Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 22:53
Personel medyczny domaga się zaległych wypłat za nadgodziny

Pielęgniarki ze Złotowa alarmują: zator płatniczy za 2025 r.! Szpital kontruje prawnikiem

Podziel się
Oceń

Personel medyczny domaga się zaległych wypłat za nadgodziny, dyrekcja wysyła prawnika – bezprecedensowy konflikt w złotowskim SPZOZ

Pielęgniarki Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie alarmują o zatorze płatniczym za 2025 rok. Personel domaga się uczciwego wynagrodzenia za wypracowane godziny nadliczbowe spowodowane przeciążeniem obowiązkami. Dyrekcja placówki reaguje nietypowo, wysyłając prawnika z pismem – taktyka nie mająca precedensu w powojennych latach działalności złotowskiej placówki.​

Personel pielęgniarski, pracujący w trudnych warunkach chronicznego niedoboru kadr – co potwierdzają liczne konkursy ofert na stanowiska pielęgniarek ogłaszane przez szpital w 2025 r. – podkreśla, że nadgodziny wynikały z braku personelu. Zaległości finansowe za poprzedni rok budzą obawy o stabilność zatrudnienia, zwłaszcza w kontekście ogólnopolskich napięć wokół wynagrodzeń w ochronie zdrowia, gdzie pielęgniarki coraz częściej sięgają po drogę sądową w sporach o równe traktowanie i wypłaty. 

Szpital Powiatowy w Złotowie, borykający się z problemami kadrowymi widocznymi w ciągłych naborach na różne oddziały, stosuje fortel prawny, co pogłębia frustrację załogi. 

Nasz źródła w placówce wskazują, że pismo od prawnika dotyczy sporu o należne wynagrodzenia, jednak brak terminowych wypłat prowadzi do spadku jakości świadczonych usług medycznych i bezpośredniego zagrożenia zdrowia pacjentów w regionie. Obciążony ciężką pracą personel musi dodatkowo martwić się o godne wynagrodzenie oraz stabilność finansową własną i rodzin, co powoduje narastającą frustrację, chroniczny stres, wypalenie zawodowe oraz obniżoną koncentrację, zwiększając ryzyko błędów medycznych i pogarszając opiekę nad chorymi. 

Sytuacja wymaga pilnej interwencji lokalnych władz samorządowych, związku zawodowego i inspekcji pracy, by uniknąć eskalacji konfliktu i zapewnić ciągłość świadczeń zdrowotnych w złotowskim SPZOZ. Alarmujemy także do radnych nie uwikłanych w lokalny układ polityczny o presję na zarząd w celu przywrócenia bezpieczeństwa w zlotowskiej lecznicy. 


Napisz komentarz

Komentarze

Filip Mosz 12.02.2026 03:39 PM
Panie Kamilu, masz rację kolejna rezygnacja wstrząsa pilskim starostwem. Pani skarbnik zrezygnowała z funkcji zaledwie po pół roku pracy, stając się trzecią osobą, która nie chce zarządzać finansami powiatu pod rządami koalicji "13 grudnia". Po Natalii Domek to kolejny sygnał niestabilności w pionie finansowym. Ta sytuacja rodzi pytania o zarządzanie kadrami i stabilność budżetu powiatu. Czy to efekt presji politycznej, obciążeń pracą czy konfliktów wewnętrznych? Lokalne źródła potwierdzają, że decyzja zapadła nagle, a oficjalne komunikaty starostwa na razie milczą na ten temat.

Jesteśmy z pielęgniarkami!! 08.02.2026 01:09 PM
Cóż począć, jest rondo i będzie poparcie nie tylko opozycji "Rządu Tuska " dla pielęgniarek oraz wszystkich z służby zdrowia. Wystarczy wejść w porozumienie z opozycja do Rządu Tuska i ogłosić protest zanim przestaną płacić należne pensje lub na nowo zwalniając większość pielęgniarek, wprowadzając kontrakty i pracę za trzech! To co się dzieje było wiadomym przed wyborami zwłaszcza że od znienawidzonego przez KO Kaczyńskiego i Rządu PiS, można było żądać systematycznej poprawy sytuacji a od Tuska NIE!! To robi wielką różnicę !!!

