinno bowiem stanowić immunitetu i pozwalać na chamskie obrażanie innych, zwłaszcza funkcjonariuszy policji! Rolą mediów jest położyć tamę "hejtowi",

 

Redakcja 77400.pl

Redakcja pilska.tv

 

Poniżej publikujemy list Kamila Bociana - lidera LGBT w Pile.

 

Szanowni Państwo,

Ze zdumieniem zapoznaliśmy się z tekstem opublikowanym 31 sierpnia 2021 roku na portalu pilska.tv podpisanym przez Piotra Tomasza tekstem pt. >>"Tęczowi" aktywiści zaatakowali funkcjonariuszy policji w Pile! << oraz fragmentem ww. tekstu opublikowanym na stronie pilska.tv na portalu społecznościowym Facebook. Czytając mieliśmy wrażenie, że autor był na jakimś zupełnie innym wydarzeniu. W związku z tym, jako przedstawiciel organizatorów I Marszu Równości w Pile, proszę o wyjaśnienie następujących kwestii: - Czy jakikolwiek uczestnik I Marszu Równości w Pile zaatakował funkcjonariusza Policji? - Czy Policja potwierdza takie zdarzenie? - Czy jakikolwiek przedstawiciel redakcji Pilska.TV był obecny na Marszu i widział rzekomy atak? Artykuł, o którym mowa w naszej ocenie pełen jest przekłamań, manipulacji, domysłów i oczywistych kłamstw, mających na celu świadome naruszenie dóbr osobistych organizatorów i uczestników Marszu.. Rozumiemy, że dziennikarze, w ramach misji przekazywania opinii publicznej możliwie jak najbardziej obiektywnego obrazu świata, mają prawo do subiektywnych ocen i do posiadania nawet skrajnych poglądów. Nie zgadzamy się jednak na wzbudzanie niechęci do aktywistów LGBT poprzez publikację oczywistej nieprawdy, a za taką uznajemy: - tytuł "Tęczowi" aktywiści zaatakowali funkcjonariuszy policji w Pile! - zdanie „(...) wśród uczestników dominowały osoby przyjezdne - zwyczajowi uczestnicy tego rodzaju imprez w innych częściach kraju". - dane o frekwencji – 140 osób. Na podstawie ogólnodostępnych nagrań w Internecie, potwierdziliśmy udział 278 osób w szczytowym momencie. I Marsz Równości w Pile odwiedziło wiele redakcji, także niechętnych osobom LGBT. Żadna poza Waszą nie posunęła się do przypisywania uczestnikom i uczestniczkom marszu ataku na funkcjonariuszy. Wydarzenie powszechnie oceniane jest jako wyjątkowo spokojne, radosne i pokojowe. Współpracę z Policją oceniamy jako wzorową, zarówno na etapie przygotowań, jak i podczas samego wydarzenia oraz podczas jedynej, bardzo nielicznej, kilkuosobowej kontrmanifestacji, której uczestnicy przyjechali aż z Poznania. Znalazło to wyraz w podziękowaniach, jakie organizatorzy, prowadzące Marsz oraz Prezydent Piły skierowali w stronę funkcjonariuszy. W związku z powyższym, proszę o wskazanie dowodów na poruszane w artykule śmiałe tezy, zwłaszcza o ataku na policjantów. W przypadku braku dowodów, żądamy sprostowania i przeprosin na portalu internetowym oraz na portalu Facebook a także usunięcie nieprawdziwych informacji z oryginalnego tekstu.

Z poważaniem,

Kamil Bocian

w imieniu organizatorów I Marszu Równości w Pile

 

PS. WW. tekst zostanie Państwu dostarczony także pocztą tradycyjną z apotwierdzeniem odbioru.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Bodzio 28.08.2022 21:02
Jest materiał po prawej stronie w multimediach. Nie zauważyłem tuzów z Warszawy. Jest jakaś idiotka na przyczepie, która drze się do uczestników, ale raczej miejscowa. Sądze to po tym jak każe reagowac dziką owacją na napotkane punkty gastronomiczne. Pozdrawia także MC i doszukuje się podtekstów seksualnych w produkcie two for you.

anty 28.08.2022 12:03
Jest chyba zmowa milczenia o przemarszu pederastów i trybad przez miasto Piłę 27 sierpnia. Nie wiemy, czy pojawiła się ponownie skrzekliwa Senyszyn, czy Palikot z syntetycznym kutasem przybył na wiecowanie zboków?

koniec 30.09.2021 08:48
Już niedługo zostanie ogłoszony wyrok na waszmościa sponsora redakcyjnego. To już ochłap ale zawsze coś.

dezintegrator 17.09.2021 08:49
Według Brauna od wieszania ministra należałoby się spodziewać, że zaproponuje homogenizację homoseksualistów.

młodzi, wykształceni z małych wsi 11.09.2021 12:58
&quot;PS. WW. tekst zostanie Państwu dostarczony także pocztą tradycyjną z apotwierdzeniem odbioru.&quot;. W tym zdaniu Kamil Bocian - lider pederastów, trybad, wesołych przebierańców, facetów z cyckami - popełnił cztery (4) błędy w pisowni. To jest klęska edukacji. Dążenie do równości daje efekt monotonicznego marszu do zsypu na dno cywilizacji.

