JASTROWIE. Bił matkę pięściami. 64-letni agresor za kratkami

  • 10.05.2021, 11:11
  • Źródło: KPP Złotów

Podziel się:

Oceń:

JASTROWIE. Bił matkę pięściami. 64-letni agresor za kratkami
Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował tymczasowy areszt wobec 64-latka, który znęcał się nad matką. Mężczyzna trafił już za kratki, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. Agresor z powiatu złotowskiego stosował przemoc psychiczną oraz fizyczną. Za przestępstwo znęcania się kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Apelujemy, aby osoby dotknięte przestępstwem znęcania, nie wstydziły się mówić o swojej trudnej sytuacji życiowej. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci, gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej. Zrób pierwszy krok. Przerwij milczenie i powiedz „STOP” sprawcy przemocy!

Sąd Rejonowy w Złotowie na 3 miesiące aresztował 64-letniego mieszkańca gminy Jastrowie. Mężczyzna od około 5 miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. Zebrany materiał dowodowy w postaci zeznań samej pokrzywdzonej jak i świadków w pełni uzasadniał skierowanie do sądu wniosku o areszt.

64-latek najczęściej znajdując się pod wpływem alkoholu - wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzoną, bił pięściami po ciele i głowie. Gehenna skończyła się, gdy kobieta w końcu odważyła się opowiedzieć policjantom, co przeżywała przez ostatni okres czasu.

To pozwoliło na zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Dzięki zaangażowaniu jastrowskich funkcjonariuszy podejrzany o znęcanie się nad matką został skutecznie odizolowany od pokrzywdzonej.

Pomimo, że 64-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, na wniosek policji i złotowskiej prokuratury sąd aresztował go na 3 miesiące. Sprawcy przemocy domowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest ofiarą przemocy ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc. Prawo stoi po Twojej stronie. Zadzwoń pod numer 112. Policjanci sprawdzą każde tego typu zgłoszenie.

Apelujemy, aby osoby dotknięte przestępstwem znęcania, nie wstydziły się mówić o swojej trudnej sytuacji życiowej. Świadków takiego zachowania również zobowiązujemy do informowania odpowiednich służb, aby mogły pomóc ofiarom przemocy domowej, która często ma miejsce za zamkniętymi drzwiami.

Źródło: KPP Złotów

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe