ZŁOTÓW. Nie żyje Grzegorz Lubina

  • 13.04.2021, 11:00
  • redakcja

Podziel się:

Oceń:

ZŁOTÓW. Nie żyje Grzegorz Lubina
W niedzielę 11 kwietnia 2021 r. zmarł Grzegorz Lubina. Ukończył studia wyższe na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i zdobył certyfikat językowy Uniwersytetu w Cambridge. Od 1995 r. przez prawie 22 lata był nauczycielem języka angielskiego i wychowawcą w I LO w Złotowie im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Cieszył się poważaniem wśród uczniów i nauczycieli. Młodzież kochała swojego profesora, który uczył ich angielskiego na wysokim poziomie i często zachęcał do większych wysiłków i uczestnictwa w różnych konkursach. Dzięki Grzegorzowi Lubinie rywalizowali z młodzieżą z wielu miast Polski i pięknie reprezentowali szkołę.

Nauczyciel, który często był opiekunem grupy, nie krył dumny z ich osiągnięć i postawy. W finale ogólnopolskiego, międzynarodowego konkursu krasomówczego w języku angielskim ,,The International  Public Competition Speaking” w Bydgoszczy jego uczennica zajęła II miejsce w Polsce i reprezentowała Polskę na konkursie w Londynie. Popularyzował język angielski i organizował w szkole  ciekawe wystawy poświęcone Wielkiej Brytanii, które odwiedzali chętnie uczniowie z innych szkół. Przekształcił szkolne koło języka angielskiego w złotowski oddział Stowarzyszenia Ludzi Mówiących Po Angielsku (The English Speaking Union Złotów Branch), którego prezes Michael Senter przyjeżdżał do szkoły na zaproszenie Grzegorza Lubiny. Z inicjatywy złotowskiego nauczyciela, który był kościelnym szafarzem, odbyły się 4 msze św. (Holy Mass), w języku angielskim, które przygotowała młodzież ogólniaka pod jego opieką, a ostatnia z tych mszy odbyła się w intencji Michaela Sentera o powrót do zdrowia po wylewie.

Był organizatorem wielu festiwali piosenki tłumaczonej z języka polskiego na angielski i odwrotnie, które odbywały się w różnych złotowskich szkołach i cieszyły się dużym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży. Dzięki jego pasji i wsparciu wielu z jego uczniów wybrało anglistykę jako kierunek studiów.

Był dobrym mężem i ojcem trójki dzieci.

Rodzinie, przyjaciołom, sąsiadom i znajomym składamy wyrazy współczucia.

 

Redakcja WASZE MEDIA

redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe