Im chudszy portfel, tym grubszy atak

  • 06.09.2021, 11:51 (aktualizacja 06.09.2021, 12:22)
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

Im chudszy portfel, tym grubszy atak Sknerus McKwacz
W ostatnich miesiącach władze Złotowa są coraz ostrzej atakowane przez portal zlotowskie.pl, gazetkę Aktualności Lokalne i jego redaktora naczelnego - Mariusza Leszczyńskiego. Zupełnie przypadkowo, skala ataków jest odwrotnie proporcjonalna do środków, które Urząd Miejski przekazuje temu właśnie medium w ramach różnego rodzaju umów. Ile dokładnie pieniędzy otrzymuje co roku Mariusz Leszczyński i czy rzeczywiście to przypadek, że im mniej faktur, tym więcej ataków?

Wielu czytelników pamięta zapewne jak zacięcie Mariusz Leszczyński bronił byłej już prezes MZWiK, która nie przystąpiła do ostatniego konkursu, oddając tym samym swoje stanowisko walkowerem. Zupełnym przypadkiem, Edyta Iwańska jednym tylko podpisem przelała na konto Mariusza Leszczyńskiego kilkadziesiąt tysięcy złotych w ramach umowy o współpracy. 

Oczywiście kolejnym dziełem przypadku jest fakt, że Urząd Miejski w Złotowie w ostatnich latach znacznie ograniczył środki przekazywane w ramach różnego rodzaju umów na rzecz agencji Mariusza Leszczyńskiego, a ten (również przypadkiem) z każdym miesiącem coraz mocniej atakuje tenże Urząd Miejski bijąc przy okazji rekordy sprostowań za swoje nierzetelne, naciągane i często wyssane z palca "artykuły". Oto jak prezentowały się w ostatnich latach kwoty przelewane na rzecz agencji Mariusza Leszczyńskiego:

2015 - 27 612,53zł (39 faktur)

2016 - 16 682,59zł (9 faktur)

2017 - 7 157,76zł (13 faktur) 

2018 - 9 833,14zł (11 faktur)

2019 - 4 186,32zł (10 faktur)

2020 - 1 410,20zł (3 faktury)

2021 - 4 307,50zł (2 faktury)

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mariusz Leszczyński
Mariusz Leszczyński 07.09.2021, 10:49
Panie Kuźmicz, to miło, że tak troszczy się o zasobność mojego portfela. Zapewniam Pana - niepotrzebnie. Jak Pan słusznie zauważył owszem dostajemy mniejsze zlecenia, mimo że jesteśmy i największą gazetą lokalną i największym portalem. Przeżyjemy ten fakt, choć na pewno w magistracie marzy się by nas nie było. Tak na marginesie, może jeszcze zechciałby Pan podać w tym zestawieniu inne podmioty, bo z tego co mi wiadomo dysponuje Pan taką informacją. Ale zrozumiem jeśli Pan tego nie uczyni, bo jak to tak można. Życzę Panu dalszej owocnej współpracy z władzami miasta, publikowania słusznych treści, jak na obiektywnego, niezależnego dziennikarza przystało.
czytelnik wszelkich źródeł
czytelnik wszelkich źródeł 08.09.2021, 12:21
Panie Leszczyński, wśród moich znajomych uporczywie rozpowiadał Pan, że nie ma czegoś takiego jak 77400 :-). Ze zdumieniem obserwuję, że wstawia Pan tu kolejny komentarz. Zawsze dotyczy on co prawda finansów ale to może przypadłość lub pewna Pana słabość do pieniędzy. Także co innego Pan opowiada a co innego robi. To nie świadczy o wiarygodności, może ewentualnie o słabej. To znana sytuacja, która wyczerpuje mądrość zawartą w słowach Gandhi Mahatma Cytuję :"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz. Obserwuję ten portal od lat i nie pamiętam, żeby ktoś w sposób podły został tutaj potraktowany. Zawsze są merytorycznie wypunktowane zarzuty i to dlatego właśnie dla wielu 77400 jest solą w oku. Proszę przypomnieć sobie oceną dzieła Profesora Zdrenki. Wziął Pan go w obszerną obronę wypełniając treść inwektywami wobec radnego Łukasza Piosika i nadętymi peanami kolegów profesora, których teczki uginają IPN-kie regały . Z tego co się dowiedziałem w urzędzie, sprawę rozliczeń mediów wywołał Pan sam lub ktoś z Pana pracowników, Więc ten artykuł jest jedynie pokłosiem Pana siewu.