Rozpozna kto apolityczną kurwe 30.01.2026 09:26 PM
Dojechał... „JE*AĆ PIS! JE*AĆ PIS! JE*AĆ PIS! JE*AĆ PIS! JE*AĆ PIS! JE*AĆ PIS!” „Zapowiadałem Krzysztofa Krawczyka, nie żyje. Jerzego Połomskiego, nie żyje. Marzę o tym żeby zapowiedzieć Jarosława Kaczyńskiego” „Zbliżają się wybory i musimy iść zagłosować… trzeba wygrać z tą sepsą hahahaha” „Bardzo chciałem zaangażować się politycznie” „Jak Wałęsa wskaże komu to z baśki przyłożę” „Pier*olić polityków!” „Nie będę współpracował z drugą stroną polityczną!” Czy to jakieś teksty Tuska? Trzaskowskiego? Nie! Czy to wrzaski z najbardziej obrzydliwych antyPiSowych prostestów? Nie. Czy to Lempart wrzeszcząca z nienawiści? Nie... To wszystko teksty spod znaku serduszka. Sponsorowane przez WOŚP... w sensie przez obywateli wrzucających do puszek na chore dzieci... Zawsze w tle, na koszulkach i czapkach było logo Wielkiej Orkiestry! Miłość? Pomaganie ponad podziałami? Dzieciaczki najważniejsze? HAHAHA naiwniacy. Owsiak dojechał emerytkę. Stało się. W sądzie zapadł wyrok. Emerytka za głupi wpis z życzeniem śmierci została skazana na pół roku więzienia, zakaz zbliżania się i grzywnę. Odsiadka jest w zawiasach. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że Owsiak okazał się kłamcą. Kobiecie na rozprawie powiedział, że ma świętego Jurka przeprosić. Ona stwierdziła, że przeprosi jak Owsiak przeprosi za nazywanie ludzi sepsą, więc święty wycofał propozycję. Duma została urażona, foch strzelony i maluczką kobietę trzeba było dojechać. Gdzie tu kłamstwo? A no Owsiak nie został przeproszony, więc stwierdzono, że Jerzy Owsiak boi się o swoje życie i sika w czerwone gacie ze strachu przed emerytką…. Przepraszam za ton, no ale jak inaczej? Proponował jej ugodę i przytulenie się. Ta uraziła jego dumę i sąd zakazał jej się zbliżać do Owsiaka, wpis z życzeniami śmierci uznał za groźbę karalną wystarczającą do osadzenia w więzieniu… To ta niesamowicie groźna kobieta, której wpis przestraszył Owsiaka wystarczy żeby przeprosiła? Ale jak nie przeprosiła, to jednak jest skrajnie niebezpieczna i Owsiak obawia się o swoje życie? No ale bo ktoś tu ma zblendowany mózg, albo chodziło tylko o dojechanie kobiety, bo podniosła rękę nad klawiaturę i ośmieliła się urazić świętość. Niesamowite. Przypomnijmy, że mówimy nie o twarzy WOŚP, tylko o prężnym działaczu politycznym. POlitycznym. Już wcześniej mówił że może dać w ryj za obrażanie innego polityka (Bolka), śmiał się z sepsy, robiąc wielką bilbordową kampanię w czasie wyborczej walki i ostatecznie przyznał, że bardzo zaangażował się politycznie, bo zależało mu na tym. Nie da się ukryć, skoro na jego imprezach, do których obrzydliwie wykorzystywany był WOŚP i pieniądze od naiwnych darczyńców, skandowano je*ać PiS i życzono Kaczyńskiemu szybkiej śmierci… Życzono śmierci, publicznie, ze sceny i policja nie wparowała na chatę jak do tej emerytki o 6 rano? Tak. Życzono śmierci Kaczyńskiemu, a nie Owsiakowi, helo. Owsiak nie żałuje zaangażowania politycznego. Ramię w ramię z Tuskiem szedł w POwskiej paradzie, no i później rząd się odwdzięczał. Owsiak wiec nie żałuje. „Pier… polityków” stwierdził ze sceny Owsiak, a my dokładnie wiemy, których. Oczywiście może człek robić chce, ale na litość… cześć moich obserwujących nadal próbuje ludziom wmówić, że święty Jerzy się politycznie nie angażuje :D. No to wszyscy razem z pieniędzy WOŚPu wołajmy: „je*ać, a druga strona PiS”! No i powiedzmy sobie szczerze za Jureczkiem. Jeżeli oglądacie i wspieracie Republikę… no to Orkiestra wami gardzi i z wami nie gra. WOŚP nie pomaga ponad podziałami. Tworzy podziały. Niszczy mosty i wspiera tylko wybranych. Dzieci są mniej ważne niż wrogość do danej stacji telewizyjnej. Wielka Orkiestra POlitycznej Pomocy Jaki ma to związek z pomaganiem i z chorymi dziećmi? Żaden. Jaki z polityczną nawalanką i dzieleniem Polaków? Oj duży. Tak na koniec, widziałem w tym roku trzy serduszkowe naklejki. Aż TRZY! A znam coraz wiecej ludzi, którzy po prostu wstydzą się gdzieś to sobie naklejać. Ciekawe, bo kiedyś ci sami ludzie wrzucali cokolwiek, żeby dostać naklejkę, nakleić w widoczne miejsce nawet tylko dlatego, żeby mieć spokój od kolejnych puszkowiczów... Wybaczcie, że znowu o tym i że tak mało postów, ale leżę po operacji kręgosłupa i jakoś mi prościej napisać od siebie o tym, niż się skupiać aktualnie na poważniejszych sprawach ze świata polityki. Do tego jest to mój profil, wiec idąc za radą klasyka "róbta co chceta!". SIEMA!

