Wyższe podatki czy brak diet dla radnych?

  • 05.11.2020, 10:07
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

czy_radni_zrezygnuja_z_diet.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W czasie ostatniej sesji rady miasta Złotowa dyskutowano na temat nowych stawek podatku od nieruchomości. Dzięki podwyżce do budżetu mogłoby wpłynąć niemal 290 tys. zł więcej niż obecnie. Tymczasem pojawiła się alternatywna propozycja: zrzeczenie się diet przez wszystkich radnych, co w skali roku mogłoby generować oszczędności rzędu 250 tys. zł, a w całej kadencji nawet 1,3 mln zł.

Z propozycją rezygnacji z pobierania diet przez wszystkich radnych wyszedł Łukasz Piosik. Jak wyliczył w nagraniu, które zostało opublikowane na profilu facebookowym, rocznie Złotów przeznacza na diety dla radnych ok. 250 tys. zł, czyli mniej więcej tyle, ile mogłaby przynieść podwyżka podatku od nieruchomości. Idąc dalej, do końca tej kadencji, gdyby zrezygnować z diet radnych, w budżecie zostałaby kwota 720 tys. zł, a przez całą kadencję ok. 1,3 mln zł. 

Tym samym radny Piosik zaapelował do wszystkich radnych, by ci przystali na jego propozycję i zrzekli się diet, co pozwoliłoby nie podnosić podatku od nieruchomości w przyszłym roku. Byłoby to rozwiązanie korzystne dla wszystkich mieszkańców i firm z terenu Złotowa. Poniżej pełne nagranie radnego Piosika. 

 

 

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
J
J 06.11.2020, 12:04
z czego pan będzie żył?
Bardzo droga rada
Bardzo droga rada 05.11.2020, 13:16
Dobry pomys. I tak nic nie robią, sesje mają zdalne. W szoku jestem ile sobie przyczółków w komisjach porobili. Jeśli mamy wydawać 1,5 mln na radę to to jest bardzo droga rada.
Grzegorz
Grzegorz 05.11.2020, 11:25
Obecnie to rozsądne rozwiązanie. Trudna decyzja dla tych, którzy poszli do rady dla diety ale wówczas powinni być odważni i podnieść podatek. Lek przed wyborcami paraliżuje ich ręce.

Pozostałe