Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 03:58
Reklama

Czy „tęczowym” wolno bezkarnie obrażać policjantów? Wokół incydentu w Pile

Wrzesień 1939 roku. Polscy policjanci, którzy pełnili wówczas służbę w naszym regionie (mowa o części powiatu pilskiego, czarnkowsko - trzcianeckiego i chodzieskiego), eskortują aktywistów narodowości niemieckiej do Berezy Kartuskiej. Po drodze kolumna zostaje zbombardowana przez niemiecką Luftwaffe. Ginie kilku Niemców. Po zajęciu terenów II Rzeczpospolitej przez faszystowską III Rzeszę, policjanci trafiają przed oblicze niemieckiego sądu. Oskarżenie o mord opiera się na fałszywych zeznaniach kilku aktywistów. Proces trwa jeden dzień, nie ma apelacji. Wyrok jest surowy, 18 policjantów zostaje skazanych na śmierć przez zgilotynowanie. Wśród nich jest m.in. posterunkowy Jan Ruciński, który urodził się w Białej koło Czarnkowa.
Czy „tęczowym” wolno bezkarnie obrażać policjantów? Wokół incydentu w Pile
Kompilacja zdjęć autorstwa: Fundacja Zycie i Rodzina

Historia ta przypomniała mi się 28 sierpnia 2021 roku. Tego dnia ulicami Piły przeszli ludzie, którzy z niezrozumiałych powodów uważają się za pokrzywdzonych. Maszerowali pod hasłami, w których żądali m.in. aborcji na życzenie oraz możliwości zawierania małżeństw homoseksualnych (warto pamiętać, że wiążą się z tym przywileje socjalne, adopcje dzieci, patologiczne wykorzystywanie surogatek itd.).

O środowisku LGBT i jego niebezpiecznych postulatach napisałem już dziesiątki słów. Nie mogłem także milczeć po Marszu Równości w Pile. Moje teksty pojawiły się na niezależnych portalach: 77400.pl i pilska.tv. Napisałem w nich także o incydencie, który solidarnie przemilczały inne lokalne media. Mam tu na myśli zwłaszcza te, które jesienią ubiegłego roku informowały z wyprzedzeniem o godzinie i miejscu spontanicznych demonstracji tzw. Strajku Kobiet (np. pod biurami poselskimi posła Porzucka).

Niektórzy „tęczowi” aktywiści 28 sierpnia skandowali: „faszyści, policja, jedna koalicja”. Widać to na filmie, który zarejestrowała i upowszechniła w sieci Fundacja Życie i Rodzina.

 

 

Można na nim zobaczyć również interweniujących policjantów. Obraz mówi zatem wszystko. Okazuje się jednak, że niekoniecznie przemawia do wszystkich. Z pewnością nie do niektórych zwolenników LGBT (plus kolejne płcie i orientacje), którzy zarzucili mi podanie nieprawdy, brak rzetelności i manipulacje. Zażądali też usunięcia mojego materiału. Tego rodzaju e-maile zostały wysłane na adres redakcji wspomnianych przeze mnie portali.

Oczywiście nie zamierzam dyskutować z ludźmi, którym nie podoba się wolność słowa. Nie mam też zamiaru z niczego się wycofać. Nie zmienię zatem ani jednego zdania. Co więcej, zacytuję „tęczowym” słowa pani Adrianny - znanej działaczki lewicy z Poznania, która po zakończeniu Marszu Równości w Pile napisała na FB: „Tak dziękuję policji za popychanie Aktywistek Strajku Kobiet oraz za szarpanie i misgenderowanie osoby, która rzekomo zakłóciła kontrę do marszu, a potem dowalił się do niej organizator, że „przez to będzie miał problemy”.”

Rozpocząłem wątkiem o policji i na nim zakończę. Komisarz Magdalena Maślankiewicz Niedbalska (KPP w Pile) odpowiedziała pisemnie na pytanie jednego z pilskich aktywistów LGBT. W sporządzonym przez nią dokumencie mowa jest o tym, że podczas I Marszu Równości w Pile nie doszło do ataku na funkcjonariuszy policji. Oczywiście wspomniany działacz natychmiast umieścił to dumnie na FB. Nie napisał jednak treści swojego zapytania. Zakładam, że to właśnie ono spowodowało tak nieprecyzyjną odpowiedź przedstawicielki policji. Nie wierzę bowiem, że Pani Komisarz nie posiada wiedzy na temat skandujących: „faszyści, policja, jedna koalicja" i samego incydentu.