pytam 03.02.2026 11:44 AM
Dlaczego Owsik nie sporządza Sprawozdań tak jak inne organizacje, których zobliguje do tego prawo?! Jaki procent ze składek na chore dzieci trafia do jego kieszeni? Dlaczego może bezkarnie obrażać i nawoływać do nienawiści? Dlaczego ma takie wsparcie ze strony służb i instytucji państwowych? Dlaczego nauczyciele, zaangażowani w pomoc i wciągający do tej "pomocy" dzieci, są wybiórczy i ślepi na tę niesprawiedliwość?

Halina 04.02.2026 07:46 PM
Owszem,Owsiak nie sporzadza Sprawozdań finansowych ponieważ ma FUNDACJE i dlatego zwolniony jest ,gdyż Ustawa o rachunkowości pozwala mu tylko na uproszczone rozliczanie przychodów i kosztów. (za tę Akcję zarobił 33 miliony) to powinien miec spółkę S.A. a nie Fundację.Moim zdaniem to niesprawiedliwe.

Do Haliny 06.02.2026 10:46 AM
Skąd to przekonanie, ze WOŚP nie musi być "transparentny" i że nie musi sporządzać rocznych sprawozdań finansowych? Z tego co mi wiadomo, to musi. Sąd uznał że Owsiak nie wypełnił ustawowego obowiązku informacyjnego i wydał wyrok o karze w wysokości 1000 zł. Tytuł jednego z artykułów co nieco mówi o poczynaniach Owsiaka: „I odpier...cie się w sądach” – ignorowanie zarządzeń i wyroków sądu, kary za łamanie prawa, tak wygląda „transparentność” WOŚP i Owsiaka". Łatwo będzie znaleźć ten artykuł po tytule

