Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 16 sierpnia 2022 18:24

Co sprawia, że strona internetowa jest dobra?

Strony internetowe to jeden z najważniejszych atutów firmy. Wiarygodna, profesjonalna i angażująca obecność w Internecie wymaga pracy i cierpliwości. Wiesz, że istnieją miliony stron internetowych, więc jak możesz wyróżnić się na tle konkurencji?
  • 18.07.2022 11:25
  • Autor: Grupa Tipmedia
Co sprawia, że strona internetowa jest dobra?

Dobra strona internetowa przykuwa Twoją uwagę, budzi emocje i daje Ci to, czego potrzebujesz. Oto kilka bardzo ważnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu strony internetowej dla swojej firmy.

1. ORGANIZACJA I STRUKTURA:

Dobre strony internetowe są dobrze zorganizowane i mają strukturę. Nie są zagracone; są czyste i profesjonalne jak np. proauto-autoskup.pl. Są również zbudowane wokół grupy docelowej i rynku. Organizacja sprawia, że ​​strona internetowa jest dostępna i przyjazna dla użytkownika.

Tworząc przemyślaną strukturę organizacyjną w witrynie, odwiedzający witrynę będą mogli lepiej nawigować i znajdować treści w witrynie. Ponadto przejrzysta organizacja i struktura umożliwia Google łatwe przemierzanie i indeksowanie Twojej witryny.

2. PROSTA NAWIGACJA:

Udane strony internetowe oferują prostą i przyjazną dla użytkownika nawigację. Odwiedzający muszą szybko i łatwo znaleźć wszystko, czego potrzebują. Jeśli użytkownicy będą musieli zastanawiać się nad witryną, próbując znaleźć to, czego potrzebują, będą sfrustrowani i odejdą. Dlatego ważne jest, aby umieścić na swojej stronie intuicyjny pasek nawigacyjny.

W zależności od rozmiaru witryny i ilości treści możesz rozważyć wdrożenie mega menu, znanego również jako menu uber. Tego typu menu wykraczają poza typowe menu rozwijane, umożliwiając organizowanie zawartości na pasku nawigacyjnym za pomocą kolumn.

3. ORYGINALNA TREŚĆ:

Wysokiej jakości witryny internetowe koncentrują się na potrzebach odbiorców, a nie na tym, co sprzedają. Dobre i świeże treści wzbudzają zainteresowanie odwiedzających i zachęcają ich do zaangażowania się, zapraszania znajomych i wracania po więcej. Co więcej, Google ceni treści, które są istotne i interesujące dla użytkowników, więc tworzenie oryginalnych treści jest świetnym sposobem na podwójne przychodzi do tworzenia dobrej strony internetowej. Niektóre firmy decydują się na to, pisząc artykuły lub posty na blogach o swoich produktach lub wydarzeniach, podczas gdy inne tworzą strony z odpowiedziami na często zadawane przez klientów pytania (FAQ). Bardzo ważne są także opisy produktów w sklepach internetowych jak zuzannafashion.pl.

Niemniej jednak wiele stron internetowych ma już oryginalną treść, ale wystarczy ją zoptymalizować i wypromować.

4. WYJĄTKOWY DESIGN:

Piękny i nowoczesny design sprawia, że ​​strona jest niezapomniana. Dobra strona internetowa jest zbudowana wokół tematu, który pasuje do jej rynku i osobowości. Jednak wyróżniający się design obejmuje również markę firmy i uwzględnia doświadczenie użytkownika. Dlatego bardzo ważne jest zaprojektowanie strony internetowej zarówno na urządzenia stacjonarne, jak i mobilne. Wreszcie, dobre strony internetowe są przeznaczone dla wszystkich odbiorców, od osób z daltonizmem po użytkowników z poważniejszymi niepełnosprawnościami.

5. PRĘDKOŚĆ:

Użytkownicy nie chcą czekać na powolne pobieranie zawartości; potrzebują swoich informacji szybko i bez opóźnień. W dzisiejszych przestrzeniach internetowych większość użytkowników wie, że jeśli klikną witrynę, która nie ładuje się tak szybko, jak się spodziewają, mogą wrócić i kliknąć inną, która szybko się dostarczy. Zoptymalizowana grafika, wideo i dźwięk zapewniają stronie internetowej niezbędną szybkość, której potrzebuje do szybkiego ładowania.

Z drugiej strony, jeśli chodzi o skrócenie czasu szybkości strony na urządzeniach mobilnych, przydają się przyspieszone strony mobilne (AMP). Jest to projekt wspierany przez Google do szybkiego ładowania stron internetowych na urządzeniach mobilnych. Podsumowując, szybkość strony odgrywa głównym czynnikiem, jeśli chodzi o wyprzedzanie konkurencji.

6. CZYSTY I WALIDOWANY KOD:

Brudny, nieaktualny, przestarzały lub zły kod może zmniejszyć widoczność witryny w wyszukiwarce. W rzeczywistości, gdy marketerzy i projektanci stron internetowych analizują Twoją witrynę, aby zobaczyć, co można ulepszyć, najprawdopodobniej najpierw spojrzą na kod Twojej witryny.

Co więcej, może również generować problemy z renderowaniem przeglądarki, które spowalniają Twoją witrynę. Zweryfikowany kod pomoże w zapewnieniu zgodności przeglądarki; przestrzeganie standardów jest sposobem na zapewnienie, że witryna będzie miała większą szansę na poprawne wyświetlanie się w różnych przeglądarkach. Istnieje wiele walidatorów HTML dostępnych online, które mogą pomóc w zbadaniu i ulepszeniu kodu. Wreszcie czysty kod może również zaoszczędzić czas, ponieważ łatwiej jest go rozwiązać.

