Klaudia Adamek jedzie na Igrzyska Olimpijskie!

  • 04.05.2021, 10:14
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

Klaudia Adamek jedzie na Igrzyska Olimpijskie! Facebook
To z pewnością jeden z największych sukcesów w sportowej karierze Klaudii Adamek. W ciągu mniej niż 15 minut zdobyła ona srebrny i złoty medal nieoficjalnych Mistrzostw Świata sztafet i tym samym najprawdopodobniej wystąpi w Igrzyska Olimpijskich.

O postawie sprinterki rodem z Zakrzewie rozpisuje się sportowa prasa w całym kraju. Nieobecność Ewy Swobody sprawiała, że polscy kibice mogli drżeć o wyniki podczas zawodów rozgrywanych w Chorzowie. A jednak, dość nieoczekiwanie, rolę liderki polskiej reprezentacji przejęła Klaudia Adamek. Najpierw zdobyła ona srebro w sztafecie 4x100 m, a następnie złoto na dwukrotnie dłuższym dystansie. Jak wyliczono, między jednym a drugim biegiem Klaudia miała zaledwie 13 minut przerwy. 

Ostatecznie to właśnie Klaudia Adamek okazała się prawdziwą liderką polskiej reprezentacji, jeśli zdobyte medale przeliczać na osiągnięcia indywidualne. Złota i srebra nie przebił już nikt biegnący pod biało-czerwoną flagą. Jednak co najważniejsze, Klaudia wraz z koleżankami z reprezentacji zapewniły sobie jednocześnie kwalifikację olimpijską. 

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe