10 tysięcy złotych kary dla właściciela pizzerii otwartej, mimo zakazu

  • 24.02.2021, 13:21 (aktualizacja 25.02.2021, 00:45)
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

10 tysięcy złotych kary dla właściciela pizzerii otwartej, mimo zakazu Kamil Ceranowski Zdjęcie wykonane na ulicy Westerplatte w Złotowie podczas najścia złotowskiej policji w ramach nieformalnej interwencji.
Jest decyzja w sprawie otwarcia Pizzerii Neapoli w Złotowie. Na właściciela została nałożona kara 10 tysięcy złotych, choć jak zapowiada, będzie się od niej odwoływał.

Przypomnijmy, że wspomniana pizzeria otworzyła się jako jedna pierwszych w naszym regionie, mimo panującego zakazu funkcjonowania takich obiektów w formie stacjonarnej. Od dłuższego czasu bary i restauracje mogą wydawać posiłki tylko na wynos lub z dowozem. Pizzeria Neapoli została jednak otwarta, a dziś znamy już dalsze konsekwencje tej sprawy. 

- Wymierzam administracyjną karę pieniężną w kwocie 10 tysięcy złotych za niezastosowanie się do zakazu prowadzenia działalności polegającej na przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom...w dniu 22 stycznia - czytamy w decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. 

Właściciel pizzerii poinformował jednak, że nie zamierza zaakceptować tej kary, jak również sposobu prowadzenia postępowania. Swoje oburzenie kieruje w stronę mgr Haliny Godlewskiej, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Złotowie, która wydała decyzję w tej sprawie. 

- No to Pani "ważna" ze Złotowskie SS sanepid zaszalała. Jednak odwołuje miłe słowa wypowiedziane 22.01 w stronę SS. Oczywiście nie tyczy to Pań które były na rozkaz tej "przestępczej" organizacji SS. A gdzie procedura KPA i danie mi możliwości zapoznania się z dowodami w sprawie! I brak odpowiedzi na moje ostatnie pismo? Więc nie dano mi wyboru. Muszę podjąć stanowcze kroki i do zobaczenia na sali sądowej! Nie pozdrawiam Pani " ważnej " z SS - napisał na swoim profilu facebookowym. 

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
a propos zarzutów z art.165
a propos zarzutów z art.165 21.03.2021, 15:05
Piotr Schramm (adwokat specjalizujący się w obsłudze prawnej biznesu o wysokim stopniu skomplikowania, wspierający przedsiębiorców pokrzywdzonych przez państwo podczas pandemii ) -Expert w Bentleyu Plus - deklaruje pomoc pro bono w takich przypadkach jak postawienie zarzutów z art.165
https://www.youtube.com/watch?…

Pozostałe