Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 7 października 2022 08:20
Reklama

W tym roku ponad 70 zadań w ramach Funduszy Norweskich

Długo wyczekiwane prace nad projektami, na które Miasto Złotów uzyskało dofinansowanie w ramach Funduszy Norweskich wchodzą w fazę realizacji. To świetna wiadomość dla mieszkańców, bowiem w każdej części Złotowa już wkrótce będzie można namacalnie zobaczyć efekty tych prac
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

- To jest ten czas, gdy dzięki funduszom urzeczywistniamy tę przyjętą wizję – mówi burmistrz Miasta Złotowa Adam Pulit. - Przypomnijmy, że Fundusze Norweskie urzeczywistniają wizję i kierunek, który przyjęliśmy - „Złotów. Wielkopolskie Zdroje”. Ja zawsze tłumaczę to jako konkretne korzyści i mam nadzieję, że sami mieszkańcy w tej chwili odczują te konkretne korzyści, które przyniesie im realizacja tego kierunku rozwoju, jako realizacja długiego i dalekosiężnego działania.


Lista projektów, które zostaną zrealizowane w ciągu najbliższych dwóch lat liczy sobie kilka stron. Tylko w tym roku zaplanowanych jest ponad 70 przedsięwzięć, co świadczy o skali zadania. 

- Mamy dwa lata na realizację, a ten rok to już ponad 70 różnego rodzaju postępowań. Za chwilę powstanie, jeszcze w ramach trwającego sezonu turystycznego, pomost pływający ze specjalną platformą, która ułatwi wodowanie kajaków. Będzie to też ułatwienie dla osób niepełnosprawnych. I to nad jeziorem Miejskim. Uznaliśmy, że ten akcent turystyczny naszego miasta, a szczególnie jeziora Miejskiego jest bardzo ważny, które jest atrakcyjne z powodu promenady. Nie ma jednak obiektów pływających, a więc kajaków czy rowerów wodnych. I wkrótce one będą przycumowane i wypożyczane właśnie na jeziorze Miejskim – powiedział burmistrz Adam Pulit. 


Sami mieszkańcy nie tylko aktywnie uczestniczyli w pracach na etapie zgłaszania pomysłów, które mogłyby zostać dofinansowane, ale również teraz, w tej decydującej fazie realizacji angażują się w życie miasta. Spotkania, w czasie których omawiane są szczegóły wszystkich zadań odbywają się w trybie ciągłym. Takim przykładem jest chociażby środowisko sportowców, dzięki czemu standard zajęć sportowych w mieście ulegnie znacznej poprawie.


- Środowisko sportowców w tej chwili uczestniczy w korektach i sugestiach dotyczących budowy boiska treningowego. Tworzymy je jako kompleks, jako odpowiedź na niewymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Mickiewicza. Teraz właśnie pełnowymiarowe, sztuczne i doświatlone znajdzie się w miejscu boiska treningowego na stadionie przy Wioślarskiej. Właśnie kończymy kwestię uzgodnień dokumentacyjnych i będziemy to zadanie realizować. Druga rzecz, niedaleko tego, właściwie po sąsiedzku powstaje bardzo ważna rzecz, która jest potrzebna jest dor ozwoju potencjału turystycznego, czyli pole kempingowe. Chcemy, by miało ono status certyfikowanego kempingu. Dedykujemy je kamperom. Będzie przygotowanych siedem stanowisk do ich postoju i kilakdziesiąt miejsc namiotowych. Niektóre komfortowe z miejscem na dodatkową dostawkę pojazdu, inne po prostu jako pole kempingowe dla namiotów. Będzie także wspólna strefa sanitarna, wspólna kuchnia, rekreacji, wiata do imprez, plac zabaw. I chcemy również zachęcić tych, którzy do nas przyjadą mobilnym koszem do disc golfa, żeby wiedzieli, że Złotów ma znacznie więcej w tej kwestii do zaoferowania. Bardzo ciekawy projekt i cieszę się, że w końcu nabędziemy tego rodzaju obiekt – dodaje burmistrz Adam Pulit. 


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rekin 21.08.2022 13:21
Ten człowiek żyje chyba w innym świecie , nie wiem co pije i pali ale już mu zazdroszczę hahahaha

Wiela ten czynsz? 15.08.2022 12:57
Spółdzielcy z godnością zniosą ceny utrzymania administracji spółdzielni.

Tur 13.08.2022 16:12
Na plecach spółdzielców, za ich pieniądze Wełniak i jego szarańcz chcą dojść do władzy. Bez wstydu i honoru

przechowalnia bagażu 13.08.2022 11:40
Słyszeliscie, że Cieślika schowali w spółdzielni mieszkaniowej? Wełniak kazał Grubemu(12 mieszkań) go zatrudnić na koszt spółdzielców.

Jur 11.08.2022 07:12
To dobrze, że fundusze ruszają. Do końca marca ludzie Wełniaka je blokowali. Szkoda, bo można było dużo zrobić, zwłaszcza w obecnej sytuacji gospodarczej

bezchmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 11 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: NowyTreść komentarza: Jak by nie bylo W dupie z te pseudo tv. Kto pokazuje w zlotowie inna opinie i druga strone tego o czym pisze leszczynski? Przeciez al napierdziela we wszystko co nie sprzyja jego ziomalom. Widzieliscie gdzies obiektywny dlugi wywiad z kimkolwiek kto sprzyja lesnemu burmistrzowi? Ma byc welna, pieniadz, sklep monopolowy, i tenisisci. Chociaz z wieloma aspektami moglabym się zgodzic ale tak skrajnie to az ciezko sluchac Bardzo dobrze ze jest 7700 inaczej dostaniemy tylko leszczynskiego media Niby potap poszedl na swoje spowrotem ale kto wie jak to tam jest Kontrast jest dobry. Uwaga idzie nowyData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:46Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: FakeTreść komentarza: Zobaczcie czas ostatnich trzech wpisów. NapędzanieData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:23Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: StruśTreść komentarza: Co wy tu pirdoli.. chwali się idiota sam sobą, czy wy tego nie widzicie? BałwochwalstwoData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:14Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: ?Treść komentarza: Podobno ten portal i telewizja Ceranowskiego nie istnieje. A jednakData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:11Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: Ucz się prawoTreść komentarza: Ale boli dupę mariuszków ahahahahahha. Aż pięknie czytać Cyran bravvvvooooooData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:09Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: MhmTreść komentarza: No tak, i co z tego. Larwa głosi, że ma najlepszą wycieraczkę lokalną w Polsce bo stowarzyszenie, którego jest członkiem daje mu nagrody. Tak więc panie „nie oportunisto”, nawet jak pan tego giermka w radzie będzie mial, to nie zdoła pan przekonać zakochanych bez dystansu w wykładach mistrza lizotergu. Nawet gdyby zdali sobie sprawę o błędzie w jakim tkwią. Zawsze zostaniecie oprawcami wulgarnych krzykaczy. Jednak dla większości będziecie spiskiem i knuciem. Nikt nie będzie się chciał przyznać, że zgadzał się z obłudą. No bo jak tu przyznać się do błędu w analizie otaczającej rzeczywistości. Lepiej siedzieć cicho i nie obnażać. Może wtedy da się ugrać, jak pisze przedmówca. Ciekawe jak lokalna prokuratura ma się do zgłoszeń na działania rady? Dlaczego tak cicho na ten temat? Czyżby ryby nabrały wody w uszy?Data dodania komentarza: 07.10.2022, 00:02Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!
Reklama
Reklama