Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 16:27
Reklama

Parafianie i wikary pilnowali kościoła

Podczas manifestacji parafianie wraz z wikarym pełnili straż przed kościołem św. Rocha w Złotowie
Parafianie i wikary pilnowali kościoła

Od kilku dni na terenie naszego kraju odbywają się demonstracje organizowane pod szyldem tzw. "Strajku kobiet". Zgromadzeni sprzeciwiają się zapisom Konstytucji, które zabraniają zabójstwa dzieci z powodu podejrzenia ich niepełnosprawności. Dość powszechnie pojawiają się też hasła, w których mowa wprost o prawie do aborcji, i to niezależnie od stanu zdrowia dziecka!

Tego rodzaju postulaty stoją jednoznacznie w sprzeczności z nauką Kościoła katolickiego. Również słowami papieża Jana Pawła II. Właśnie z tego powodu od kilku dni mają miejsce ataki, które wymierzone są głównie w chrześcijan, duchownych i miejsca sakralne. Nie ulega wątpliwości, że jest to akcja zorganizowana. Liderzy "Strajku kobiet" nie kryją bowiem swoich intencji. Marta Lempart, była urzędniczka w rządzie Donalda Tuska, mówi o dewastowaniu kościołów: "Oczywiście, że tak  trzeba. Trzeba robić to, co się czuje". Straszy też katolików: "Drodzy katolicy, na razie jest tak, że macie szansę sprzeciwić się swojemu kościołowi. Na razie jest tak, że bierzecie udział w tym, co się dzieje, w tych obrzydliwościach, które kościół wyprawia. I to jest ostatnie ostrzeżenie" (wypowiedzi za Radio Zet).

Działania "Strajku kobiet" widoczne są także na Krajnie. Przybierają one coraz bardziej radykalną formę. Przykładem osoba Katarzyny Józefowskiej ze Złotowa, która jeszcze niedawno lansowała się w TVP jako "antyhejterka", a obecnie rzuca "mięchem"  po ulicach Złotowa. Co gorsze, świadkami tego rodzaju zachowań są dzieci i młodzież. Na uliczne chamstwo pozostaje ślepa Złotowska Rada Kobiet, która działa przy burmistrzu Złotowa. Jest to oczywiście zrozumiałe, bo przecież Katarzyna Józefowska jest liderką tego ruchu, a spora grupa zrzeszonych w nim pań uczestniczy aktywnie w protestach. Groteskowości całej sytuacji dodaje też fakt, że na co dzień wiele z nich pracuje w instytucjach kulturalnych na terenie powiatu złotowskiego lub pełni znaczące funkcje w samorządach.

Na razie agresja protestujących w Złotowie ogranicza się jedynie do wulgaryzmów. Niewykluczone jednak, że może przybrać bardziej radykalne formy. Między innymi wieści o planowaniu tego rodzaju "spontanicznych akcji" zaczęła przekazywać tzw. "ulica". Właśnie dlatego parafianie wraz z księdzem wikarym pełnili straż przed kościołem św. Rocha w Złotowie podczas ostatnich manifestacji. Do żadnych incydentów na szczęście nie doszło. Przykre jest jednak to, że na Krajnie, która znana jest z V Prawd Polaka, Znaku Rodła i ks. Domańskiego, trzeba bronić kościołów przed profanacją. Przykre jest jeszcze bardziej, że potencjalne zagrożenie niosą ludzie, którzy bardzo często afiszują się jako orędownicy dziedzictwa Związku Polaków w Niemczech.

PT

ps. Młodzieźy uczestniczącej w protestach należy wyjaśnić, że Ojcem Konstytucji III RP był Prezydent Aleksander Kwaśniewski (Sojusz Lewicy Demokratycznej). To właśnie dzięki niemu i orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 2020 roku, "aborcja eugeniczna" została zakazana. Kościół katolicki nie jest organem państwowym. Ataki w jego kierunku ze strony lewicowych radykałów mają wyłącznie podłoże ideologiczne. Chrześcijaństwo stoi bowiem w opozycji do lewicowego marksizmu. Możecie o tym przeczytać w książkach, które znajdują się w Bibliotece Miejskiej w Złotowie. Oczywiście pod warunkiem, że nie będzie zamknięta (np. w w dniu. "Strajku kobiet").

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
BogdanG 02.11.2020 10:09
Boże chroń Polskę przed lewadłami!

zachmurzenie duże

Temperatura: 23°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 4 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: jlTreść komentarza: Gdzie jest 157 wpisów w topiku "Mąż pilskiej działaczki..."?!Data dodania komentarza: 06.08.2022, 10:30Źródło komentarza: Pobito dziecko z ośrodka w Jastrowiu, czy będzie sankcja karna?Autor komentarza: PedroTreść komentarza: Szkoda gadac. Kiedys nawet wsparłem ten projekt finansowo I mialem obecywane złote góry. Do dnia dzisiejszego nic... ciekawe to bardzo bo np. Jeden z bylych juz mieszkancow Zlotowa gra w zagranicznej produkcji o nazwie samen.pl ktora mozna znalesc na Youtube I za darmo ogladac. Rozmawialem z nim swego czasu I wiem ze ich projekt pochlania ogromne ilosci pieniedzy ale koszta pokrywane sa z wlasnej kieszeni rezysera I producentow a jak I za malym wsparciem sponsorow w zamian za reklame. Sam Tomasz Raczek bardzo pozytywnie wypowiadal sie o projekcie ! Nasz Złotowianin ( Mateusz Leszczyński) gra w tym serialu jedna z postaci. Jest to komedia kręcona w Holandii ktoej celem jest ukazanie różnicy kulturowej pomiędzy Polską a Holandia. Bardzo zabawny serial ( sezon 1 ) zrozumiały dla tych co mają troche dystansu do siebie a na wakacjach byli dalej niż w Mielnie.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 17:41Źródło komentarza: Czym pachnie film "Gra w butelkę"?Autor komentarza: Artur ŁazowyTreść komentarza: Dziękuję Panu Burmistrzowi Złotowa za odwagę! Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i wierzyć w praworządność!Data dodania komentarza: 03.08.2022, 13:03Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: Dichlorodifenylotrichloroetan na larwyTreść komentarza: Kiedy oni to wszystko sprostują? Co numer to kłamstwa i manipulacje. Gazeta zalega w sklepach a już prawda wyszła na jaw.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 01:41Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: ZenekTreść komentarza: Wreszcie ktoś napisał prawdę. Jak ci propagandziści z Larwa na czele śmią wciskać kit ludziomData dodania komentarza: 02.08.2022, 15:19Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: odpisTreść komentarza: a gdzie byli opiekunowie tych dzieci ?to chyba ich rola żeby pilnować....więc sytuacja jest jasna,zaniedbanie obowiązków opiekuna grupy.Data dodania komentarza: 01.08.2022, 21:18Źródło komentarza: Sprawca pobicia dziecka nie był cudzoziemcem. To 58-letni Polak!
Reklama
Reklama