Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 07:03
Reklama

Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.

27 czerwca 2022 roku wpłynęły decyzje Samorządowego Kolegium Odwoławczego w sprawie trzech decyzji Burmistrza Miasta Złotowa w przedmiocie nałożenia kary na Spółdzielnię Mieszkaniową Piast w Złotowie za zniszczenie 33 szt. drzew.
Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.

SKO uchyliło decyzje Burmistrza i przekazało do ponownego rozpatrzenia (nie „do kosza”) wbrew twierdzeniu SM Piast i przekazie podanym społeczeństwu za pośrednictwem gazety Aktualności Lokalnych, zarzut dotyczący niewłaściwego ustalenia podmiotu na który została nałożona kara jest nieprawdziwy. Cytując decyzje SKO „Organ I instancji (burmistrz) trafnie zauważył, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Piast  w Złotowie wykonuje wobec nieruchomości (…) zarząd powierzony na podstawie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, wobec czego jest posiadaczem samoistnym nieruchomości, na której rosły drzewa. Ponadto z akt sprawy wynika, że Spółdzielnia zleciła prace w obrębie koron 300 szt. drzew rosnących na terenie osiedli administrowanych przez Spółdzielnię profesjonalnej firmie, wobec czego wiedziała o zamiarze przycięcia koron przedmiotowych drzew i godziła się na takie działanie. Jednocześnie ze gromadzonego materiału dowodowego nie wynika, aby prace polegające na przycięciu drzew na nieruchomości Spółdzielni odbyły się poza wiedzą i wolą odwołującej”.  Nie były też związane z tzw. stanem wyższej konieczności.  Wobec tego kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.
 

 
 

Przed wydaniem kolejnych decyzji zostanie uzupełniony materiał dowodowy w postaci opinii biegłego dendrologa, który ustali i uzasadni procentowy wymiar usunięcia gałęzi z korony każdego z 33 drzew w stosunku do koronny, która rozwinęła się w okresie żywotności drzewa (sprzed rozpoczęcia prac) i oceni możliwość zachowania żywotności przez poszczególne drzewa. Jeżeli dane drzewo będzie, w opinii biegłego miało szanse przeżycia, zostanie przeanalizowana możliwość odroczenia części kary pieniężnej na okres 5 lat.
 

Spółdzielnia Mieszkaniowa Piast w Złotowie oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA zostali powiadomieni o podjętych działaniach. Po podpisaniu umowy z dendrologiem, zostanie on powołany postanowieniem burmistrza na biegłego w sprawie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
jl 17.08.2022 08:39
"Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancji" - tak idiotyczny tytuł mógł popełnić ktoś, kto nie ukończył edukacji w Państwowej Wyższej Szkole Teatru, Telewizji i Filmu imienia Leona Schillera w Łodzi.

Dżamilla 17.08.2022 08:41
Czemu ten wpis w tym temacie?

o 17.08.2022 14:03
Bo w temacie: "Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancji" Ceranowski skasował 157 wpisów i nie można prowadzić dyskusji forumowej, nie wpuszcza nowych wpisów.

Interpol 17.08.2022 14:42
Coś mi się wydaje, że nie potrafisz ustalić faktów. Uzyskanie tej informacji kosztowało mnie 40 sekund. https://www.facebook.com/photo?fbid=4173672672687838&set=pcb.4173672836021155

Rekin 13.08.2022 08:13
Jeśli uchyliło to nie znaczy że pulit nie słusznie naniósł ta karę ??? Czy wy tutaj tak wszyscy lizecie 4 Litery temu nie udolnemu facetowi ??? Przecież to człowiek który do niczego nie nadaje się. Zamkowa jest dobrym przykładem a jest ich jeszcze więcej.

Roman 13.08.2022 10:17
Proszę uzasadnić stawianą tezę! Ja pofatygowałem się o informacji i moja wiedza jest zgoła odmienna jaką lansuje radny alkoholik!

Artur Łazowy 03.08.2022 13:03
Dziękuję Panu Burmistrzowi Złotowa za odwagę! Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i wierzyć w praworządność!

