Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 05:41
Reklama eko zywnosc

Radny Łukasz Piosik punktuje dzieło Profesora Zdrenki „Złotów 1370-2020”, proponuje nawet odebranie naukowcowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Złotowa

Czy radni Złotowa odbiorą prof. Zdrence Honorowe Obywatelstwo? Podczas sesji Rady Miejskiej radny Łukasz Piosik wskazał na kontrowersyjne zapisy w jubileuszowej publikacji "Złotów 1370-2020"
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Sphinx 01.04.2021 21:13
Pan Piosik to może sobie punktować kolędy, które zaśpiewa. Cala ta akcja jest zwyklym odwetem za to, że profesor skrytykowal wczesniej (slusznie) "leksykon" Krajny, czym nadepnął na odcisk wiadomo komu. A niektóre osoby jak posłuszne pieski ruszyly z nagonką na profesora. Skoro zlecono napisanie monografii właśnie profesorowi Zdrence, to trzeba było chociaż przeczytać poprzednie Jego publikacje. A teraz zdziwienie, że Autor drobiazgowo opisuje nie to, czego byscie oczekiwali. To publikacja naukowa, nie narodowo-poglądowa. Przestańcie ośmieszać sie tym marnym odwetem.

Zacznijcie czytać Sphinx 02.04.2021 10:45
Nie znasz genezy a się wypowiadasz. Zdenka wywołał całą sprawę jak apelował w monografii o uhonorowaniu zbrodniarza wojennego. Redakcja odmówiła jego popularyzacji wskazując na ten błąd i wtedy dostała ten pouczający list. Czytaj chłopie zanim się wypowiesz. Leksykon Krajany nie ma tutaj nic do rzeczy, choć w pewnym momencie została pokazana recenzja Zdrenki jako przykład, której on sam nie akceptuje w swoją stronę.On może inni nie! Zresztą ten typ nie akceptuje żadnej krytyki , do oceny swoich prac daje tylko swoich przyjaciół, którzy mu kadzą po czubek nosa. Przykład kolega Kokowski nadworny pochlebca Zdrenki. https://www.77400.pl/wiadomosci/486,spor-o-messerschmidta-w-zlotowie

nieznany 10.04.2019 12:56
Dobre....

Darek 27.03.2021 16:46
Suplementem można coś uzupełnić, ale w tym przypadku uzupełnienie to za mało. Proponuję odebrać dotację i obciążyć autora, a do napisania monografii Złotowa powołać zespół.

Pozdrawiam Złotów z Gdańska 25.03.2021 09:42
Widzę, że coś się zmieniło w moim rodzinnym miasteczku. To, że można krytykować Profesora JZ to duży postęp, to przełom! Do tej pory łajanie lokalnych poetów i literatów było jego wyłącznym przywilejem.

kos 25.03.2021 02:08
Żaden suplement nie naprawi historycznych manipulacji zawartych w tej publikacji. Tego typu pseudo-naukowe wydania należy napiętnować! To po prostu kompromitacja ! To zmarnowanie publicznych pieniędzy, bo zamiast promocji miasta i rzetelnych informacji na temat historii Złotowa, mamy kolejny (nie wiem jak to nazwać...) - niemiecką wersję zakłamywania historii i antypolską narrację Jedyna, właściwa decyzja w tej sytuacji to odebranie honorowego obywatelstwa osobie, która na tego rodzaju pomnik zdecydowanie NIE ZASŁUGUJE !

Kolega z Osieka 24.03.2021 23:37
Brawo dla Stanisława Wełniaka, popieram głos poprzedniego burmistrza. Potrzebny jest suplement!

ostry gostek 31.03.2019 23:24
Żaden kaszalot nie odmówi przyjęcia komplementu, że jest złotą rybką i w cichości ducha tak uważa, mimo, że kaszalot w ogóle nie jest rybką. To tak na temat szpetnych bab.

zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 13 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: pytkoTreść komentarza: Poczucie bezkarności i niczym nieusprawiedliwiona pyszałkowatość zagłuszyły w Ursuli von der Leyen granice, jakich nie powinna nigdy przekroczyć. Jej groźba wypowiedziana wobec Włoch, którą równie dobrze można nazwać szantażem, jest trudno wytłumaczalnym zuchwalstwem. Zapowiedź, że wynik wyborów we Włoszech, który nie spełni oczekiwań Komisji Europejskiej – a tak się stanie jeśli wygra prawica - może ściągnąć na Włochy sankcje, które Komisja ma już wypróbowane w praktyce wobec Polski i Węgier, jest skandaliczna. Łamie zasady praworządności i demokracji z taką emfazą wielokrotnie wypowiadaną przez Ursulę von der Leyen jako fundamenty Unii Europejskiej.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 17:38Źródło komentarza: Kampania społeczna ”Stop wulgaryzmom”Autor komentarza: Elżbieta Cz.Treść komentarza: Dziękuję za ten artykuł i poszerzenie wiedzy o Zakrzewianinie. Rzeczywiście mało jest materiałów o losach ludzi z Krajny. Tylko determinacja takich osób jak Pan prowadzi do odkrywania tajemnic losów bohaterów narodowych.Data dodania komentarza: 24.09.2022, 10:26Źródło komentarza: Krajniak co bił bolszewika – historia Władysława LangeAutor komentarza: EditTreść komentarza: https://www.portalsamorzadowy.pl/osoba/krzysztof-koronkiewicz,143299.html Ciekawy komentarzData dodania komentarza: 23.09.2022, 13:16Źródło komentarza: Złapał się na fotopułapkę podczas podrzucania odpadówAutor komentarza: SomsiadTreść komentarza: Przerost zatrudnienia o nieudaczników wyrzuconych z innej roboty to jedno. Drugie to zarządzanie spółdzielnią, jak tak dalej pójdzie - kary za nielegalną wycinkę, balkoniki zamiast działań energooszczędnych to sytuacja mieszkańców będzie jeszcze gorsza. Suto wynagradzany prezes nie jeat zainteresowany szukaniem oszczędności. Szkopuł w tym, że to odbija się na ludziach, a nie na prezesach.Data dodania komentarza: 22.09.2022, 20:29Źródło komentarza: Złapał się na fotopułapkę podczas podrzucania odpadówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Sąd Rejonowy w Pile uznał 76-letniego Janusza L. znanego pilskiego hejtera za winnego popełnienia przestępstwa z artykułu 212 kk. - Gdzie jest 157 wpisów, ty śmieciu?Data dodania komentarza: 22.09.2022, 15:37Źródło komentarza: Rozbicie aresztu w Wyrzysku - Antykomunistyczne Podziemie na Krajnie cz. 1Autor komentarza: SpółdzielcaTreść komentarza: Ruszczcie temat zaatrudniania w spółdzielni mieszkaniowej żołnierzy Wełniaka i i jego kamratów. Spółdzielcy muszą składać się na pensje ludzi na synekurze pozatrudnianych w spóldzielni mieszkaniowej. Ostatnio dołączył tam przewodniczący rady i jakiś gość z wodociągów. Oni zostali tam schowani a zadania mają zupełnie inne. Mieszkańcy spółdzielni nei potrzebują tzw KO tylko obniżenai kosztów funkconowania spółdzielni. To jest temat bardzo palący w Złotowie.Data dodania komentarza: 22.09.2022, 14:49Źródło komentarza: Złapał się na fotopułapkę podczas podrzucania odpadów
Reklamaeko zywnosc
Reklama