Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 16 sierpnia 2022 17:36
Reklama

Pokojowo, kolorowo i dopisała frekwencja - o pilskim marszu równości 2022

„Tęczowe” środowiska, używam tej nazwy w znaczeniu obiegowym (m.in. Izaak Newton głosił, że tęcza ma więcej niż 6 kolorów), szykują kolejne marsze. Jeden z nich odbędzie się w sierpniu w Pile. Zakładam, że podczas niego pojawiają się tradycyjne hasła. Wśród nich te odnoszące się do wprowadzenia przywileju, który umożliwi zawieranie małżeństw w różnych konfiguracjach, od "homo" po bezpłciowych. Obstawiam też, że kolorowy jarmark przejdzie i pozostanie po nim tylko sprzątanie. A przecież można inaczej.
Pokojowo, kolorowo i dopisała frekwencja - o pilskim marszu równości 2022

Co powinny zrobić "tęczowe" środowiska w celu osiągnięcia sukcesu? Podpowiadam, zaniechać tego typu imprez. W to miejsce znaleźć przystojnego chłopaczka i posłać go do pracy w TVP. Oczywiście z zadaniem „wyhaczenia” pana Jacka – szefa tej instytucji. Nie mają przy tym znaczenia poglądy ewentualnego absztyfikanta i dotychczasowe polityczne CV. By nie być gołosłownym. W instytucji tej, i to na wysokim stanowisku dyrektorskim, pracuje od pewnego czasu były mieszkaniec powiatu złotowskiego. Hetero, ale nikt nie jest doskonały. Wyjaśniam, że jeszcze niedawno startował do samorządu powiatowego, i to z miernym skutkiem, ramię w ramię z byłymi sekretarzami szczebla miejskiego i wojewódzkiego PZPR w Pile. Można? Można! Zostawmy jednak temat pewnej prominentnej rodziny (nie tylko z okresu PRL), której jedni przedstawiciele kontrolują urzędy zarządzane przez Zjednoczoną Prawicę (pracując w Najwyższej izbie Kontroli), a inni zdobywają w tym czasie intratne posady. Wróćmy za to do „tęczowych”. Stawiam bowiem dolary przeciwko orzechom, że jak potencjalny kandydat rozkocha w sobie pana Jacka, to ten poruszy niebo i ziemię, by zalegalizować ten związek. Tak powstanie precedens, który zapewne uruchomi lawinę. Może nawet Watykan się ugnie. Jak mawiał Stanisław Anioł z serialu „Alternatywy 4”, „nie takie rzeczy żeśmy w Pułtusku robili”. Potwierdza to otaczająca nas rzeczywistość. Aniołów wszak multum (zwłaszcza ostatnio na tzw. "prawicy").

Zapewne "tęczowe" środowiska nie posłuchają mojej rady i marsz przejdzie ulicami "grodu Staszica". Podobnie było zresztą w ubiegłym roku. Sięgam po archiwalny materiał TV Asta, by nieco odświeżyć pamięć. Według wspomnianej telewizji było: pokojowo, kolorowo i dopisała frekwencja. Naliczono 250 osób. No to jeszcze dla przypomnienia przeczytam swoje teksty, bo jakoś miano pozywać „faszystę” za nierzetelność i nie pozwano. Ooo..., u mnie też jest około 250 osób. To samo? Nie, jest bowiem istotna różnica. W moim przypadku to suma dwóch składników. Pierwszy to około 100-150 osób (wiele wskazuje, że większość przyjezdnych) - aktywni uczestnicy marszu równości i późniejszego pikniku równości (wyliczenia potwierdziła policja). Drugi składnik, na podstawie informacji uzyskanej od rzecznika policji, to około 100 funkcjonariuszy zabezpieczających imprezę. Czyli albo ja byłem nierzetelny, albo TV Asta wysłała dziennikarza na materiał zamiast do okulisty. Dodam, że niektóre redakcje naliczyły nawet kilkuset uczestników! Okulary progresywne się kłaniają. 

W tym roku ponownie pojawią się relacje z marszu. Pewnie ich treść będzie kontrastować z materiałami zamieszczonymi na pilska.tv i 77400.pl. Dlatego mam pomysł w jaki sposób rozstrzygnąć ewentualne spory. Jeśli się pomyliłem w zeszłym roku i rację ma TV Asta (i inne redakcje), że było licznie, kolorowo i pokojowo, to proszę funkcjonariuszy o założenie w trakcie marszu (odbędzie się pod koniec sierpnia 2022 roku w Pile) tęczowych kamizelek i zaprezentowanie swoich pałek. Wyjaśniam, bo mogą być głupie skojarzenia, że widok sprzętu służbowego powinien odstraszyć potencjalnych agresorów. Przypominam w tym kontekście, że w ubiegłym roku skandowano w kierunku funkcjonariuszy: „Faszyści, policja, jedna koalicja” (materiał video zamieścił portal 77400.pl), a na FB pojawiły się wpisy typu: „dziękuję policji za popychanie Aktywistek Strajku Kobiet” (źródło: https://www.facebook.com/MarszRownosciPila/photos/a.114147610169836/385177293066865/). 

