Stropodach – rozwiązanie dla domu i przemysłu
Tym terminem określa się ostatnią kondygnację budynku, będącą jednocześnie dachem płaskim. W tym rozwiązaniu nie ma poddasza. Stropodach występuje w wersji wentylowanej i pełnej. Pierwszy z nich stosuje się w budownictwie mieszkaniowym. Jak sama nazwa wskazuje gwarantuje odpowiednią wentylację, dzięki przestrzeni powietrznej wentylowanej lub odpowietrzanej. Cała konstrukcja składa się z sześciu warstw. Konstrukcyjną tworzy strop, na którą nakłada się paroizolację. Jest ona szczególnie istotna nad tzw. pomieszczeniami mokrymi. Wykonuje się ją z folii lub papy. Następnie tworzy się termoizolację z wełny mineralnej i celulozy. Dopiero wówczas powstaje wspomniana wcześniej przestrzeń powietrzna. Stropodach kończy warstwa pokrycia dachowego, która jest wykonana z papy. Jest ona wzmocniona przez warstwę konstrukcyjną, którą stanowią najczęściej płyty korytkowe lub panwiowe.
Docieplanie stropodachu – jak wygląda cały proces?
Stropodach jest więc doskonałym rozwiązaniem, niosącym ze sobą wymierne korzyści. Kluczem do sukcesu jest nowoczesna technologia, która umożliwia docieplanie stropodachu podczas jednej operacji technologicznej. Wykorzystuje się do niej wełnę i celulozę. Granulat wełny możemy podzielić na watę szklaną oraz wełnę skalną. Stosuje się ją do izolacji cieplnej stropów, poddaszy nieużytkowych i stropodachów wentylowanych. Gwarantuje ona dużą izolacyjność materiału oraz odporność na działanie szkodników i korozji. Wełna jest niepalna, nie absorbuje także wilgoci z otoczenia i nie wymaga konserwacji. Celuloza natomiast pozyskiwana jest z papieru gazetowego. Proces ten jest przyjazny dla środowiska ze względu na niewielki nakład energii potrzebny do uzyskania tego surowca.
Docieplanie stropodachu – jakie są zalety?
Dzięki stropodachom nasz dom nabierze zupełnie nowych właściwości. Docieplanie stropodachu zapobiega zimą nadmiernej utracie ciepła poprzez dach, co przekłada się na komfort użytkowania oraz niższe rachunki za ogrzewanie. Latem natomiast w pomieszczeniach będzie chłodniej niż na zewnątrz. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat https://stropodachy.com.pl/. Docieplanie stropodachu nie powoduje także mostków termicznych. Dzięki temu wydłuża także żywotność konstrukcji dachowej.