Róbmy co trzeba! 08.02.2026 01:32 PM
Wszystko ok. tylko po co te inwektywy. Polak zna język polski i potrafi to co ma przekazać z kulturą. Osobiście doświadczyłem selekcji Owsiaka po przyjęciu do szpitala kiedy to położono mnie na automatycznym łóżku z pilotem oklejonym serduszkami. Leżałem na nim ok godziny, został przyjęty lokalny oficjel i przeniesiono mnie na inne łóżko pamiętające lata osiemdziesiąte. Lekarze i pielęgniarki były super, administracja nie! Cóż było minęło ważne zdrowie bo po nie idzie się do szpitala i tego tobie życzę. Co do nienawiści wobec PiS to też racja że ona obróciła się nie tylko przeciwko pielęgniarkom ale wszystkim, którzy dorastając za 500+ a ich rodzice otrzymując znaczące podwyżki płac zostając wyciągniętymi z biedy, zapomnieli o tym zagłosowali za pustymi obietnicami oszusta Tuska, który teraz mówi że nie będzie " pełnego portfela, godnych plac, 60 tys Kwoty Wolnej od Podatku bo skoro dostał tylko 32% poparcia to z jakiej paki " ma realizować złożone obietnice. Widać wszystkich ma za idiotów bo nie dość że nic nie da to jeszcze powoduje że, każdy z nas co tydzień traci na wartości swoich dochodów i to pomimo inflacji 2,3%. WOŚP cóż daje na WOŚP nie na Owsiaka bo tak trzeba a o swoje Polacy muszą ponownie zawalczyć, choćby w wyborach 2027r. Bez polityków się nie obejdzie, trzeba tylko pomyśleć przed wrzuceniem głosu do "urny wyborczej".

kom 30.01.2026 05:56 PM
No i znowu zemszczą się na pacjentach

3r 30.01.2026 09:25 PM
Komentarz zablokowany

gfgf 30.01.2026 09:26 PM
Komentarz zablokowany

do wyżej 03.02.2026 04:34 PM
Piguły może nie mszcza się na pacjentach ale lekceważą. Dla nich w pracy telefon własny z internetem jest ważniejszy od pacjentów.

Pacjentka 30.01.2026 05:01 PM
Rozumiem, że Kałfkowa wypłatę ma całości przelewaną na konto? Widzę często, że do butiku Efekt i spowrotem stupie bez park na Mickiewicza. Objuczona torbami zakupowymi. Robi to w godzinach przedpowłudniowych więc pewnie dostaje pensje na czas i obiązki nie są zbyt wymagające skoro ma na to wszytko czas?

nie masz racji Pacjentko 01.02.2026 09:27 AM
Pacjentka bzdury piszesz.To jest Dyrektorka Aneta Kaufka a nie żona męża Kaufkowa.Niedozwolone nazewnictwo w Polsce.Dyr.ma czas nienormowany, w nocy musi tez pracowac,w sytuacjach zagrożenia czyjegoś zycia, więc moze wyjsć na zakupy dla szpitala w dzień,A ty jesteś złośliwa TRĄBA.