Dichlorodifenylotrichloroetan na larwy 03.08.2022 01:41
Kiedy oni to wszystko sprostują? Co numer to kłamstwa i manipulacje. Gazeta zalega w sklepach a już prawda wyszła na jaw.

Zenek 02.08.2022 15:19
Wreszcie ktoś napisał prawdę. Jak ci propagandziści z Larwa na czele śmią wciskać kit ludziom

zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 16 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: pytkoTreść komentarza: Poczucie bezkarności i niczym nieusprawiedliwiona pyszałkowatość zagłuszyły w Ursuli von der Leyen granice, jakich nie powinna nigdy przekroczyć. Jej groźba wypowiedziana wobec Włoch, którą równie dobrze można nazwać szantażem, jest trudno wytłumaczalnym zuchwalstwem. Zapowiedź, że wynik wyborów we Włoszech, który nie spełni oczekiwań Komisji Europejskiej – a tak się stanie jeśli wygra prawica - może ściągnąć na Włochy sankcje, które Komisja ma już wypróbowane w praktyce wobec Polski i Węgier, jest skandaliczna. Łamie zasady praworządności i demokracji z taką emfazą wielokrotnie wypowiadaną przez Ursulę von der Leyen jako fundamenty Unii Europejskiej.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 17:38Źródło komentarza: Kampania społeczna ”Stop wulgaryzmom”Autor komentarza: Elżbieta Cz.Treść komentarza: Dziękuję za ten artykuł i poszerzenie wiedzy o Zakrzewianinie. Rzeczywiście mało jest materiałów o losach ludzi z Krajny. Tylko determinacja takich osób jak Pan prowadzi do odkrywania tajemnic losów bohaterów narodowych.Data dodania komentarza: 24.09.2022, 10:26Źródło komentarza: Krajniak co bił bolszewika – historia Władysława LangeAutor komentarza: EditTreść komentarza: https://www.portalsamorzadowy.pl/osoba/krzysztof-koronkiewicz,143299.html Ciekawy komentarzData dodania komentarza: 23.09.2022, 13:16Źródło komentarza: Złapał się na fotopułapkę podczas podrzucania odpadówAutor komentarza: SomsiadTreść komentarza: Przerost zatrudnienia o nieudaczników wyrzuconych z innej roboty to jedno. Drugie to zarządzanie spółdzielnią, jak tak dalej pójdzie - kary za nielegalną wycinkę, balkoniki zamiast działań energooszczędnych to sytuacja mieszkańców będzie jeszcze gorsza. Suto wynagradzany prezes nie jeat zainteresowany szukaniem oszczędności. Szkopuł w tym, że to odbija się na ludziach, a nie na prezesach.Data dodania komentarza: 22.09.2022, 20:29Źródło komentarza: Złapał się na fotopułapkę podczas podrzucania odpadówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Sąd Rejonowy w Pile uznał 76-letniego Janusza L. znanego pilskiego hejtera za winnego popełnienia przestępstwa z artykułu 212 kk. - Gdzie jest 157 wpisów, ty śmieciu?Data dodania komentarza: 22.09.2022, 15:37Źródło komentarza: Rozbicie aresztu w Wyrzysku - Antykomunistyczne Podziemie na Krajnie cz. 1Autor komentarza: SpółdzielcaTreść komentarza: Ruszczcie temat zaatrudniania w spółdzielni mieszkaniowej żołnierzy Wełniaka i i jego kamratów. Spółdzielcy muszą składać się na pensje ludzi na synekurze pozatrudnianych w spóldzielni mieszkaniowej. Ostatnio dołączył tam przewodniczący rady i jakiś gość z wodociągów. Oni zostali tam schowani a zadania mają zupełnie inne. Mieszkańcy spółdzielni nei potrzebują tzw KO tylko obniżenai kosztów funkconowania spółdzielni. To jest temat bardzo palący w Złotowie.Data dodania komentarza: 22.09.2022, 14:49Źródło komentarza: Złapał się na fotopułapkę podczas podrzucania odpadów
Reklama
Reklama