Borys 06.09.2021 16:12
Logika lewaków jest dla mnie trudna do pojęcia. Atak werbalny jest równie atakiem co sam atak. Nie rozumiem tylko indolencji tych młodych policjantów. Może zakazali im zgłaszać? W każdym razie są 3 lata jeszcze, żeby ta szmatę postawić w stan oskarżenia za te zniewagę!

Dragjopek 06.09.2021 15:18
Dlaczego w akronimie lgbt nie ma miejsca heteroseksualistów? To poważne wykluczenie!

Pies 06.09.2021 14:27
z czego to wynika, że ten wymoczek jest liderem?

zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 14 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: pytkoTreść komentarza: Poczucie bezkarności i niczym nieusprawiedliwiona pyszałkowatość zagłuszyły w Ursuli von der Leyen granice, jakich nie powinna nigdy przekroczyć. Jej groźba wypowiedziana wobec Włoch, którą równie dobrze można nazwać szantażem, jest trudno wytłumaczalnym zuchwalstwem. Zapowiedź, że wynik wyborów we Włoszech, który nie spełni oczekiwań Komisji Europejskiej – a tak się stanie jeśli wygra prawica - może ściągnąć na Włochy sankcje, które Komisja ma już wypróbowane w praktyce wobec Polski i Węgier, jest skandaliczna. Łamie zasady praworządności i demokracji z taką emfazą wielokrotnie wypowiadaną przez Ursulę von der Leyen jako fundamenty Unii Europejskiej.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 17:38Źródło komentarza: Kampania społeczna ”Stop wulgaryzmom”Autor komentarza: Elżbieta Cz.Treść komentarza: Dziękuję za ten artykuł i poszerzenie wiedzy o Zakrzewianinie. Rzeczywiście mało jest materiałów o losach ludzi z Krajny. Tylko determinacja takich osób jak Pan prowadzi do odkrywania tajemnic losów bohaterów narodowych.Data dodania komentarza: 24.09.2022, 10:26Źródło komentarza: Krajniak co bił bolszewika – historia Władysława LangeAutor komentarza: EditTreść komentarza: https://www.portalsamorzadowy.pl/osoba/krzysztof-koronkiewicz,143299.html Ciekawy komentarzData dodania komentarza: 23.09.2022, 13:16Źródło komentarza: Złapał się na fotopułapkę podczas podrzucania odpadówAutor komentarza: SomsiadTreść komentarza: Przerost zatrudnienia o nieudaczników wyrzuconych z innej roboty to jedno. Drugie to zarządzanie spółdzielnią, jak tak dalej pójdzie - kary za nielegalną wycinkę, balkoniki zamiast działań energooszczędnych to sytuacja mieszkańców będzie jeszcze gorsza. Suto wynagradzany prezes nie jeat zainteresowany szukaniem oszczędności. Szkopuł w tym, że to odbija się na ludziach, a nie na prezesach.Data dodania komentarza: 22.09.2022, 20:29Źródło komentarza: Złapał się na fotopułapkę podczas podrzucania odpadówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Sąd Rejonowy w Pile uznał 76-letniego Janusza L. znanego pilskiego hejtera za winnego popełnienia przestępstwa z artykułu 212 kk. - Gdzie jest 157 wpisów, ty śmieciu?Data dodania komentarza: 22.09.2022, 15:37Źródło komentarza: Rozbicie aresztu w Wyrzysku - Antykomunistyczne Podziemie na Krajnie cz. 1Autor komentarza: SpółdzielcaTreść komentarza: Ruszczcie temat zaatrudniania w spółdzielni mieszkaniowej żołnierzy Wełniaka i i jego kamratów. Spółdzielcy muszą składać się na pensje ludzi na synekurze pozatrudnianych w spóldzielni mieszkaniowej. Ostatnio dołączył tam przewodniczący rady i jakiś gość z wodociągów. Oni zostali tam schowani a zadania mają zupełnie inne. Mieszkańcy spółdzielni nei potrzebują tzw KO tylko obniżenai kosztów funkconowania spółdzielni. To jest temat bardzo palący w Złotowie.Data dodania komentarza: 22.09.2022, 14:49Źródło komentarza: Złapał się na fotopułapkę podczas podrzucania odpadów
Reklamaeko zywnosc
Reklama