Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 03:57
Reklama

Woda jest, pani prezes nie ma, czyli stand-up na sesji miejskiej

Ostatnią sesję rady miejskiej Złotowa ponownie można zaszufladkować w kategorii "komedia". W stand-upera zabawił się m.in. radny Krzysztof Żelichowski.
Woda jest, pani prezes nie ma, czyli stand-up na sesji miejskiej

Smaczków z ostatniej sesji można wybrać sporo, ale nam szczególnie do gustu przypadł aktorsko-komediowy występ radnego Krzysztofa Żelichowskiego. Już sam początek można nazwać małą kompromitacją. Małą tylko dlatego, że duża miała dopiero nadejść. Radny Żelichowski powiedział "Fundusze Norweskie miały być w styczniu, miały być w kwietniu, mają być w czerwcu. Pewno nie będzie". Odniósł się tym samym do naboru wniosków, w którym udział bierze właśnie Złotów, jako jedno z kilkudziesięciu miast w kraju, których projekty zostały zakwalifikowane do finałowego etapu, w którym uzyskać będzie można nawet kilkadziesiąt milionów złotych wsparcia. Radny wykazał się sporą niewiedzą lub też na siłę próbował wbić szpilkę władzom miejskim. Niemniej spieszymy z informacją: wyniki zostaną ogłoszone w pierwszej kolejności przez organizatorów w terminie, który oni wskażą. Żaden z samorządów biorących udział w walce o fundusze nie ma wpływu na termin ich ogłoszenia. Niemniej, zabijając nudę w oczekiwaniu na wyniki radnemu polecamy stronę www.eog.gov.pl. Tam może dowiedzieć się czym są Fundusze Norweskie oraz jak działa mechanizm przyznawania środków. 

Ale czy z radnym Żelichowskim może być mowa o nudzie? Na sesji z pewnością nie. Już kilka chwil później kontynuował swój występ w stylu stand-up sięgając po butelkę wody i mówiąc "Woda, którą się chwalimy. Która jest najlepszą wodą w Polsce. Pani prezes, która doprowadziła do tego, że ta woda jest taka wspaniała, gdzie jest?". Dalej kontynuował swoją narrację stwierdzając, iż była pani prezes MZWiK straciła stanowisko, gdyż była nieposłuszna. Otóż z ogólnodostępnej wiedzy wynika, iż pani prezes straciła stanowisko przede wszystkim dlatego, że nie przystąpiła do decydującego etapu konkursu na to stanowisko. Poddała się. Zrezygnowała. Skapitulowała. Złożyła broń. Czy przeczuwała, że inni kandydaci mogą zaprezentować się lepiej od niej? Tego się nie dowiemy. Wiemy natomiast, że zamiast podjąć walkę położyła na stół zwolnienie lekarskie i tyle ją widziano. Od 1 lipca MZWiK będzie mieć nowego prezesa.

Występ radnego Żelichowskiego, choć momentami śmieszny, traktować należy zatem w kategoriach uwłaczania intelektowi mieszkańców Złotowa, którym próbował przedstawić swoją wersję wydarzeń, daleko odbiegającą od ogólnodostępnych faktów. Gorsze od tego marnej jakości show może być tylko to, jeśli radny Żelichowski rzeczywiście traktuje poważnie to, co mówił. Jego samego chyba należy już przestać tak właśnie traktować. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mariolka 27.06.2021 00:17
A kiedy radny Kulasek zada swoje słynne pytanie o nieobecność na obradach rady? Zygę punktował, więc? Miłośniku Wełniaka, Krzysztofie, do dzieła!

Do Mariolki 27.06.2021 21:36
To radni mają obowiązek brać udział w sesjach i komisjach Burmistrz jest na sesjach tylko gościem, może przyjść, ale nie musi. I nie musi się tłumaczyć. Ale to właśnie jemu nie przyznali wotum zaufania min z powodu nieobecności na komisji w sprawie wodociągów. Wg nich burmistrz nie ma prawa nie przyjśc – np.choroba nie moze być przeszkodą - nieobecność na wspomnianym spotkaniu komisji to wg nich "aroganckie postępowanie", które "ylko ten konflikt eskalowało". Radni, w odróżnieniu do burmistrza, pomimo spoczywającego na nich obowiązkach, często opuszczają spotkania, komisje, a także sesje tłumacząc się różnie: a to chorobą, a to wizytą u lekarza, a to wyjazdem i nie wiadomo czym jeszcze. Ale oczywiście to burmistrza obarczają winą za kłótnie nawet między sobą, za brak kompromisu, za to nawet że nie czytają dokumentów, które podpisują. Zmiany dot. dofinansowania do wodociągów były co najważniejsze czarno na białym opisane w Uzasadnieniu do uchwały i wystarczyło tylko to przeczytać

Pytko Pytacki 14.09.2021 10:25
Jak się gania po mieście z gołymi atrybutami w okolicach miednicy (po łacinie pelvis), nie ma czasu na edukację. Wystarczy bowiem wiedzieć, gdzie jest duupa, gdzie paszcza, gdzie wlot do macicy, gdzie końcówka do spółkowania. Po co więcej?

historyk 09.09.2021 20:13
Leman – lennik, zobowiązany do pełnienia służby zbrojnej w zamian z nadane dobra ziemskie.

Goryl 26.06.2021 11:49
Jak Złotów otrzyma grant to zapewne "towarzystwo tenisowe" będzie chciało w zarząd te środki. A co? Nie ? Przecież przestawili domek własnymi siłami.

Frank 24.06.2021 14:59
Teraz złorzeczą a jak dostaniemy kasę FN to się larwy zlecą! Zobaczycie. Banda rozzuchwalona i niesyta nigdy!