7. ŁATWE DO CZYTANIA:

Większość ludzi nie czyta stron internetowych; skanują je. Kontrast i hierarchia poprawiają czytelność witryny, sprawiając, że treść jest przyjazna dla oczu odwiedzających. Bardzo ważny jest kontrast między kolorem tekstu a tłem strony. Dobre strony internetowe nigdy nie będą używać czarnego tła i ciemnoniebieskiego tekstu lub białego tła i żółtego tekstu.

Hierarchia pomaga ludziom identyfikować ważne sekcje w witrynie. Wysokiej jakości witryny internetowe wykorzystują nagłówki, aby podzielić zawartość na sekcje i udostępniać małe bloki tekstu, aby pomóc odwiedzającym lepiej czytać ich zawartość.

8. OPTYMALIZACJA WYSZUKIWAREK:

Świetna strona internetowa bez odwiedzających to niewidoczna strona internetowa. SEO lub optymalizacja pod kątem wyszukiwarek pomoże przyciągnąć odbiorców do witryny. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę, że przyciągnięcie odpowiednich użytkowników odgrywa kluczową rolę w rozwoju witryny. Nie chodzi tylko o ustalenie ogólnej grupy odbiorców, ale o pozyskanie potencjalnych klientów, którzy docenią Twoje usługi i za nie zapłacą.

Skuteczne SEO wymaga czasu i wysiłku, aby zobaczyć wyniki, ale wzmocni Twoją witrynę i zapewni ROI (zwrot z inwestycji). Zwykle osiąga się to poprzez wdrażanie strategii, takich jak: tworzenie kampanii reklamowych, częste optymalizowanie i promowanie wysokiej jakości treści, tworzenie linków zwrotnych, przeprowadzanie badań słów kluczowych w celu określenia, czego szukają Twoi odbiorcy, a nawet badanie i czyszczenie kodu.

9. ŚLEDZENIE:

Metryki i analiza witryny dają wgląd w to, co dzieje się w witrynie. Dobre witryny mierzą ich ruch i skuteczność marketingową. Śledzenie pomaga również w lepszym dotarciu do klientów witryny, generowaniu trafnych reklam i tworzeniu witryny o wyższej konwersji.

W końcu jedną z największych zalet dzisiejszych narzędzi analitycznych jest to, że pozwalają one marketerom dokładnie określić, gdzie dokładnie Twoi klienci wykonują działanie lub nie. Działania te mogą obejmować dokonanie zakupu online, wypełnienie formularza lub zapisanie się do newslettera. Aby mieć dobrą stronę internetową, ważne jest, aby często śledzić, co działa, a co nie, aby wprowadzać wykształcone ulepszenia.

10. BUDOWANIE LINKÓW

Linki są ważnym czynnikiem decydującym o tym, gdzie witryna pojawi się w wynikach wyszukiwania. Dobre strony internetowe promują się w innych wysokiej jakości witrynach, takich jak Google Local, Yahoo! Lokalne, Yellow Pages, LinkedIn i nie tylko. Innym sposobem na promocję i poprawę budowania linków jest przesyłanie artykułów na strony internetowe związane z Twoją branżą. Większość magazynów lub blogów online pozwala na link do Twojej witryny z Twojego artykułu.

Pomyśl o budowaniu linków jako o procesie „z ust do ust” w cyberwszechświecie. Jeśli wiodące witryny w Twojej branży mają linki do Twojej witryny, oznacza to wartościowy ruch i potencjalni klienci, których otrzymujesz wyłącznie za pośrednictwem linków poza Twoją witryną. Dobrym przykładem tego, jak działa tworzenie linków, są strony z recenzjami specyficzne dla branży (takie jak Homeadvisor.com w przypadku napraw domowych), które za pomocą linków zaprowadzą odwiedzających do usług świadczonych w Twojej witrynie. Czy nadal masz wątpliwości dotyczące budowania linków? Zapoznaj się z poniższymi artykułami i pomnóż ruch w Twojej witrynie już dziś.

--- Artykuł sponsorowany ---


zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 30°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 4 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: Wiela ten czynsz?Treść komentarza: Spółdzielcy z godnością zniosą ceny utrzymania administracji spółdzielni.Data dodania komentarza: 15.08.2022, 12:57Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: TurTreść komentarza: Na plecach spółdzielców, za ich pieniądze Wełniak i jego szarańcz chcą dojść do władzy. Bez wstydu i honoruData dodania komentarza: 13.08.2022, 16:12Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: przechowalnia bagażuTreść komentarza: Słyszeliscie, że Cieślika schowali w spółdzielni mieszkaniowej? Wełniak kazał Grubemu(12 mieszkań) go zatrudnić na koszt spółdzielców.Data dodania komentarza: 13.08.2022, 11:40Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: RomanTreść komentarza: Proszę uzasadnić stawianą tezę! Ja pofatygowałem się o informacji i moja wiedza jest zgoła odmienna jaką lansuje radny alkoholik!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 10:17Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: RekinTreść komentarza: Jeśli uchyliło to nie znaczy że pulit nie słusznie naniósł ta karę ??? Czy wy tutaj tak wszyscy lizecie 4 Litery temu nie udolnemu facetowi ??? Przecież to człowiek który do niczego nie nadaje się. Zamkowa jest dobrym przykładem a jest ich jeszcze więcej.Data dodania komentarza: 13.08.2022, 08:13Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: JOTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł .Data dodania komentarza: 12.08.2022, 20:53Źródło komentarza: „Mała Ukraina”