Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 06:09
Reklama promienniki

Włodzimierz Szpinger. "Metafizyka groteski".

Spotkanie z artystą oraz na otwarcie wystawy "Metafizyka groteski".
  • Źródło: https://www.facebook.com/bwa1976bwa2016
Włodzimierz Szpinger. "Metafizyka groteski".

"Szpinger to fenomen polskiego malarstwa. Prócz fascynacji sztuką flamandzką i holenderską w malarstwie Włodzimierza Szpingera można odnaleźć echa mrocznych skandynawskich legend i mitów, a także zauroczenie słonecznym pejzażem i jasnymi barwami południa Europy oraz całą kulturą śródziemnomorską. W jego twórczości jest płomienny mistycyzm średniowiecza, a zarazem renesansowa radość życia i zachwyt nad pięknem świata. Wyszukiwanie tych powinowactw – także autorskich odwołań głównie do Hieronymusa Boscha, Breughlów, Durera czy Memlinga - to ulubione zajęcie recenzentów sztuki Szpingera. Od swoich protoplastów Szpinger przejął ich olśniewający warsztat i solidność wykonania, precyzję i kunszt"- pisze o tej sztuce Carmen Tarcha, prezes zarządu Qudrilion S.A.

Wernisaż: piątek, 17 czerwca, o godz. 19.00.

Wystawa będzie czynna do 29 lipca 2022 r.

Wieczór uświetni minirecital w wykonaniu Dobrochny Karolewskiej (skrzypce) i Mirosława Feldgebela (fortepian).

Zapraszają: Powiat Pilski, BWAiUP w Pile, Galeria Quadrilion w Warszawie, Carmen Tarcha Gallery 5 oraz Autor


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Pycior 17.09.2022 18:46
Ceranowski ciągle pieprzy w reklamach o zaskakująych sytuacjach albo konieczności wzięcia głębokiego oddechu. Na cholere on daje takie rady publice?

wielep 17.09.2022 18:46
to jest metafizyka groteski

Pszczółka Maja 17.09.2022 18:43
Agnieszka Świderska Głos Wielkopolski Data: 2014-02-05 21:21:47 "Koniec aferty taśmowej. Śledztwo ws. prokuratora Kiełka umorzone Z zarzutów oczyszczony został nie tylko prokurator, ale także Krystyna Lemanowicz i jej mąż. Wcześniej prokuratura umorzyła postępowanie przeciwko dziennikarzowi, którego tamci oskarżyli o bezprawne podsłuchiwanie i wykorzystanie materiałów z podsłuchu". Mimo sympatii do Agnieszki muszę się odnieść do fałszu zawartego w jej tekście. Ci "tamci" nie oskarżali nikogo konkretnego a zwrócili się do Prokuratury o ustalenie: kto, kiedy, w jakim celu, jakimi środkami, dopuścił się kradzieży plików i folderów komupterowych, podsłuchiwał i archiwizował rozmowy, kradł e-maile tych "tamtych". Ponadto mam we wdzięcznej pamięci ostrzeżenia Agnieszki Świderskiej ze stycznia 2012 roku przed szubrawcem, właścicielem Cyranvod Media Vectra expressTV Piła ul. Dąbrowskiego 8. Krytyczne uwagi Agnieszki o zestawie plugawych właściwości osobniczych naczelnego kablówki zlekceważyłem.

zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 14 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: pytkoTreść komentarza: Poczucie bezkarności i niczym nieusprawiedliwiona pyszałkowatość zagłuszyły w Ursuli von der Leyen granice, jakich nie powinna nigdy przekroczyć. Jej groźba wypowiedziana wobec Włoch, którą równie dobrze można nazwać szantażem, jest trudno wytłumaczalnym zuchwalstwem. Zapowiedź, że wynik wyborów we Włoszech, który nie spełni oczekiwań Komisji Europejskiej – a tak się stanie jeśli wygra prawica - może ściągnąć na Włochy sankcje, które Komisja ma już wypróbowane w praktyce wobec Polski i Węgier, jest skandaliczna. Łamie zasady praworządności i demokracji z taką emfazą wielokrotnie wypowiadaną przez Ursulę von der Leyen jako fundamenty Unii Europejskiej.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 17:38Źródło komentarza: Kampania społeczna ”Stop wulgaryzmom”Autor komentarza: Elżbieta Cz.Treść komentarza: Dziękuję za ten artykuł i poszerzenie wiedzy o Zakrzewianinie. Rzeczywiście mało jest materiałów o losach ludzi z Krajny. Tylko determinacja takich osób jak Pan prowadzi do odkrywania tajemnic losów bohaterów narodowych.Data dodania komentarza: 24.09.2022, 10:26Źródło komentarza: Krajniak co bił bolszewika – historia Władysława LangeAutor komentarza: EditTreść komentarza: https://www.portalsamorzadowy.pl/osoba/krzysztof-koronkiewicz,143299.html Ciekawy komentarzData dodania komentarza: 23.09.2022, 13:16Źródło komentarza: Złapał się na fotopułapkę podczas podrzucania odpadówAutor komentarza: SomsiadTreść komentarza: Przerost zatrudnienia o nieudaczników wyrzuconych z innej roboty to jedno. Drugie to zarządzanie spółdzielnią, jak tak dalej pójdzie - kary za nielegalną wycinkę, balkoniki zamiast działań energooszczędnych to sytuacja mieszkańców będzie jeszcze gorsza. Suto wynagradzany prezes nie jeat zainteresowany szukaniem oszczędności. Szkopuł w tym, że to odbija się na ludziach, a nie na prezesach.Data dodania komentarza: 22.09.2022, 20:29Źródło komentarza: Złapał się na fotopułapkę podczas podrzucania odpadówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Sąd Rejonowy w Pile uznał 76-letniego Janusza L. znanego pilskiego hejtera za winnego popełnienia przestępstwa z artykułu 212 kk. - Gdzie jest 157 wpisów, ty śmieciu?Data dodania komentarza: 22.09.2022, 15:37Źródło komentarza: Rozbicie aresztu w Wyrzysku - Antykomunistyczne Podziemie na Krajnie cz. 1Autor komentarza: SpółdzielcaTreść komentarza: Ruszczcie temat zaatrudniania w spółdzielni mieszkaniowej żołnierzy Wełniaka i i jego kamratów. Spółdzielcy muszą składać się na pensje ludzi na synekurze pozatrudnianych w spóldzielni mieszkaniowej. Ostatnio dołączył tam przewodniczący rady i jakiś gość z wodociągów. Oni zostali tam schowani a zadania mają zupełnie inne. Mieszkańcy spółdzielni nei potrzebują tzw KO tylko obniżenai kosztów funkconowania spółdzielni. To jest temat bardzo palący w Złotowie.Data dodania komentarza: 22.09.2022, 14:49Źródło komentarza: Złapał się na fotopułapkę podczas podrzucania odpadów
Reklamaeko zywnosc
Reklama