Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 sierpnia 2022 06:46
Reklama

Święto Lasu

Ponad 2 tysiące dębów posadzili uczestnicy regionalnego Święta Lasu na terenie Nadleśnictwa Lipka
Święto Lasu

Ponad 2 tysiące dębów posadzili uczestnicy regionalnego Święta Lasu, które odbyło się 24 kwietnia na terenie Nadleśnictwa Lipka.

W tym samym dniu dęby sadzili także leśnicy z Nadleśnictwa Złotów, którzy odnawiali powierzchnię w Leśnictwie Witrogoszcz.

W Leśnictwie Lipka dęby sadzili uczniowie Gimnazjum z Lipki, którzy dzień wcześniej pisali egzamin gimnazjalny, przedstawiciele lokalnych zakładów pracy oraz służb mundurowych, samorządowcy, radni oraz leśnicy.

- Zalesienia i odnowienia to najpiękniejszy moment w pracy leśników – powiedział Janusz Perkowski zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, który przypomniał także o różnych funkcjach, spełnianych przez las podczas jego życia.

- Nie ma lepszego związania człowieka z przyrodą niż posadzenie przez niego drzewa – dodał Janusz Grabowski nadleśniczy Nadleśnictwa Lipka zachęcając do wspólnego sadzenia dębów.

 A była to praca niełatwa, ponieważ 3-letnie drzewka były sadzone na trudnym terenie, obfitującym w pnie pozostawione po zrębie. Jednak po wysłuchaniu fachowych wskazówek na temat sposobu sadzenia, których udzielił leśniczy Benon Bonin, ponad setka osób z werwą zabrała się do pracy.

 -Pierwszy raz sadziliśmy las i bardzo podoba mam się ta inicjatywa, tym bardziej, że wcale się nie zmęczyliśmy – twierdzili gimnazjaliści. Starsze osoby natomiast z sentymentem wspominały czasy, kiedy jako uczniowie także sadzili las, który cały czas oglądają jak rośnie.

 Również uczestnicy tegorocznego Święta Lasu będą mogli powracać do posadzonych przez siebie dębów i obserwować ich rozwój. W nadleśnictwie znajduje się bowiem wykaz uczestników święta oraz informacja, gdzie znajdują się posadzone przez nich drzewka. A podpisy uczestników prac odnowieniowych widnieją na tablicy pamiątkowej. Sadzenie zakończyło się odśpiewaniem „Sto lat” dla nowo posadzonego lasu oraz piknikiem edukacyjnym.

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 5 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: InterpolTreść komentarza: Coś mi się wydaje, że nie potrafisz ustalić faktów. Uzyskanie tej informacji kosztowało mnie 40 sekund. https://www.facebook.com/photo?fbid=4173672672687838&set=pcb.4173672836021155Data dodania komentarza: 17.08.2022, 14:42Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: oTreść komentarza: Bo w temacie: "Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancji" Ceranowski skasował 157 wpisów i nie można prowadzić dyskusji forumowej, nie wpuszcza nowych wpisów.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 14:03Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: DżamillaTreść komentarza: Czemu ten wpis w tym temacie?Data dodania komentarza: 17.08.2022, 08:41Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: jlTreść komentarza: "Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancji" - tak idiotyczny tytuł mógł popełnić ktoś, kto nie ukończył edukacji w Państwowej Wyższej Szkole Teatru, Telewizji i Filmu imienia Leona Schillera w Łodzi.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 08:39Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: Wiela ten czynsz?Treść komentarza: Spółdzielcy z godnością zniosą ceny utrzymania administracji spółdzielni.Data dodania komentarza: 15.08.2022, 12:57Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: TurTreść komentarza: Na plecach spółdzielców, za ich pieniądze Wełniak i jego szarańcz chcą dojść do władzy. Bez wstydu i honoruData dodania komentarza: 13.08.2022, 16:12Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy Norweskich
Reklama
Reklama