Czterech kierowców straciło prawo jazdy

  • 08.10.2021, 14:42 (aktualizacja 08.10.2021, 14:45)
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

Czterech kierowców straciło prawo jazdy
Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. W ostatnim czasie, policjanci ze złotowskiej drogówki zatrzymali cztery uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie dozwolonej prędkość w terenie zabudowanym.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego stale kontrolują prędkość na drogach naszego powiatu. W minionym tygodniu zatrzymali cztery uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50km/h.

Najpierw na drodze K-22 zatrzymali 54 – latka, który jechał Oplem z prędkością 109km/h, gdzie ograniczenie prędkości było do 50 km/h. Niespełna dwie godziny później patrolując drogę K-11, zauważyli kierowcę motocykla Harley Davidsona, który z dużą prędkością wjechał w teren zabudowany. Dokonany pomiar prędkości wykazał, że przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Kolejnych dwóch kierowców zatrzymanych zostało w miejscowości Podgaje gdzie łączą się dwie drogi krajowe 11 i 22. Wykonane w tym miejscu pomiary laserowym miernikiem prędkości wykazały, że kierowcy BMW i Renault, przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50km/h.

Z uwagi na popełnione wykroczenia i obowiązujące przepisy ruchu drogowego mundurowi ukarali kierujących mandatami i punktami karnymi. Ponadto stracili oni swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące.

 

mł. asp. Damian Pachuc

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe