Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 7 października 2022 07:13
Reklama

Ulica Zamkowa niemal gotowa

Remont ulicy Zamkowej powoli dobiega końca. To wielowątkowa inwestycja, która była długo wyczekiwana przez mieszkańców nie tylko samej Zamkowej, ale i miasta Złotów czy gminy wiejskiej. Rozwój miasta w tym właśnie kierunku sprawił, że inwestycja ta stawała się coraz pilniejszą potrzebą.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

- W hierarchii inwestycji drogowych jest ona jedną z kluczowych. Ulica Dorsza, na granicy gmin również była taką, a ta inwestycja nawiązuje do niej, kontynuuje te rozwiązania i pozwoli na przekierowanie ruchu, ponieważ będzie miała znacznie lepszy standard. To była długo oczekiwana, najtrudniejsza ulica w mieście. To jest 1000 metrów, a więc kilometr drogi, 1500 metrów chodnika i dodatkowo kilometr chodnika przewidzianego ściśle dla rowerów, ponieważ to rozwiązanie rozdziela ruch pieszo-rowerowy – mówi burmistrz Adam Pulit.

Warto dodać, że Złotów uzyskał na to zadanie historycznie wysokie dofinansowanie ze środków rządowych. Dzięki temu miejska kasa uszczupliła się w tylko niewielkim stopniu. Wielki jest za to zakres realizowanych na miejscu prac.

- Ta droga jest wybudowana w zasadzie od nowa. Praktycznie ze starej drogi nie zostało nic, włącznie z siecią kanalizacji deszczowej, która także jest wybudowana na nowo. Sieci, które napotkaliśmy w trakcie budowy, które były w kolizji z naszą infrastrukturą zostały przebudowane, więc praktycznie to są nowe elementy, włącznie z chodnikami, ścieżką pieszo-rowerową i jezdnią – mówi Tomasz Bieliński, przedstawiciel wykonawcy robót. - Liczba pracowników, którzy działają na miejscu waha się w zależności od czasu. Gdy zaczynaliśmy w zeszłym roku w środku wakacji to w największym okresie pracowało tu około 30 osób, a gdy układaliśmy masę bitumiczną to nawet i więcej. Dopiero, gdy napotkaliśmy przeszkodę z infrastrukturą troszeczkę to się zmniejszyło, bo sam proces uzgodnień chwilę trwał. Może się więc wydawać, że w tamtym okresie najmniej się działo, bo niestety nie mogliśmy wtedy pracować.

Sama inwestycja musiała zostać lekko przesunięta w czasie, ale najważniejsze, że powoli dobiega końca. Jak zapewnia wykonawca, pod koniec wakacji powinien opuścić już plac budowy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
tylko tak dalej 19.09.2022 18:35
Świetna ścieżka rowerowa. Wreszcie łagodne zjazdy bez krawężników, no i bez niebezpiecznych słupów na samym środku

Strażak 15.09.2022 23:22
O tym, co śmieci podrzucał. He, he, ponoć radny

jl 05.09.2022 16:33
22.04.2022 11:06 Melania Poch pochwaliła się swoją mądrością inaczej publikując artykuł "Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancji". Pojawiło się 157 wpisów. Ceranowski zrobił aktualizację (aktualizacja 16.07.2022 15:25) w ten sposób, że wszystkie wpisy skasował, wywalił. To jest prasa, media i niedorobiony naczelny.

Iks 06.09.2022 13:03
Wpis trochę nie na temat.

Żelba 02.09.2022 15:59
A gdzie się podział Hipcio? Zrobił coming out z alkoholem i przepadł.

Mieszkaniec zamkowej 01.09.2022 20:40
No chyba z choinki się urwaliscie , byliście tam ? Widzieliście jaka to kicha ? Jestem mieszkańcem tej ulicy , nie będę się rozpisywał z błędami i utrudnieniami jakie nam zrobili powiem tylko jedno niech szlak trafi tą inwestycję i tego co to wymyślił .

BodzioK 06.09.2022 20:17
Jeżeli jesteś mieszkańcem Zamkowej to przewróciło Ci się głowie! Byłemn na tej ulicy w zeszłym tygodniu, przygladałem się jej do wysokosci Lewiatana od Grudzińskich. W Złotowie nie ma takiej ulicy o takim stardadzie nigdzie! Nowoczesne skrzyżowania(wyniesienia), oznakowania, podjazdy, scieżka asfaltowa (gładka), wyprofilowane wjazdy i dojścia. XXI wiek. No, ale jestem świadomy, że jest grupa starego układu, która torpeduje wszystko co w Złotowie nowego powstaje. Sławny kazus debili z rady miejskiej, którzy blokowaliu fundusze. Gdzie oni teraz są? jeden ponoć podejmował decyzje w sanie permanentnego upojenia alkoholowego. Dzisiaj lepi dzbanki w u swojego kolegi w fundacji. Śmiechu warte.

BK 31.08.2022 17:18
Bielas! pozdr.

Paweł Wakuła 31.08.2022 12:25
Droga jest wybudowana w zasadzie od nowa i dobrze. Wygląda bardzo dobrze, wyniesienia na skrzyżowaniach, ledowe oświetlenie, nowoczesne znaki z fluo. Mnie najbardziej podoba się asfalt na drodze rowerowej.

bezchmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 11 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: NowyTreść komentarza: Jak by nie bylo W dupie z te pseudo tv. Kto pokazuje w zlotowie inna opinie i druga strone tego o czym pisze leszczynski? Przeciez al napierdziela we wszystko co nie sprzyja jego ziomalom. Widzieliscie gdzies obiektywny dlugi wywiad z kimkolwiek kto sprzyja lesnemu burmistrzowi? Ma byc welna, pieniadz, sklep monopolowy, i tenisisci. Chociaz z wieloma aspektami moglabym się zgodzic ale tak skrajnie to az ciezko sluchac Bardzo dobrze ze jest 7700 inaczej dostaniemy tylko leszczynskiego media Niby potap poszedl na swoje spowrotem ale kto wie jak to tam jest Kontrast jest dobry. Uwaga idzie nowyData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:46Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: FakeTreść komentarza: Zobaczcie czas ostatnich trzech wpisów. NapędzanieData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:23Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: StruśTreść komentarza: Co wy tu pirdoli.. chwali się idiota sam sobą, czy wy tego nie widzicie? BałwochwalstwoData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:14Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: ?Treść komentarza: Podobno ten portal i telewizja Ceranowskiego nie istnieje. A jednakData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:11Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: Ucz się prawoTreść komentarza: Ale boli dupę mariuszków ahahahahahha. Aż pięknie czytać Cyran bravvvvooooooData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:09Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: MhmTreść komentarza: No tak, i co z tego. Larwa głosi, że ma najlepszą wycieraczkę lokalną w Polsce bo stowarzyszenie, którego jest członkiem daje mu nagrody. Tak więc panie „nie oportunisto”, nawet jak pan tego giermka w radzie będzie mial, to nie zdoła pan przekonać zakochanych bez dystansu w wykładach mistrza lizotergu. Nawet gdyby zdali sobie sprawę o błędzie w jakim tkwią. Zawsze zostaniecie oprawcami wulgarnych krzykaczy. Jednak dla większości będziecie spiskiem i knuciem. Nikt nie będzie się chciał przyznać, że zgadzał się z obłudą. No bo jak tu przyznać się do błędu w analizie otaczającej rzeczywistości. Lepiej siedzieć cicho i nie obnażać. Może wtedy da się ugrać, jak pisze przedmówca. Ciekawe jak lokalna prokuratura ma się do zgłoszeń na działania rady? Dlaczego tak cicho na ten temat? Czyżby ryby nabrały wody w uszy?Data dodania komentarza: 07.10.2022, 00:02Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!
Reklama
Reklama