Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 sierpnia 2022 07:07
Reklama

„DYWERSJA” w pilskiej Szkole Policji

W godzinach porannych ogłoszono alarm dla kadry i słuchaczy Szkoły Policji w Pile. Równolegle alarm ogłoszono w wyznaczonych jednostkach i pododdziałach prewencji w garnizonach: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim i łódzkim.
„DYWERSJA” w pilskiej Szkole Policji

W godzinach porannych ogłoszono alarm dla kadry i słuchaczy Szkoły Policji w Pile. Równolegle alarm ogłoszono w wyznaczonych jednostkach i pododdziałach prewencji w garnizonach: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim i łódzkim. Tak rozpoczęły się dwudniowe ćwiczenia pododdziałów prewencji pod kryptonimem „DYWERSJA”, realizowanych z rozkazu Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego. Celem ćwiczeń było sprawdzenie i doskonalenie gotowości oraz mobilności pododdziałów Policji w sytuacjach kryzysowych. Rolą pilskiej Szkoły w tych działaniach było zabezpieczenie logistyczne operacji, co zostało wykonane, pomimo normalnego trybu pracy całej jednostki i realizacji zaplanowanych wcześniej codziennych szkoleń na kursach specjalistycznych i kursie podstawowym.

 

Po przyjeździe do Szkoły (który z pewnością nie umknął uwadze pilan, z uwagi na to, że pojazdy w kolumnach poruszały się na sygnale), funkcjonariusze przystąpili do realizacji wyznaczonych zadań. W pierwszym dniu doskonalono założenia związane z działaniami poszukiwawczymi. Ćwiczono działania zgrywające, w tym systemy łączności oraz procesy decyzyjne. Współpracę z jednostkami Policji w sąsiednim województwie, tj. Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie, ale także współpracę z podmiotami pozapolicyjnymi - Nadleśnictwem i Strażą Leśną w Wałczu. Na czas ćwiczeń na terenie Szkoły zawiązano sztab operacji, przy wykorzystaniu Mobilnego Stanowiska Dowodzenia.

 

Drugiego dnia policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach podnoszących ich umiejętności strzeleckie oraz taktyki i techniki interwencji. Najbardziej widowiskowe były z pewnością ogólnodostępne ćwiczenia pododdziałów zwartych, które odbywały się na placu Staszica.

 

W ćwiczeniach, których centrum logistyczne znajdowało się w pilskiej Szkole Policji udział wzięło blisko 450 funkcjonariuszy. Warto również wspomnieć, że równolegle podobne ćwiczenia przeprowadzone zostały w Szkole Policji w Katowicach.

 

 

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 5 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: InterpolTreść komentarza: Coś mi się wydaje, że nie potrafisz ustalić faktów. Uzyskanie tej informacji kosztowało mnie 40 sekund. https://www.facebook.com/photo?fbid=4173672672687838&set=pcb.4173672836021155Data dodania komentarza: 17.08.2022, 14:42Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: oTreść komentarza: Bo w temacie: "Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancji" Ceranowski skasował 157 wpisów i nie można prowadzić dyskusji forumowej, nie wpuszcza nowych wpisów.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 14:03Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: DżamillaTreść komentarza: Czemu ten wpis w tym temacie?Data dodania komentarza: 17.08.2022, 08:41Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: jlTreść komentarza: "Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancji" - tak idiotyczny tytuł mógł popełnić ktoś, kto nie ukończył edukacji w Państwowej Wyższej Szkole Teatru, Telewizji i Filmu imienia Leona Schillera w Łodzi.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 08:39Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: Wiela ten czynsz?Treść komentarza: Spółdzielcy z godnością zniosą ceny utrzymania administracji spółdzielni.Data dodania komentarza: 15.08.2022, 12:57Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: TurTreść komentarza: Na plecach spółdzielców, za ich pieniądze Wełniak i jego szarańcz chcą dojść do władzy. Bez wstydu i honoruData dodania komentarza: 13.08.2022, 16:12Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy Norweskich
Reklama
Reklama