Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 16 sierpnia 2022 19:18
Reklama

Sprawca pobicia dziecka nie był cudzoziemcem. To 58-letni Polak!

Kilka dni temu opublikowaliśmy materiał na temat pobicia dziecka z ośrodka "Leśna Chata" w Jastrowiu. Zdarzenie miało miejsce w sobotę 16 lipca. Jako jedyni w regionie poinformowaliśmy o tym incydencie. Nasze ustalenia okazały się zbieżne w 99% procentach ze wstępnymi ustaleniami policji.
Sprawca pobicia dziecka nie był cudzoziemcem. To 58-letni Polak!
  • Proszę potwierdzić, czy prawdą jest, że funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Złotowie zostali wezwani do OW Leśna Chata w Jastrowiu w związku z pobiciem małoletnich uczestników obozu sportowego?

KPP w Złotowie:

- W dniu 16 lipca 2022r około godziny 9:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jastrowiu zostali wezwani przez opiekuna obozu na interwencję w ośrodku przy ul. Jeziornej 1 w Jastrowiu. Zgłoszenie dotyczyło uderzenia nieletniego przez mężczyznę. 

  • Jakie są ustalenia w tej sprawie, jakie były motywy działania sprawcy i przebieg zdarzenia?

KPP w Złotowie:

- Na miejscu interwencji oraz w toku wykonanych czynności ustalono, że mężczyzna w wieku 58 lat wykonywał prace remontowe na terenie ośrodka. Trójka nieletnich w wieku 13 lat, przebywających na obozie sportowym, przedrzeźniało i naśmiewało się z mężczyzny pracującego fizycznie. Pomimo zwracania uwagi, nieletni nie zaprzestali swojego działania. Taka sytuacja miała mieć miejsce drugi dzień. Mężczyzna nie wytrzymał niewłaściwego zachowania nieletnich i w domku gdzie przebywali pchnął jednego z nich, przez co ten uderzył głową w ścianę, a następnie trzymając za ubranie uderzył ich o siebie. Na miejsce wezwany został Zespół Ratownictwa Medycznego, który nie stwierdził potrzeby hospitalizacji uczestników zdarzenia. Przeprowadzający interwencję policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny oraz opiekunów (byli trzeźwi). 

  • Czy sprawca ma status podejrzanego, świadka? Czy zostały mu postawione zarzuty, jeśli tak, to jakie? Czy zatrzymany przyznał się do popełnionego czynu i złożył wyjaśnienia?

KPP w Złotowie:

- Funkcjonariusze nie zatrzymywali żadnych osób w związku z przedmiotową interwencją. Mężczyzna wyjaśnił funkcjonariuszom, że poprzez ciągłe wyzwiska i przedrzeźnianie go nie opanował emocji. Wyraził skruchę i przeprosił za nieodpowiednie zachowanie. Pod nadzorem prokuratury, wyjaśniane szczegółowo zostaną wszystkie okoliczności tego zajścia. Przesłuchani zostali świadkowie, nie przedstawiono jeszcze nikomu żadnego zarzutu. 

  • Pojawiły się sugestie, że jest to obywatel Ukrainy i nie był zatrudniony na umowę o pracę?

KPP w Złotowie:

- Mężczyzna wykonujący prace budowlane na terenie ośrodka jest narodowości polskiej, jest mieszkańcem gminy Złotów. Na terenie ośrodka wykonywał prace budowlane na zlecenie właściciela.

 

Opracowano  na podstawie wyjaśnień oficera ds. Prasowych KPP Złotów mł.asp. Damian Pachuca. Do tego należy dodać, że w sobotę około godziny 16:00 wykonano obdukcję lekarską w Szpitalu Powiatowym w Złotowie ( o czym rzetelnie informował portal 77400.pl). Czy 58-letniemu mężczyźnie postawione zostaną zarzuty? A może przemoc zostanie usprawiedliwiona okolicznościami? O tych i innych aspektach tej sprawy poinformujemy w kolejnych materiałach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
odpis 01.08.2022 21:18
a gdzie byli opiekunowie tych dzieci ?to chyba ich rola żeby pilnować....więc sytuacja jest jasna,zaniedbanie obowiązków opiekuna grupy.

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 30°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 4 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: Wiela ten czynsz?Treść komentarza: Spółdzielcy z godnością zniosą ceny utrzymania administracji spółdzielni.Data dodania komentarza: 15.08.2022, 12:57Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: TurTreść komentarza: Na plecach spółdzielców, za ich pieniądze Wełniak i jego szarańcz chcą dojść do władzy. Bez wstydu i honoruData dodania komentarza: 13.08.2022, 16:12Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: przechowalnia bagażuTreść komentarza: Słyszeliscie, że Cieślika schowali w spółdzielni mieszkaniowej? Wełniak kazał Grubemu(12 mieszkań) go zatrudnić na koszt spółdzielców.Data dodania komentarza: 13.08.2022, 11:40Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: RomanTreść komentarza: Proszę uzasadnić stawianą tezę! Ja pofatygowałem się o informacji i moja wiedza jest zgoła odmienna jaką lansuje radny alkoholik!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 10:17Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: RekinTreść komentarza: Jeśli uchyliło to nie znaczy że pulit nie słusznie naniósł ta karę ??? Czy wy tutaj tak wszyscy lizecie 4 Litery temu nie udolnemu facetowi ??? Przecież to człowiek który do niczego nie nadaje się. Zamkowa jest dobrym przykładem a jest ich jeszcze więcej.Data dodania komentarza: 13.08.2022, 08:13Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: JOTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł .Data dodania komentarza: 12.08.2022, 20:53Źródło komentarza: „Mała Ukraina”
Reklama
Reklama