"Pudelek" uruchomił filię w Złotowie

  • 10.02.2021, 14:14 (aktualizacja 10.02.2021, 16:05)
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

"Pudelek" uruchomił filię w Złotowie
Pulit rezygnuje ze stanowiska - brzmi nagłówek "artykułu" umieszczonego na portalu zlotowskie.pl. Część czytelników mogła odebrać to jako zapowiedź rezygnacji ze stanowiska burmistrza. Tymczasem materiał to nic innego, jak zwykły clickbait, próba nabicia sobie liczby odsłon w stylu przystającym bardziej do plotkarskiego portalu "Pudelek" i jemu podobnych.

Na rynku mediów miejsce jest dla każdego, więc nie dziwi, że nawet taki "Pudelek" jest chętnie czytany, a schemat jego działania jest powielany przez coraz więcej tego typu portali. Do tego stopnia, że tą drogą postanowił pójść nawet portal "informacyjny" zlotowskie.pl. Krzykliwy tytuł "Pulit rezygnuje ze stanowiska" przyciąga wzrok, sprawia, że czytelnik myśli z jakiego to stanowiska może zrezygnować włodarz Złotowa. A że większość z nas raczej słabo zna wszystkie funkcje piastowane przez Adama Pulita (bo i komu taka wiedza potrzebna?), to z pewnością wielu dało się nabrać i pomyślało, że burmistrz zrezygnuje z tego właśnie stanowiska. A tymczasem Adam Pulit rezygnuje "tylko" z funkcji przewodniczącego zarządu Związku Gmin Krajny, ale tego dowiemy się dopiero po kliknięciu lub wzięciu gazetki w ręce. 

"Informacja" zlotowskie.pl była więc niczym innym jak zwykłym clickbaitem, próbą przyciągnięcia jak największej uwagi słabym materiałem. Na razie próba taka sobie, stojąca raczej na niskim poziomie, ale nie wykluczamy, że autorzy rozwiną się jeszcze w swojej działalności. Wszak jak brakuje pomysłów na ciekawe (i rzetelne) materiały to można próbować przyciągać samym tytułem. Trzymamy kciuki! Powodzenia w dalszym rozwoju złotowskiej filii "Pudelka"!

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Po prostu przechodzień
Po prostu przechodzień 11.02.2021, 18:44
Żeby była jasność, nie bronię wcale miałkich standardów otaczającej nas rzeczywistości... Ale... Autor powyższego, wyjątkowo celnego i odkrywczego materiału stwierdza wprost, że jego "artykuł" o nic nie wartym clickbaicie jest dużo bardziej godny naszej uwagi... Hmmm... No jeśli ktoś żyjąc we współczesnym świecie dziwi się takim praktykom, to znaczy, że lewituje bezrefleksyjnie w jakiejś swojej wyimaginowanej Nibylandii. Chłopie, spójrz na pierwszy z brzegu tytuł z tego tu szacownego portalu - "Powiat złotowski za ideologią LGBT?". To jest Twoim zdaniem rzetelne dziennikarstwo? Pozdrawiam
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 11.02.2021, 23:20
Cześć Sebastian, czy przeczytałeś "Powiat złotowski za..."? Nie sądzę. Puenta zawiera bowiem uzasadnienie. Przeczytaj, może zrozumiesz. Mniej zgryźliwości, więcej optymizmu
Wcale nie Sebastian
Wcale nie Sebastian 12.02.2021, 00:16
Drogi Piotrze, choć nie wielbię pasjami Twojego pisarstwa, to muszę przyznać, że ww tekst przeczytałem z niejaką uwagą. Zaskoczenia jednak nie było - typowy dla Ciebie artykuł "z tezą nie do obalenia". Rozumiem, że felietonista może się chować za zgrabnym wachlarzem z formy, ale nie branie pod uwagę zdania, światopoglądu czy przekonań innych ludzi zawsze budziło i budzić będzie mój niesmak. I tyle. Jeśli chcesz być obiektywny nie używaj jednego narzędzia do wszystkich czynności, staraj się rozumować i patrzeć uniwersalnie, ponad wąską rozpadliną swoich (jakie by one nie były) poglądów. Btw, chyba laser masz do wymiany. Nie jestem Twym najgorszym koszmarem - mitycznym pogromcą prawaków - Sebastianem. Buahaha ;) Jak już wspomniałem jestem tylko zwykłym przechodniem. Pozdrawiam, życząc pogody i otwartej głowy! Dobrej nocy!
Pewien
Pewien 11.02.2021, 06:32
A czego się spodziewać po Larwie. On ma tylko jednego Boga czyli mamonę. Płacisz masz. A Pulit nie płaci. Larwa to po prostu szmaciarz bezideowy. I tyle w temacie.
Janek
Janek 10.02.2021, 21:51
Część? Ci, co nie wiedzieli o co chodzi to WSZYSCY tak to odebrali! Dali totalnie d py z tym tytułem!
dobre
dobre 10.02.2021, 21:05
:))

Pozostałe