Na wszelki wypadek pozwolę sobie jednak zacytować fragment mojego tekstu. Może Pani Komisarz przeczyta. Cytuję: „Kilka dni temu Władysław Frasyniuk określił służby mundurowe słowami: „śmieci po prostu”. Na tzw. „Marszu Równości” i odbywającym się zaraz po nim "pikniku", żaden polityk opozycji nie odważył się na tak radykalne sądy. Biernie przyglądano się za to agresywnym zachowaniom niektórych z "tęczowych" aktywistów. Mowa m.in. o skandowanych w kierunku funkcjonariuszy słowach: „faszyści, policja, jedna koalicja".

Szanowna Pani Komisarz, czy te słowa obrażają funkcjonariuszy policji i stanowią formę werbalnego ataku w ich kierunku? Mam nadzieję, że doczekam się odpowiedzi. Na wszelki wypadek wysłałem tego rodzaju zapytanie również Pani zwierzchnikom. Zrobiłem to także w imię pamięci o polskich funkcjonariuszach policji, których w latach 1939-1945 mordowali faszyści.

Piotr Tomasz


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jedenkamień 09.09.2021 19:55
Pederaści i trybady są sformatowani przez swoje ułomności na postawy roszczeniowe, są agresywni i nietolerancyjni. Domaganie się, oczekiwanie równości w układzie partnerskim jakkolwiek sformułowanym jest bzdurą na kółkach, w dodatku kwadratowych. Niem ma żadnej równości i nie będzie, bo równość, to śmierć.

GosiaNS 05.09.2021 10:21
Nie zostawiajcie tego tak. Neolewactwo jest w ten sposób ustawiane, żeby wywrócic wszytstko w stan patologiczny. Wartości chrzescijańskie, rodzina, życie zniszczyć. Porządek prawny i służby deprecjonować. Upodlić ludzi, którzy myślą inaczej. Głosić krzykiem i domagać się niemoralnych i demoralizujących praw.

PG 04.09.2021 16:06
Cała ta hucpa jest politycznie POdsycana.

zachmurzenie duże

Temperatura: 10°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: . - kropkaTreść komentarza: W razie, gdyby się okazało, że oskarżony nie był prawidłowo zawiadomiony będziemy ścigać Melanię Poch do zesrania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 13:50Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: prof. JebutekTreść komentarza: Sąd może być w koteryjnej zmowie i wtedy oleje, osra i opryka.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:48Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: fakjufejkTreść komentarza: Musi być elementarny porządek w sądownictwie. Sąd mając wiedzę o stronie postępowanie nie może sobie dowolnie wybierać, dokąd skieruje swoje pisma, wezwania. Można bowiem wyobrazić sobie, że sąd uzna sobie w cichości gabinetów iż wyśle pismo na Wyspy Taka-Tuka lub do Kołmogorów w północnym Związku Radzieckim czy do Heleny w Montanie, gdzie podobno mieszka syn Lemanowicza. Zlekceważenie danych zawartych w protokole sądu okręgowego ośmiesza sąd rejonowy.Data dodania komentarza: 22.06.2022, 20:20Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: woda sodowa JNTreść komentarza: Ryszard robi karierę a Wiesława PIS prześladuje. To wszystko widać jak na tacy. Jak widzę regionalne przewodnictwo PIS to słabo się robi. Szczególnoie pan Adam, który ostatnio palnął publicznie, że od pewnego czasu obserwuje świat z ambony. To jest typowa megalomania i uciekanie się do mody partyjniackiej. Dbanie o struktury to jednak praca, której nie widać, natomiast widać złe posunięcia. Jeżeli ludzie PSL będą budować listy zjednoczonej prawicy to marnie widzę przyszłość.Data dodania komentarza: 22.06.2022, 09:32Źródło komentarza: Starosta Ryszard Goławski wystąpił w panelu dyskusyjnym z premierem RP Mateuszem MorawieckimAutor komentarza: PLSTreść komentarza: Specjalista od tłucznia z nieczynnych torowisk. A potem z tego pewna firma buduje drogi w lasach. To się nazywa biznesData dodania komentarza: 20.06.2022, 20:43Źródło komentarza: Starosta Ryszard Goławski wystąpił w panelu dyskusyjnym z premierem RP Mateuszem MorawieckimAutor komentarza: GiloTreść komentarza: Pan starosta już tworzył jeden szlak rowerowy na bazie nieczynnej już linii kolejowej Złotów-Kujan. Tłuczeń z podkładów zniknął i nie wiadomo gdzie się podział . Na tym skończyła się cała inwestycja..........Data dodania komentarza: 20.06.2022, 19:22Źródło komentarza: Starosta Ryszard Goławski wystąpił w panelu dyskusyjnym z premierem RP Mateuszem Morawieckim
Reklama
Reklama