czytelniczka wszelkich źródeł
czytelniczka wszelkich źródeł 09.09.2021, 07:21
BRAWO!
Krzysztof Kuźmicz
Krzysztof Kuźmicz 08.09.2021, 10:49
Panie Leszczyński, jedynym o co się troszczę jest rzetelność mediów, których bądź co bądź jestem częścią, mimo że takie czarne owce jak pan, nastawione jedynie na zysk obrzydzają ten zawód nie tylko czytelnikom, ale od czasu do czasu i mnie. Z pewnością pana portfelem się nie przejmuję. Ba! Jestem wręcz pewien, że jako doskonały lobbysta i człowiek dla którego pieniądze są ważniejsze niż rzetelność już dawno zadbał pan, by nie brakowało w nim środków. Gratuluję, ale musi pan zrozumieć, że nie wszyscy kierują się takimi wartościami w życiu.

Tak na marginesie, proszę mi nie dyktować co mam pisać, a co pomijać. Niech pan zatrzyma takie złote rady dla swoich pracowników, tylko proszę nie przeginać, bo jeszcze kolejni odejdą z powodu pana ingerowania w ich teksty.

Co do współpracy z Urzędem Miejskim, do której po raz kolejny pan nawiązuje, sugerując że otrzymuję jakiekolwiek środki: widzi pan w tym zestawieniu moje nazwisko lub nazwę mojej firmy? Jeśli nie, to nie przyszło panu do głowy, że nie otrzymałem z Urzędu Miejskiego ani złotówki, bo po prostu nie przeliczam tej pracy na kasę? Wiem, panu się to w głowie nie mieści, ale o tym wspomniałem już wyżej. A co do współpracy, tej czysto zawodowej, to nie narzekam. W Urzędzie Miejskim w Złotowie pracują kompetentni ludzie, od których zawsze można uzyskać odpowiedzi na zadawane w dostępnym trybie pytania. I na tym współpraca się kończy, podobnie jak w kilkudziesięciu innych przypadkach samorządów, z którymi "współpracuję" na co dzień. Jeśli będzie pan zainteresowany, zapraszam na szkolenie. Nauczę pana jak nawiązywać kontakty otrzymując w zamian informacje, a nie pieniądze.
no cóż
no cóż 07.09.2021, 17:27
Ale żal d. ściska, że ten portfel nie jest zasobniejszy, co nie? W koncu jak się człowiek przyzwyczai do duzej gotówki, to jej brak boli., to zrozumiałe, nie ma co zaprzeczać i się tłumaczyć :) W sumie bardzo podejrzana jest cała ta pana wrogość a tłumaczenia nie trzymają się kupy.. Jakoś w sferze zainteresowań nie ma nagannych, niezgodnych z etyką, chamskich i kłamliwych wypowiedzi niektórych radnych na sesjach, co zdecydowanie przesądza o braku obiektywizmu w lokalnej gazecie. A jeszcze gorzej i jednoznacznie świadczy o panu jeżeli wykorzystuje to pan do swoich celów
Gosc
Gosc 07.09.2021, 13:31
Oj został Pan wywołany do tablicy ,niech Pan poda też ile kosztował dzień sportu na którym było z 30 osob z obsługą ,a Burmistrz zapłacił , jeszcze zagralo TSA. ale kto o tym wiedzial skoro szkoda kasy na promocje imprez.
Byłem tam
Byłem tam 09.09.2021, 12:44
Było ponad 200 osób.
Dajcie mu choć złotówkę
Dajcie mu choć złotówkę 06.09.2021, 21:34
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że co by tu Kuźmicz nie nasrał to i tak nic z urzędu nie dostanie bo jest za mały, nikt się z nim nie liczy. Taki burek na łańcuchu przy budzie. Chociaż nie, raz dostał na pseudo turniej na który żeby zaoszczędzić przyjechał pociągiem…
