Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 7 października 2022 07:30
Reklama

Idzie nowe nad jeziorem Zaleskim

Modernizacja pomostów, hangar dla motorówek, zjeżdżalnie wodne, ale także innowacyjne rozwiązania, jak syntetyczne lodowisko dla plażowiczów czy też podgrzewane kąpielisko i walka z sinicami naturalnymi metodami. Wszystkie te zadania mogą zostać zrealizowane w ciągu najbliższych miesięcy nad jeziorem Zaleskim w Złotowie dzięki wsparciu z Funduszy Norweskich.
Idzie nowe nad jeziorem Zaleskim

Zmiany zobaczymy na tak zwanej nowej plaży, a więc przy ulicy Jeziornej. W założeniach znajduje się m.in. modernizacja pomostów, w tym montaż nowych pomostów pływających. Całość ma mieć zupełnie inny układ niż obecnie. Możliwe będzie także dokowanie jednostek pływających. Tu warto przypomnieć, że jezioro Zaleskie, jako jedyne w regionie ma możliwość obsługi motorówek, co jest jego niewątpliwym atutem. W tym celu pojawi się również hangar, z którego będzie mógł korzystać WOPR. Dużo więcej będzie jednak zadań, które na własnej skórze odczują plażowicze. 


- To m.in. rozwiązania związane ze zjeżdżalniami wodnymi, słynne anakondy, różne cebule, zjazdy zasilane wodą jeziorną powstaną również w tym miejscu, jako niezależna atrakcja wokół plaży. - mówi Adam Pulit Burmistrz Miasta Złotowa


To jednak nie wszystko, co znajduje się w planach Urzędu Miejskiego. Prawdziwych hitów, czyli zadań nierealizowanych nigdy wcześniej w naszym regionie będzie kilka. Dwa z nich wychodzą na pierwszy plan. 


- W miejscu istniejącego boiska do piłki siatkowej przygotujemy dość ambitne zadanie – choć jeszcze zobaczymy na ile zostanie to wycenione – lodowisko letnie, czyli w stroju kąpielowym i w łyżwach będzie można na takim syntetycznym lodowisku zażywać nowych atrakcji. Cały czas analizujemy też inne rozwiązania. Na przykład podjęliśmy wstępną współpracę z Uniwersytetem Adama Mickiewicza, który opatentował własną metodę mechanicznej blokady przed sinicami samej strefy kąpieliska. Również zakładamy partnerstwo w tym projekcie i jeśli uzyska dofinansowanie, być może przychylimy się do tej metody, która ma ten atut, że być może byłaby możliwość podgrzewania kąpieliska w wodzie jeziornej. To brzmi bardzo abstrakcyjnie, ale poważni uczeni przedstawili nam takie właśnie rozwiązania.  – mówi Adam Pulit Burmistrz Miasta Złotowa


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 11 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: NowyTreść komentarza: Jak by nie bylo W dupie z te pseudo tv. Kto pokazuje w zlotowie inna opinie i druga strone tego o czym pisze leszczynski? Przeciez al napierdziela we wszystko co nie sprzyja jego ziomalom. Widzieliscie gdzies obiektywny dlugi wywiad z kimkolwiek kto sprzyja lesnemu burmistrzowi? Ma byc welna, pieniadz, sklep monopolowy, i tenisisci. Chociaz z wieloma aspektami moglabym się zgodzic ale tak skrajnie to az ciezko sluchac Bardzo dobrze ze jest 7700 inaczej dostaniemy tylko leszczynskiego media Niby potap poszedl na swoje spowrotem ale kto wie jak to tam jest Kontrast jest dobry. Uwaga idzie nowyData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:46Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: FakeTreść komentarza: Zobaczcie czas ostatnich trzech wpisów. NapędzanieData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:23Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: StruśTreść komentarza: Co wy tu pirdoli.. chwali się idiota sam sobą, czy wy tego nie widzicie? BałwochwalstwoData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:14Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: ?Treść komentarza: Podobno ten portal i telewizja Ceranowskiego nie istnieje. A jednakData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:11Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: Ucz się prawoTreść komentarza: Ale boli dupę mariuszków ahahahahahha. Aż pięknie czytać Cyran bravvvvooooooData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:09Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: MhmTreść komentarza: No tak, i co z tego. Larwa głosi, że ma najlepszą wycieraczkę lokalną w Polsce bo stowarzyszenie, którego jest członkiem daje mu nagrody. Tak więc panie „nie oportunisto”, nawet jak pan tego giermka w radzie będzie mial, to nie zdoła pan przekonać zakochanych bez dystansu w wykładach mistrza lizotergu. Nawet gdyby zdali sobie sprawę o błędzie w jakim tkwią. Zawsze zostaniecie oprawcami wulgarnych krzykaczy. Jednak dla większości będziecie spiskiem i knuciem. Nikt nie będzie się chciał przyznać, że zgadzał się z obłudą. No bo jak tu przyznać się do błędu w analizie otaczającej rzeczywistości. Lepiej siedzieć cicho i nie obnażać. Może wtedy da się ugrać, jak pisze przedmówca. Ciekawe jak lokalna prokuratura ma się do zgłoszeń na działania rady? Dlaczego tak cicho na ten temat? Czyżby ryby nabrały wody w uszy?Data dodania komentarza: 07.10.2022, 00:02Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!
Reklama
Reklama