Temperatura: 21°C Miasto: Złotów

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama Marcin Porzucek - Poseł na Sejm RP
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zełeński nie podskakuj Treść komentarza: Zełeński nie zrobił nic aby złagodzić atmosferę w relacjach Polska-Ukraina. Uparł się,że nie ustąpi aby UPA nie była jako nazwa dla ukraińskiej armii.A wiedział dobrze ,że UPA wymordowała 100tysiecy niewinnych Polaków na Wołyniu .Skoro zlekceważył Rzeż Wołyńska na Polakach to czego sie spodziewał ? spodziwał sie konfliktu z Polska bo juz wczesniej zaczał wsółpracę z Niemcami,lekcewazac całkowicie Polskę !!! Nie myśl żydzie Zełeński ,że bedziesz woził przez Polske do Niemiec wasza pszenice i wszelkie płody rolne i bedziesz niszczył nasze drogi ,waszymi Tirami !!! Nigdy !!! Oddawaj Polsce te 200 miliardów pożyczki i weż sobie Ukraińców z Polski te półtora miliona bo za duzo podpalaja domów,sklepów i hal produkcyjnych w Polsce. Zełeński nie jestes królem świata , za którego sie uważasz. Wołyń odłaczyc od Ukrainy i przyłączyc do Polski.Lwów też-bo to był nasz drugi Kraków. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:07 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Do Ukraińca powyżej Treść komentarza: Twoja żona cały czas ubiera się na czerwono a powinna ubierać się jak Flaga Ukrainy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Ajwen Maudżer Treść komentarza: Ubierajcie się po całości na czerwono, jako wyraz łączności z naszymi druzjami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:17 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: styl UPA Treść komentarza: Flaga OUN-UPA to góra czerwona a dół czarny. Polacy nie ubierajcie się w koszulkę czerwoną a spodnie/spódnica czarna bo będziecie wyglądać jak Flaga UPA. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 20:00 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Otworzyliśmy oczy Treść komentarza: Bardzo słuszna Decyzja Prezydenta Polski Karola Nawrockiego bo Zełeński za prezydentury A.Dudy planować zawładnąć Polską,chciał połączyć Polskę z Ukrainą i stanąc na czele UKROPOLIN , bo taka nowa nazwe szykował dla dwóch połaczonych państw ,słowiańskiej Polski i azjatyckiej Ukrainy.Przenicę nadgryzioną przez myszy wypychał do Polski i zapełnił wszystkie magazyny i silosy a skup od Polskich Rolników został zablokowany i polscy Rolnicy nie mogli sprzedac do polskiego skupu,polskiej pszenicy bo nie było miejsca w silosach. Dzięki interwencji Polskich Rolników,ktrórzy pojechali ciagnikami na granice polsko-ukraińską i zabkokowali wwzóz do Polski ukraińskiej pszenicy. Pomogło to skutecznie. Zełeński chciał byc "królem całej polsko-ukraińskiej ziemi" i pewnie wybijali by stopniowo Polaków by posiąść dla Ukraińców wiekszy obszar ziemi bo ,w zanadrzu przeciez mają bańdziorów -morderców w gloryfikowanej przez nich OUN-UPA po zbrodniarzu Stefanie Barderze,który wybił ponad 100 000 Polaków i dlatego Ukraińcy postawili Banderze pomnik ,gdzie składaja ciagle tam kwiaty i w 2026r po 83r. poszli jeszcze bardziej aby czcic S.Banderei Zełeńki aby dzis uczcić mordercę Polaków to on celowo aby poniżyc Polaków jeszcze bardziej uczcił Bandere ,nadając obecnej ich armii nazwe UPA. A nie oddaje Polsce pożyczki 200 000 000 000 Miliardów i w doopie ma wdziecznosć Polaków,że Ukraińcy 4 lata byli na wczasach w Polsce(za wynajem mieszkania dla jednego Ukr.Polska płaciła mu za wynajem po 1500zł) dlatego tak duzo Ukr.osiedliło się w Warszawie i jesze 1 miliom Ukraińców mieszka w Polsce. Zajmują sie narkotykami i Policja Polska wykryła Laboratorium wytwarzania sztucznych narkotyków,prowadził to Ukrainiec.Handlowali Ludzmi,wywożąc Polaków pod pozorem dobrze płatnej pracy,która polegała na prostrytucji i nierządzie. Dlatego Polacy musicie odróżniać,kto jest kim i nie ufać oszustom i naciagaczom. Dobrodziejstwem dla Polaków jest głoszenie HISTORII PRZEZ PREZYDENTA KAROLA NAWROCKIEGO ponieważ nie wszyscy Polacy wiedzieli o Rzezi Wołyńskiej. Za co dziękujemy Prezydentowi Karolowi Nawrockiemu. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Zdrajców usunąc z Polski Treść komentarza: Policja prosimy kajdanki do tego Zdrajcy i deportować tego"Hej " na Ukrainę .Grzywna 60000 dla Polski. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:58 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile