ZAKRZEWO. Środki na kulturę, sztukę i sport rozdane

  • 24.02.2021, 13:05 (aktualizacja 13.03.2021, 16:34)
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

ZAKRZEWO. Środki na kulturę, sztukę i sport rozdane
Prawie 57 tysięcy złotych na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej oraz blisko 41 tysięcy złotych na kulturę, sztukę, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego rozdysponowała gmina Zakrzewo. Które organizacje otrzymały wsparcie?

W tym roku największą dotację otrzyma LKS "Jedność" Zakrzewo, który może liczyć na 20 tysięcy złotych przy wnioskowanej kwocie 25,5 tysiąca złotych. Środki mają być przeznaczone na szkolenie z zakresu piłki nożnej oraz organizacja i udział w rozgrywkach piłkarskich, turniejach i zawodach sportowych o zasięgu gminnym, krajowym i międzynarodowym. Na drugim miejscu pod względem wysokości dotacji znalazło się Stowarzyszenie "Królewska Wieś" w Czernicach, które uzyskało 18 200zł wsparcia przy wnioskowanym na poziomie 26 700zł. Na najniższym stopniu podium stanęło Stowarzyszenie dla rozwoju Starej Wiśniewki "Gromada", które uzyskało 10 tysięcy złotych wobec wnioskowania o kwotę niemal dwukrotnie wyższą. Łącznie w tej kategorii przyznano dziewięć dotacji na kwotę 56 700zł. 

Z kolei jeśli chodzi o kulturę, sztukę, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego organizacjom pozarządowym przekazana zostanie kwota 40 800zł do podziału na 13 organizacji. Najwyższe wsparcie na poziomie 6 tysięcy złotych uzyskały trzy podmioty: Stowarzyszenie chór "Tęcza", Stowarzyszenie dla Rozwoju Starej Wiśniewki "Gromada" oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Zakrzewie.

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe