Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 04:30

Jak zainstalować i podłączyć reflektor roboczy LED?

Wyposażenie ciągnika rolniczego w dodatkowe systemy jest bardzo istotne. Może nam bowiem pomóc lepiej pracować, albo też korzystać również z godzin wieczornych, a czasami też nocnych. W momencie gdy bardzo intensywne prace przypadają na krótki okres czasu, taka możliwość jest bardzo istotna. Stąd dobrze jest zainstalować reflektor roboczy LED, dzięki któremu będziemy mogli oświetlić przestrzeń przed traktorem. Wtedy nawet najciemniejsza noc nie powstrzyma nas przed kontynuowaniem założonego planu działań.
  • 31.05.2022 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak zainstalować i podłączyć reflektor roboczy LED?

Montaż dodatkowego oświetlenia

Na początku trzeba znaleźć dobre miejsce na zamontowanie naszego reflektora dodatkowego. W tym celu sprawdźmy, czy ciągnik już nie posiada uchwytów, które możemy wykorzystać. Te znajdować się mogą na przykład na masce z przodu, albo też na dachu kabiny. Ten drugi sposób jest bardzo dobry i pozwala nam na montaż reflektora roboczego LED na dużej wysokości. Dzięki temu obszar jego działania będzie większy, szersza przestrzeń przed ciągnikiem będzie odpowiednio oświetlona. Trzeba jednak wiedzieć, że to nie jest jedyna istotna sprawa. Ważne jest również, byśmy mogli dokładnie nasze lampy ustawić. Jeżeli mamy bowiem reflektor na dachu ciągnika, to naturalnie nie chcielibyśmy, żeby świecił na maskę. W ten sposób będziemy bardzo rozpraszani. Linia światła i cienia powinna przebiegać dokładnie z przodu ciągnika. Tak zamontowany reflektor roboczy LED z pewnością będzie nam służył w odpowiedni sposób. Gdy go zapalimy, przed ciągnikiem zrobi się niemal tak jasno, jak w dzień.

Podłączenie elektryczne oświetlenia

Bardzo istotne jest, byśmy w odpowiedni sposób doprowadzili prąd do naszego reflektora. Ma to ogromne znaczenie z tego powodu, że w innym przypadku może dojść do uszkodzenia instalacji ciągnika. Na szczęście nowoczesne reflektory robocze LED pobierają bardzo mało prądu, jednak wciąż moc około 20-30W powinna być odpowiednio rozprowadzona po instalacji traktora. Najlepszym pomysłem jest podłączenie się bezpośrednio do zacisków baterii, albo też rozrusznika bądź alternatora (prądnicy). Następnie umieszczamy przekaźnik, który będzie sterowany przez przekręcenie kluczyka w stacyjce. Dzięki temu nie pozostawimy bezwiednie zapalonych świateł dodatkowych, które mogłyby rozładować akumulator. Pamiętajmy, by na przewodzie koniecznie zastosować bezpiecznik. Dzięki temu w razie jakiegokolwiek zwarcia nie dojdzie do bardzo niekorzystnej sytuacji nadmiernego rozgrzania przewodów, a nawet pożaru. Reflektor roboczy LED musi jeszcze posiadać włącznik, który warto umieścić np. na pulpicie, aby był łatwo dostępny.

--- Artykuł sponsorowany ---


zachmurzenie duże

Temperatura: 10°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 10 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: . - kropkaTreść komentarza: W razie, gdyby się okazało, że oskarżony nie był prawidłowo zawiadomiony będziemy ścigać Melanię Poch do zesrania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 13:50Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: prof. JebutekTreść komentarza: Sąd może być w koteryjnej zmowie i wtedy oleje, osra i opryka.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:48Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: fakjufejkTreść komentarza: Musi być elementarny porządek w sądownictwie. Sąd mając wiedzę o stronie postępowanie nie może sobie dowolnie wybierać, dokąd skieruje swoje pisma, wezwania. Można bowiem wyobrazić sobie, że sąd uzna sobie w cichości gabinetów iż wyśle pismo na Wyspy Taka-Tuka lub do Kołmogorów w północnym Związku Radzieckim czy do Heleny w Montanie, gdzie podobno mieszka syn Lemanowicza. Zlekceważenie danych zawartych w protokole sądu okręgowego ośmiesza sąd rejonowy.Data dodania komentarza: 22.06.2022, 20:20Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: woda sodowa JNTreść komentarza: Ryszard robi karierę a Wiesława PIS prześladuje. To wszystko widać jak na tacy. Jak widzę regionalne przewodnictwo PIS to słabo się robi. Szczególnoie pan Adam, który ostatnio palnął publicznie, że od pewnego czasu obserwuje świat z ambony. To jest typowa megalomania i uciekanie się do mody partyjniackiej. Dbanie o struktury to jednak praca, której nie widać, natomiast widać złe posunięcia. Jeżeli ludzie PSL będą budować listy zjednoczonej prawicy to marnie widzę przyszłość.Data dodania komentarza: 22.06.2022, 09:32Źródło komentarza: Starosta Ryszard Goławski wystąpił w panelu dyskusyjnym z premierem RP Mateuszem MorawieckimAutor komentarza: PLSTreść komentarza: Specjalista od tłucznia z nieczynnych torowisk. A potem z tego pewna firma buduje drogi w lasach. To się nazywa biznesData dodania komentarza: 20.06.2022, 20:43Źródło komentarza: Starosta Ryszard Goławski wystąpił w panelu dyskusyjnym z premierem RP Mateuszem MorawieckimAutor komentarza: GiloTreść komentarza: Pan starosta już tworzył jeden szlak rowerowy na bazie nieczynnej już linii kolejowej Złotów-Kujan. Tłuczeń z podkładów zniknął i nie wiadomo gdzie się podział . Na tym skończyła się cała inwestycja..........Data dodania komentarza: 20.06.2022, 19:22Źródło komentarza: Starosta Ryszard Goławski wystąpił w panelu dyskusyjnym z premierem RP Mateuszem Morawieckim