Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 16 sierpnia 2022 18:38
Reklama

Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.

27 czerwca 2022 roku wpłynęły decyzje Samorządowego Kolegium Odwoławczego w sprawie trzech decyzji Burmistrza Miasta Złotowa w przedmiocie nałożenia kary na Spółdzielnię Mieszkaniową Piast w Złotowie za zniszczenie 33 szt. drzew.
Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.

SKO uchyliło decyzje Burmistrza i przekazało do ponownego rozpatrzenia (nie „do kosza”) wbrew twierdzeniu SM Piast i przekazie podanym społeczeństwu za pośrednictwem gazety Aktualności Lokalnych, zarzut dotyczący niewłaściwego ustalenia podmiotu na który została nałożona kara jest nieprawdziwy. Cytując decyzje SKO „Organ I instancji (burmistrz) trafnie zauważył, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Piast  w Złotowie wykonuje wobec nieruchomości (…) zarząd powierzony na podstawie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, wobec czego jest posiadaczem samoistnym nieruchomości, na której rosły drzewa. Ponadto z akt sprawy wynika, że Spółdzielnia zleciła prace w obrębie koron 300 szt. drzew rosnących na terenie osiedli administrowanych przez Spółdzielnię profesjonalnej firmie, wobec czego wiedziała o zamiarze przycięcia koron przedmiotowych drzew i godziła się na takie działanie. Jednocześnie ze gromadzonego materiału dowodowego nie wynika, aby prace polegające na przycięciu drzew na nieruchomości Spółdzielni odbyły się poza wiedzą i wolą odwołującej”.  Nie były też związane z tzw. stanem wyższej konieczności.  Wobec tego kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.
 

 
 

Przed wydaniem kolejnych decyzji zostanie uzupełniony materiał dowodowy w postaci opinii biegłego dendrologa, który ustali i uzasadni procentowy wymiar usunięcia gałęzi z korony każdego z 33 drzew w stosunku do koronny, która rozwinęła się w okresie żywotności drzewa (sprzed rozpoczęcia prac) i oceni możliwość zachowania żywotności przez poszczególne drzewa. Jeżeli dane drzewo będzie, w opinii biegłego miało szanse przeżycia, zostanie przeanalizowana możliwość odroczenia części kary pieniężnej na okres 5 lat.
 

Spółdzielnia Mieszkaniowa Piast w Złotowie oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA zostali powiadomieni o podjętych działaniach. Po podpisaniu umowy z dendrologiem, zostanie on powołany postanowieniem burmistrza na biegłego w sprawie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rekin 13.08.2022 08:13
Jeśli uchyliło to nie znaczy że pulit nie słusznie naniósł ta karę ??? Czy wy tutaj tak wszyscy lizecie 4 Litery temu nie udolnemu facetowi ??? Przecież to człowiek który do niczego nie nadaje się. Zamkowa jest dobrym przykładem a jest ich jeszcze więcej.

Roman 13.08.2022 10:17
Proszę uzasadnić stawianą tezę! Ja pofatygowałem się o informacji i moja wiedza jest zgoła odmienna jaką lansuje radny alkoholik!

Artur Łazowy 03.08.2022 13:03
Dziękuję Panu Burmistrzowi Złotowa za odwagę! Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i wierzyć w praworządność!

Dichlorodifenylotrichloroetan na larwy 03.08.2022 01:41
Kiedy oni to wszystko sprostują? Co numer to kłamstwa i manipulacje. Gazeta zalega w sklepach a już prawda wyszła na jaw.

Zenek 02.08.2022 15:19
Wreszcie ktoś napisał prawdę. Jak ci propagandziści z Larwa na czele śmią wciskać kit ludziom

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 30°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 4 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: Wiela ten czynsz?Treść komentarza: Spółdzielcy z godnością zniosą ceny utrzymania administracji spółdzielni.Data dodania komentarza: 15.08.2022, 12:57Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: TurTreść komentarza: Na plecach spółdzielców, za ich pieniądze Wełniak i jego szarańcz chcą dojść do władzy. Bez wstydu i honoruData dodania komentarza: 13.08.2022, 16:12Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: przechowalnia bagażuTreść komentarza: Słyszeliscie, że Cieślika schowali w spółdzielni mieszkaniowej? Wełniak kazał Grubemu(12 mieszkań) go zatrudnić na koszt spółdzielców.Data dodania komentarza: 13.08.2022, 11:40Źródło komentarza: W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy NorweskichAutor komentarza: RomanTreść komentarza: Proszę uzasadnić stawianą tezę! Ja pofatygowałem się o informacji i moja wiedza jest zgoła odmienna jaką lansuje radny alkoholik!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 10:17Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: RekinTreść komentarza: Jeśli uchyliło to nie znaczy że pulit nie słusznie naniósł ta karę ??? Czy wy tutaj tak wszyscy lizecie 4 Litery temu nie udolnemu facetowi ??? Przecież to człowiek który do niczego nie nadaje się. Zamkowa jest dobrym przykładem a jest ich jeszcze więcej.Data dodania komentarza: 13.08.2022, 08:13Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: JOTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł .Data dodania komentarza: 12.08.2022, 20:53Źródło komentarza: „Mała Ukraina”
Reklama
Reklama