AA 24.06.2021 15:20
Domyślam się, że oni wcale nie chcą żeby miasto dostało tę kasę, bo wtedy mogliby wytłumaczyć swój brak uczestnictwa w spotkaniach i w ogóle brak zainteresowania, i już to słyszę :Żelichowskiego: Ble, ble, ble, a nie mówiłem, miasto i tak nie zdobyło tych pieniędzy. Cały czas próbują rozwalić ten projekt - tam jest wpisany min. amfiteatr - więc atakują burmistrza, żeby coś z tym zrobił, żeby projekt się rozjechał i żebyśmy tej kasy nie dostali

Gregor 27.06.2021 17:09
Los nie dopuści, żeby taka menda triumfowała. Złotów dostanie dotację.

BB 24.06.2021 14:49
Karma wraca, ludzie napełnieni złością nie mają racji. Chciałbym zobaczyć ryj tego buca jak dostaniemy fundusze. W życiu jest tak, że dobro zawsze lubi zaskakiwać. Ś r a ć więc na pajaca i poczekajmy spokojnie na fundusze.

Dusigrosz 24.06.2021 07:02
Ta woda w pierwszej kolejności jest dość droga, ale o tym jakoś się nie mówi...

odp 24.06.2021 15:22
A gdzie nie jest drogo ?

stop 23.06.2021 19:12
Jakie miłe zaskoczenie, że ktoś wreszcie pisze prawdę na temat tego co się dzieje na sesjach. Do tej pory spółdzielnia czuła, że wobec braku krytyki w mediach, może sobie pozwalać na każde chamskie i nieetyczne zachowanie. Brak merytorycznego podejścia, bełkot i personalne ataki to tam niestety norma. Powinni współpracować z burmistrzem i działać w granicach prawa, a nie prowadzić polityczne gierki. Czas z tym zrobić porządek

Sygnalizacja świetlna 3 i 5 obrazek 23.06.2021 17:03
To wskazuje,że Iwan była z ukladu i teraz jest ujsdanie psów. Jak to mówią- Uujjebbaałl się kolejny przyczółek w samprządowej dojarce.

qwerty 23.06.2021 14:52
Cudownie, że ich tak celnie i na bieżąco punktujecie! A trzeba, bo to, co się tam odwala, to naprawdę przechodzi ludzkie pojęcie.

Słoń morski 23.06.2021 14:14
On jest z Zakrzewa, nie ze Złotowa. W Złotowie takich morsów nie ma.

nie rozumiem 24.06.2021 16:00
więc jakim prawem jest w tej radzie i się tak wymądrza ?!

elektorat pojedynczy 09.09.2021 20:05
Nie zagłosuję już więcej na Piotra Głowskiego. Powinien zachować bezstronność a nie przychylać się do hucpy bandy pederastów i lesb. Oczekiwalibyśmy - ci nierówni - aby ktoś napisał pracę "Rola dewiacyjnego seksu w procesie uzwierzęcenia człowieka".

zachmurzenie duże

Temperatura: 10°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: . - kropkaTreść komentarza: W razie, gdyby się okazało, że oskarżony nie był prawidłowo zawiadomiony będziemy ścigać Melanię Poch do zesrania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 13:50Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: prof. JebutekTreść komentarza: Sąd może być w koteryjnej zmowie i wtedy oleje, osra i opryka.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:48Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: fakjufejkTreść komentarza: Musi być elementarny porządek w sądownictwie. Sąd mając wiedzę o stronie postępowanie nie może sobie dowolnie wybierać, dokąd skieruje swoje pisma, wezwania. Można bowiem wyobrazić sobie, że sąd uzna sobie w cichości gabinetów iż wyśle pismo na Wyspy Taka-Tuka lub do Kołmogorów w północnym Związku Radzieckim czy do Heleny w Montanie, gdzie podobno mieszka syn Lemanowicza. Zlekceważenie danych zawartych w protokole sądu okręgowego ośmiesza sąd rejonowy.Data dodania komentarza: 22.06.2022, 20:20Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: woda sodowa JNTreść komentarza: Ryszard robi karierę a Wiesława PIS prześladuje. To wszystko widać jak na tacy. Jak widzę regionalne przewodnictwo PIS to słabo się robi. Szczególnoie pan Adam, który ostatnio palnął publicznie, że od pewnego czasu obserwuje świat z ambony. To jest typowa megalomania i uciekanie się do mody partyjniackiej. Dbanie o struktury to jednak praca, której nie widać, natomiast widać złe posunięcia. Jeżeli ludzie PSL będą budować listy zjednoczonej prawicy to marnie widzę przyszłość.Data dodania komentarza: 22.06.2022, 09:32Źródło komentarza: Starosta Ryszard Goławski wystąpił w panelu dyskusyjnym z premierem RP Mateuszem MorawieckimAutor komentarza: PLSTreść komentarza: Specjalista od tłucznia z nieczynnych torowisk. A potem z tego pewna firma buduje drogi w lasach. To się nazywa biznesData dodania komentarza: 20.06.2022, 20:43Źródło komentarza: Starosta Ryszard Goławski wystąpił w panelu dyskusyjnym z premierem RP Mateuszem MorawieckimAutor komentarza: GiloTreść komentarza: Pan starosta już tworzył jeden szlak rowerowy na bazie nieczynnej już linii kolejowej Złotów-Kujan. Tłuczeń z podkładów zniknął i nie wiadomo gdzie się podział . Na tym skończyła się cała inwestycja..........Data dodania komentarza: 20.06.2022, 19:22Źródło komentarza: Starosta Ryszard Goławski wystąpił w panelu dyskusyjnym z premierem RP Mateuszem Morawieckim
Reklama
Reklama