LIPKA. 16-latek chciał skoczyć z wieży telekomunikacyjnej

  • 03.03.2021, 10:43
  • Źródło: KPP Złotów

Podziel się:

Oceń:

LIPKA. 16-latek chciał skoczyć z wieży telekomunikacyjnej
Policjanci z Posterunku Policji w Lipce zostali powiadomieni, że młody zdesperowany mężczyzna zamierza skoczyć z wieży telekomunikacyjnej. Skuteczne działania policjantów pozwoliły zapobiec tragedii. Młody mężczyzna posłuchał rad funkcjonariuszy i zrezygnował z powziętego zamiaru. Po sprowadzeniu 16-latka z wieży, policjanci przekazali go pod opiekę rodziców.

W niedzielę (28 lutego) około godziny 3:35 dyżurny złotowskiej jednostki Policji otrzymał informację o młodym mężczyźnie, który wszedł na szczyt wieży telekomunikacyjnej z której zamierza skoczyć.

Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci z miejscowego posterunku, którzy potwierdzili zgłoszenie. Gdy tylko dostrzegli mężczyznę stojącego na szczycie wieży, od razu zaczęli rozmawiać z desperatem. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, gdyż skok z takiej wysokości realnie zagrażał życiu nastolatka.

Mundurowi za wszelką cenę chcieli nakłonić go do zejścia. Początkowo mężczyzna nie reagował na słowa policjantów i nie chciał prowadzić z nimi rozmowy. Jednak ostatecznie determinacja i opanowanie funkcjonariuszy przyniosły zamierzony efekt. Desperat uspokoił się i zrozumiał, że najbezpieczniej dla niego będzie jeśli zejdzie z wieży, co też uczynił w asyście policjantów.

Mężczyzną okazał się 16-letni mieszkaniec gminy Lipka. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Nastolatek trafił pod opiekę rodziców. O całej sytuacji powiadomiony został także sąd rodzinny.

Dzięki zdecydowaniu funkcjonariuszy, ich opanowaniu w trudnej sytuacji i profesjonalnie przeprowadzonej rozmowie, życiu 16-latka nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Źródło: KPP Złotów

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe