Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 16 sierpnia 2022 19:13
Reklama

Kłamstaw sprostowane! Powstanie most nawiązujący do tradycji

Niedawno relacjonowaliśmy informacje przedstawione na konferncji przez plenipotentów prezydenta Piła Piotra Głowskiego. Szybko okazało się i potwierdziło, że treści na niej wygłoszone były nieprawdziwe. Jak zaznaczył starosta pilski, niektóre z nich okazały się kłamstwem a inne były przypuszczeniami wynikającymy z niekompetencji lub świadomej manipulacji.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Jak informuje na oficjalnej stronie Powiat Pilski:

 Starosta Pilski Eligiusz Komarowski dementuje nieprawdziwe informacje w sprawie mostu Bolesława Krzywoustego przekazane przez I zastępcę prezydenta Piły Krzysztofa Szewca na konferencji prasowej w dniu 19 lipca bieżącego roku.


Podczas swojego wystąpienia prezydent Krzysztof Szewc próbował straszyć mieszkańców naszego regionu kłamliwymi informacjami, że 31 lipca most Bolesława Krzywoustego zostanie zamknięty, a władze powiatu nie robią nic, by zrealizować przebudowę mostu.

- Chciałbym zaprzeczyć temu, co powiedział pan Krzysztof Szewc, że most Bolesława Krzywoustego od 31 lipca będzie zamknięty dla ruchu pieszego i kołowego. To jest nieprawda. Gdyby pan Krzysztof Szewc zadał sobie minimum trudu, wiedziałby, że Zarząd Powiatu w Pile ma czas na realizację inwestycji do 30 listopada 2024 roku. Kiedy, 30 września 2021 r. prezydent wypowiedział nam wieloletnie porozumienie, w sprawie zarządzania drogami powiatowymi przez Gminę Piła niezwłocznie przystąpiliśmy do pracy – powiedział na konferencji prasowej 20 lipca, starosta pilski Eligiusz Komarowski.

29 października 2021 r. Powiat Pilski zlecił wykonanie ekspertyzy mostu firmie, która ma bardzo bogate doświadczenie związane z realizacją obiektów inżynieryjnych m.in. na Zakopiance czy kolei szybkiego ruchu w Danii. Na tej podstawie Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał prawomocną decyzję (zmieniając wcześniejszą) i przedłużając użytkowanie mostu do minimum 30 listopada 2024 r. 22 lutego br. podpisana została natomiast umowa na wykonawstwo ostatecznego projektu budowlanego nowego mostu, który ma być gotowy do listopada bieżącego roku.


- Mamy przygotowane dwa warianty tego mostu: historyczny i współczesny, które niebawem poddamy konsultacjom społecznym. Ważne jest to, że most będzie szerszy o 2 metry, tak by można było tam poprowadzić nie tylko chodnik, ale również ścieżkę rowerową. Jedno jest pewne, że funkcjonalność tego mostu będzie o wiele większa – dodał starosta Eligiusz Komarowski.


Dlatego po raz kolejny uspokajamy mieszkańców i gwarantujemy, że z mostem nic złego się nie dzieje, nie zostanie on zamknięty, a Zarząd Powiatu w Pile skupia się obecnie na wyborze końcowego projektu i pozyskaniu finansowania dla jego przebudowy. Starosta, za pośrednictwem mediów, zwrócił się także do władz Piły.


- Apeluję do włodarzy gminy Piła, żeby wzorem innych wójtów i burmistrzów zaczęli współpracować z nami, a nie organizowali jakieś happeningi, gdzie wykazują się niekompetencją i straszą mieszkańców. W każdym momencie jestem do dyspozycji, żeby porozmawiać o sprawach ważnych dla pilan i pozostałych gmin powiatu pilskiego – powiedział starosta.

  Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 30°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 4 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: Wiela ten czynsz?Treść komentarza: Spółdzielcy z godnością zniosą ceny utrzymania administracji spółdzielni.Data dodania komentarza: 15.08.2022, 12:57Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: TurTreść komentarza: Na plecach spółdzielców, za ich pieniądze Wełniak i jego szarańcz chcą dojść do władzy. Bez wstydu i honoruData dodania komentarza: 13.08.2022, 16:12Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: przechowalnia bagażuTreść komentarza: Słyszeliscie, że Cieślika schowali w spółdzielni mieszkaniowej? Wełniak kazał Grubemu(12 mieszkań) go zatrudnić na koszt spółdzielców.Data dodania komentarza: 13.08.2022, 11:40Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: RomanTreść komentarza: Proszę uzasadnić stawianą tezę! Ja pofatygowałem się o informacji i moja wiedza jest zgoła odmienna jaką lansuje radny alkoholik!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 10:17Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: RekinTreść komentarza: Jeśli uchyliło to nie znaczy że pulit nie słusznie naniósł ta karę ??? Czy wy tutaj tak wszyscy lizecie 4 Litery temu nie udolnemu facetowi ??? Przecież to człowiek który do niczego nie nadaje się. Zamkowa jest dobrym przykładem a jest ich jeszcze więcej.Data dodania komentarza: 13.08.2022, 08:13Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: JOTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł .Data dodania komentarza: 12.08.2022, 20:53Źródło komentarza: „Mała Ukraina”
Reklama
Reklama