Tęczowe kamizelki na torsach funkcjonariuszy, jak już napisałem wcześniej, zapewne zgaszą różnego rodzaju kontrowersje w zarodku. Raz, że nie będzie potrzebna późniejsza gimnastyka słowna, bo i tak nie da się wytłumaczyć logicznie, że przedstawicieli pewnych grup się nie kara, a innym „dopiernicza” grzywnę przy byle okazji. Dwa, można założyć z dużym prawdopodobieństwem, że uczestnicy marszu nie będą atakować „tęczowych” policjantów. Trzy, da się jakoś wytłumaczyć przymykanie oka na ewentualne incydenty (no bo jak tu ścigać swoich). Cztery, dziennikarze o słabym wzroku będą mieli czyste sumienie. Pięć, będzie po "europejsku". Pozostaje jeszcze kwestia zneutralizowania obrońców życia, bo zapewne pojawią się mimo ubiegłorocznych "tęczowych" połajanek. W tym przypadku także podpowiadam gotowe rozwiązanie. Sprowadzić „homokomando” do obstawy.  Wyjaśniam, że to owieczki w „tęczowej skórze" (chwalą się, że stawiają „czynny opór” policji, "edukują”, że osoby LGBT walczyły w Powstaniu Warszawskim itp). 

Niestety nie wiem nic na temat zaplanowanych "atrakcji". Mogę tylko domniemywać, że "tęczową" imprezę uświetni występ zespołu "Krajniacy". Skąd to przypuszczenie? Już odpowiadam. Oglądałem na FB film reklamowy, który zrealizowała pewne fundacja (znana m.in. ze wspierania "Margot" i innych tęczowych aktywistów). Promuje on Marię Jaszczyk - celebrytkę ze wsi Nowiny (powiat złotowski). Użycie słowa "celebrytka" jest jak najbardziej zasadne, bo po ubiegłorocznym sporze z ks. Kalinowskim, po którym na kapłana spłynęła fala ogromnego hejtu, pani Jaszczyk na zainteresowanie mediów narzekać nie może (przykładem wakacyjny "lans" w TVN). W omawianym filmie pojawili się też członkowie zespołu Krajniacy (nazwany w materiale "Krajankami"). Naiwnie zakładam, że lokalnym artystom znana jest działalność fundacji - sponsora tego przedsięwzięcia. Dlatego ciśnie mi się na usta jedno pytanie.  Czy po takim "show" wypadało będzie stać pod wizerunkiem Matki Boskiej i odwoływać się do historii Krajny?

Jaki będzie tegoroczny marsz równości? Oczywiście dowiedzą się Państwo prawdy na 77400.pl i pilska.tv. Te media z pewnością nie wpadną bowiem w nurt poprawności. A co pojawi się w innych relacjach dziennikarskich? Stawiam dolary przeciwko orzechom, że przeczytamy słowa: pokojowo, kolorowo i dopisała frekwencja.

Piotr Tomasz (Krajenka)

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
P
Piotr Tomasz 26.07.2022 07:04
Historia uczy, że lewactwo wywoływało wojny pod pretekstem walki o jakieś idee. Teraz jest podobnie. Mowa o tolerancji, demokracji, wolności słowa. Jednocześnie tych samych praw lewactwo stara się pozbawiać pewne grupy. Przykładem wpis osobnika Muszyna. Ile w nim nienawiści i Jadu Jest jeszcze w nim coś bardzo niebezpiecznego. Pozbawianie człowieczeństwa. Przypominam socjalistòw, Hitlera i Stalina. Oni też tak robili. Po co? Żeby łatwiej eliminować. Podsumowanie: proszę Muszyno, zrewiduj swoje poglądy. Mniej nienawiści i Jadu wobec ludzi myślących.

Muszyna 25.07.2022 10:18
Żal mi Ciebie, chory z nienawiści człowieczku. Wszędzie rzucasz błotem i pogardą w coś czego nie rozumiesz, akceptujesz. Pouczasz jak żyć, sam będąc trutniem bez rodziny.

Wiem 26.07.2022 10:50
Frustrat

Hetero +/_ 24.07.2022 15:16
W USA powoli biorą się za ten syf. W dwóch duszpasterstwach akademickich, prowadzonych przez amerykańskich paulistów misjonarzy przy uniwersytetach stanowych w Ohio i Teksasie, miejscowi biskupi postanowili, że do końca lipca zmienią się duszpasterze i profil ich działalności. W obu wypadkach zakonnicy popierali m.in „katolickie wersje LGBTQ”.

Bogumiła&Leon 24.07.2022 12:38
Panie Piotrze. tzw "Ryczące psy" nigdy nie przestaną pisać i mówić tak jak pan, który daje im pasze, aby mogli defekować. To platformerskie szambo!

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 30°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 4 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: Wiela ten czynsz?Treść komentarza: Spółdzielcy z godnością zniosą ceny utrzymania administracji spółdzielni.Data dodania komentarza: 15.08.2022, 12:57Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: TurTreść komentarza: Na plecach spółdzielców, za ich pieniądze Wełniak i jego szarańcz chcą dojść do władzy. Bez wstydu i honoruData dodania komentarza: 13.08.2022, 16:12Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: przechowalnia bagażuTreść komentarza: Słyszeliscie, że Cieślika schowali w spółdzielni mieszkaniowej? Wełniak kazał Grubemu(12 mieszkań) go zatrudnić na koszt spółdzielców.Data dodania komentarza: 13.08.2022, 11:40Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: RomanTreść komentarza: Proszę uzasadnić stawianą tezę! Ja pofatygowałem się o informacji i moja wiedza jest zgoła odmienna jaką lansuje radny alkoholik!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 10:17Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: RekinTreść komentarza: Jeśli uchyliło to nie znaczy że pulit nie słusznie naniósł ta karę ??? Czy wy tutaj tak wszyscy lizecie 4 Litery temu nie udolnemu facetowi ??? Przecież to człowiek który do niczego nie nadaje się. Zamkowa jest dobrym przykładem a jest ich jeszcze więcej.Data dodania komentarza: 13.08.2022, 08:13Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: JOTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł .Data dodania komentarza: 12.08.2022, 20:53Źródło komentarza: „Mała Ukraina”
Reklama
Reklama