Czy przepadł?

  • 01.03.2020, 20:32 (aktualizacja 01.03.2020, 20:44)
  • Wiesław Fidurski

Podziel się:

Oceń:

Czy przepadł?
Zastanawiam się często jak wielkie pokłady złej woli trzeba mieć w sobie aby pisać nieprawdę.

Tak było i w przypadku informacji o tym, że w programie 100 obwodnic nie znalazło się żadne miasto w północnej Wielkopolsce, w tym i Jastrowie, które czeka na to rozwiązanie jak na zbawienie. Prawdą jest, że premier Mateusz Morawiecki zapowiadając program 100 Obwodnic wspomniał o Pile jako jednym z miast, które uzyskają obwodnicę. Natomiast kwestią odrębną jest to z jakich środków. Jaka jest prawda? Otóż będzie obwodnica Piły i Ujścia, Obornik, a także Jastrowia. W programie 100 Obwodnic, z zasady nie znalazły się żadne obejścia miast, które leżą w ciągu autostrad i dróg ekspresowych na które jest specjalny program rządowy. Program ten jest sukcesywnie nowelizowany i ostatnia jego wersja z września 2019 roku zawiera załącznik, gdzie budowa odcinków S-11, w tym Piła – Szczecinek i Piła – Oborniki jest wymieniona. Jednak S11 będzie budowana ze środków unijnych przewidzianych dla perspektywy na lata 2021-2028, więc w załączniku nie ma lat kiedy ta droga zostanie, ale z pewnością w przedziale lat na jakie sięga budżet Unii Europejskiej na lata 2021-2028. Obecnie cały czas trwają prace wszczęte po dojściu do władzy Prawa i Sprawiedliwość, ponieważ wcześniej, za rządów PO i PSL nie zrobiono praktycznie nic dla drogi ekspresowej S11. Przeprowadzono konsultacje z mieszkańcami i wyznaczono korytarz jakim pobiegnie droga. Później czas na decyzje środowiskowe i prace projektowe oraz przetargi. Warto dodać że w grudniu ubr. ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji na Odcinek Piła -Ujście. Tak więc prace trwają i obwodnica Jastrowia będzie.

Wiesław Fidurski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
TA
TA 09.07.2020, 09:11
12 lipca dokonamy wyboru (lub z powodu bierności ktoś za nas go uczyni) między politykami, z których jeden usiłuje realizować wizję Polski suwerennej, bezpiecznej i sprawiedliwej, opartej na tradycji i polskich dokonaniach, drugi zaś klucząc w otoczeniu gwiaździstych i tęczowych flag przedstawia pożytki sfederalizowanej Europy, w której państwo narodowe jest złem, a agresywne mniejszości stają się instrumentem ideologicznego terroru i społecznej inżynierii”

Pozostałe