Bilet
Bilet 07.09.2021, 01:41
A co w tym złego, źe pociągiem?
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 07.09.2021, 14:53
Pamiętam pewnego redaktora, który kpił sobie ze mnie, że dojeżdżam autobusem na sesje Rady Powiatu. Sprawdziłem tego "trefnisia". Okazało się, że chętnie kooperowały z nim wszystkie samorządy w okolicy. Dokładnie wszystkie minus jeden, który nie miał dobrej prasy. Oczywiście był to czysty przypadek. A może...
Krajenka się takich wstydzi
Krajenka się takich wstydzi 07.09.2021, 19:30
Szkoda tego autobusu. Pewnie miejsce na którym siedziałeś zgniło od żółci, która się z Ciebie wyLEWAła.
123
123 06.09.2021, 18:20
W Złotowie to od lat wiadomo że kto płaci ten ma w AL pochwały. Dla nich nie ma prawdy i liczy się kasa.
Gosc
Gosc 06.09.2021, 15:13
Może podacie ile Wy teraz dostajecie?
Krzysztof Kuźmicz
Krzysztof Kuźmicz 08.09.2021, 10:50
Z przyjemnością. Ta informacja jest znana również Panu Leszyńskiemu: 0 zł.
Zorientowany
Zorientowany 10.09.2021, 16:01
Panie Kuźmicz, sranie w banie, trzepiecie kasę z urzędu, aż trzeszczy. Darmowe gazetki, śmiech na sali.
Krzysztof Kuźmicz
Krzysztof Kuźmicz 15.09.2021, 11:43
Każda wydana przez Urząd (nie tylko w Złotowie, ale i wszystkie inne) złotówka musi być udokumentowana. Proszę wskazać, jeśli wierzy pan, że choć jedna z nich trafiła do mnie. A jeśli chodzi o Panią Ciżmowska, bo nie wiem czy dobrze rozumiem komentarz, to nigdy nie współpracowaliśmy, więc również i jej pieniądze nie trafiały i nie trafiają do mnie. Być może niektórym trudno uwierzyć, że dziennikarz nie bierze pieniędzy z Urzędu Miejskiego w Złotowie. No cóż, tym gorzej świadczy to o panu Leszczyńskim, który ustanowił takie standardy swojej pracy.
Pociągiem na Wembley
Pociągiem na Wembley 15.09.2021, 16:57
Co Pan tu pitoli. Przytulił Pan pieniądze z urzędu. Cały sportowy światek Złotowa ma o to do urzędu pretensje. Pseudoturniej bez udziału złotowskich drużyn w Złotowie. Bez możliwości zgłoszenia drużyny. Biedny Karol z Perfecty w roli słupa. Jak Panu nie wstyd tak kłamać. W Pile to by nie przeszło…200 osób z LZS. Urząd miejski nie jest od finansowania turniejów tej ligi. Gdzie transmisja wideo z turnieju na którą dostał Pan pieniądze? Jawny prezent w pana dziurawą kieszeń.
Filut
Filut 10.09.2021, 17:07
Pot.. gazetki trzepie Pani Ciżmowska
Larwy w gównie
Larwy w gównie 06.09.2021, 12:59
Kontinuum wylewu podłości będzie samowysrywka na rozkładówce biblitekarki. Obstawiam, że w tym tygodniu ta pani zastąpi tych co wysrali sie w zeszłm tygodniu.
Denty Ventyl
Denty Ventyl 08.09.2021, 08:19
Zapomniałeś dodać że artykuł będzie oczywiście płatny. Widać że AL są w dołku bo artykuły płatne.
VAN
VAN 06.09.2021, 12:31
tak czy siak karmienie nadal występuje, za te kalumnie nie dałby grosza zarobić

Pozostałe