Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 04:11
Reklama

Radny Łukasz Piosik punktuje dzieło Profesora Zdrenki „Złotów 1370-2020”, proponuje nawet odebranie naukowcowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Złotowa

Czy radni Złotowa odbiorą prof. Zdrence Honorowe Obywatelstwo? Podczas sesji Rady Miejskiej radny Łukasz Piosik wskazał na kontrowersyjne zapisy w jubileuszowej publikacji "Złotów 1370-2020"
Ładuję odtwarzacz...
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Sphinx 01.04.2021 21:13
Pan Piosik to może sobie punktować kolędy, które zaśpiewa. Cala ta akcja jest zwyklym odwetem za to, że profesor skrytykowal wczesniej (slusznie) "leksykon" Krajny, czym nadepnął na odcisk wiadomo komu. A niektóre osoby jak posłuszne pieski ruszyly z nagonką na profesora. Skoro zlecono napisanie monografii właśnie profesorowi Zdrence, to trzeba było chociaż przeczytać poprzednie Jego publikacje. A teraz zdziwienie, że Autor drobiazgowo opisuje nie to, czego byscie oczekiwali. To publikacja naukowa, nie narodowo-poglądowa. Przestańcie ośmieszać sie tym marnym odwetem.

Zacznijcie czytać Sphinx 02.04.2021 10:45
Nie znasz genezy a się wypowiadasz. Zdenka wywołał całą sprawę jak apelował w monografii o uhonorowaniu zbrodniarza wojennego. Redakcja odmówiła jego popularyzacji wskazując na ten błąd i wtedy dostała ten pouczający list. Czytaj chłopie zanim się wypowiesz. Leksykon Krajany nie ma tutaj nic do rzeczy, choć w pewnym momencie została pokazana recenzja Zdrenki jako przykład, której on sam nie akceptuje w swoją stronę.On może inni nie! Zresztą ten typ nie akceptuje żadnej krytyki , do oceny swoich prac daje tylko swoich przyjaciół, którzy mu kadzą po czubek nosa. Przykład kolega Kokowski nadworny pochlebca Zdrenki. https://www.77400.pl/wiadomosci/486,spor-o-messerschmidta-w-zlotowie

nieznany 10.04.2019 12:56
Dobre....

Darek 27.03.2021 16:46
Suplementem można coś uzupełnić, ale w tym przypadku uzupełnienie to za mało. Proponuję odebrać dotację i obciążyć autora, a do napisania monografii Złotowa powołać zespół.

Pozdrawiam Złotów z Gdańska 25.03.2021 09:42
Widzę, że coś się zmieniło w moim rodzinnym miasteczku. To, że można krytykować Profesora JZ to duży postęp, to przełom! Do tej pory łajanie lokalnych poetów i literatów było jego wyłącznym przywilejem.

kos 25.03.2021 02:08
Żaden suplement nie naprawi historycznych manipulacji zawartych w tej publikacji. Tego typu pseudo-naukowe wydania należy napiętnować! To po prostu kompromitacja ! To zmarnowanie publicznych pieniędzy, bo zamiast promocji miasta i rzetelnych informacji na temat historii Złotowa, mamy kolejny (nie wiem jak to nazwać...) - niemiecką wersję zakłamywania historii i antypolską narrację Jedyna, właściwa decyzja w tej sytuacji to odebranie honorowego obywatelstwa osobie, która na tego rodzaju pomnik zdecydowanie NIE ZASŁUGUJE !

Kolega z Osieka 24.03.2021 23:37
Brawo dla Stanisława Wełniaka, popieram głos poprzedniego burmistrza. Potrzebny jest suplement!

ostry gostek 31.03.2019 23:24
Żaden kaszalot nie odmówi przyjęcia komplementu, że jest złotą rybką i w cichości ducha tak uważa, mimo, że kaszalot w ogóle nie jest rybką. To tak na temat szpetnych bab.

zachmurzenie duże

Temperatura: 16°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: jaTreść komentarza: Ceranowski specjalnie zrobił niedociągnięcie czarną krechą, bo wiedział, że ta osoba po pobiciu przez esbecję w Częstochowie 19 czerwca 1983 roku ma niedowład prawej powieki. Trzeba zatem wykorzystać wszelkie możliwości aby najebać komuś w życiorys, zbesztać, poniżyć. Do tego służą sługusy ludzi trzymających władzę w tym przeklętym, śmierdzącym, zapyziałym powiecie.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 13:59Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: . - kropkaTreść komentarza: W razie, gdyby się okazało, że oskarżony nie był prawidłowo zawiadomiony będziemy ścigać Melanię Poch do zesrania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 13:50Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: prof. JebutekTreść komentarza: Sąd może być w koteryjnej zmowie i wtedy oleje, osra i opryka.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:48Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: fakjufejkTreść komentarza: Musi być elementarny porządek w sądownictwie. Sąd mając wiedzę o stronie postępowanie nie może sobie dowolnie wybierać, dokąd skieruje swoje pisma, wezwania. Można bowiem wyobrazić sobie, że sąd uzna sobie w cichości gabinetów iż wyśle pismo na Wyspy Taka-Tuka lub do Kołmogorów w północnym Związku Radzieckim czy do Heleny w Montanie, gdzie podobno mieszka syn Lemanowicza. Zlekceważenie danych zawartych w protokole sądu okręgowego ośmiesza sąd rejonowy.Data dodania komentarza: 22.06.2022, 20:20Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: woda sodowa JNTreść komentarza: Ryszard robi karierę a Wiesława PIS prześladuje. To wszystko widać jak na tacy. Jak widzę regionalne przewodnictwo PIS to słabo się robi. Szczególnoie pan Adam, który ostatnio palnął publicznie, że od pewnego czasu obserwuje świat z ambony. To jest typowa megalomania i uciekanie się do mody partyjniackiej. Dbanie o struktury to jednak praca, której nie widać, natomiast widać złe posunięcia. Jeżeli ludzie PSL będą budować listy zjednoczonej prawicy to marnie widzę przyszłość.Data dodania komentarza: 22.06.2022, 09:32Źródło komentarza: Starosta Ryszard Goławski wystąpił w panelu dyskusyjnym z premierem RP Mateuszem MorawieckimAutor komentarza: PLSTreść komentarza: Specjalista od tłucznia z nieczynnych torowisk. A potem z tego pewna firma buduje drogi w lasach. To się nazywa biznesData dodania komentarza: 20.06.2022, 20:43Źródło komentarza: Starosta Ryszard Goławski wystąpił w panelu dyskusyjnym z premierem RP Mateuszem Morawieckim
Reklama
Reklama