Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 16:42
Reklama

Profesor Zdrenka odpowiada naszej redakcji

Pan prof. Joachim Zdrenka zarzuca nam za pośrednictwem lokalnych mediów "jednostronność" i "nieobiektywność". Oczywiście jest to opinia krzywdząca. Informujemy, że opublikujemy wszelkie opinie naukowców, którzy będą chcieli wypowiedzieć się na temat jubileuszowej publikacji "Złotów 1370-2020". Przykładem pismo prof. dr hab. Błażeja Śliwińskiego - Uniwersytet Gdański.
Profesor Zdrenka odpowiada naszej redakcji

Wyjaśniamy, że opinię otrzymaliśmy od prof. Zdrenki. Nie ma ona charakteru sprostowania. Zgodnie z prawem prasowym nie musimy zatem jej publikować. Postanowiliśmy jednak wykonać pozytywny gest w stronę profesora Zdrenki i jego przyjaciół - naukowców z Lublina i Gdańska. Liczymy jednocześnie, że w niedalekiej przyszłości odniosą się wprost do zarzutów, które portal 77400.pl i radny Łukasz Piosik zgłosili wobec jubileuszowej publikacji "Złotów 1370-2020". 

Redakcja 77400.pl

 

Treść e-maila, który otrzymaliśmy od prof. Zdrenki.

(został skierowany do wydawcy strony, Kamila Ceranowskiego)

Pełna treść:

Przesyłam pierwszą opinię naukową, o ile Pan to rozumie. Chcąc utrzymać portal zalecam Panu ją na portalu udostępnić. Następne opinie są w drodze.
prof. dr hab. Joachim Zdrenka

 

Przypominamy również wcześniejsze pismo prof. Zdrenki, które zostało wysłane do radnych Rady Miasta Złotowa:

 

 

Atak zza węgła

Tak można określić paszkwil dziennikarski, który ostatnio ukazał się w internecie. Autorowi zabrakło bowiem odwagi, aby się podpisać imieniem i nazwiskiem. Kultura dyskusji wymaga również przedstawienia swoich kwalifikacji, czego także zabrakło. Nie zdradzę tajemnicy, że za „redakcją” kryje się najprawdopodobniej sfrustrowana osoba w regionie mająca wielkie ambicje. Zawarte w nim oskarżenia wraz z pomówieniami wobec mnie nasączone są tak wielką nienawiścią, złośliwością, ba szowinizmem, że nie podejmuję z autorem dyskusji (dla której zresztą tylko autor ma do dyspozycji portal), bowiem nie będę się zniżał do Jego poziomu. Wyrażona w nim opinia nie ma kwalifikacji naukowych. Stanowi ona tylko populistyczną ocenę z punktu widzenia aktualnej opcji politycznej. Część postawionych zarzutów jest bezpodstawna i wynika z niekompetencji autora oraz z niezrozumienia koncepcji pracy. Przeinaczenia dowodzą, że autorowi chodzi tylko o dyskredytację i własne „wybicie się”. Jako, że obowiązuje mnie warsztat i odpowiedzialność historyka, to część zawartych uwag uznaję jednak za sugestie uzupełnienia pracy, o co prosiłem z pełną świadomością ewentualnych malkontentów we wstępie do mojego opracowania. Pozostałe są, niestety, co najwyżej godne pożałowania. Poczekajmy lepiej na naukową ocenę pracy przez profesjonalistów. Osobnej oceny zarówno mojej pracy jak i mojej osoby dokona też, nieuchronnie i sprawiedliwie, historia. Gdybym dzisiaj pisał tę pracę, miałaby ona tę samą formę; dokonałbym w niej tylko jednej zmiany i usunąłbym jedno nieszczęśliwe sformułowanie! Czytelników proszę natomiast o dokonanie własnej refleksji nad treścią publikowanych dokumentów, bez poddawania się sugestiom człowieka niesionego, niestety, najwyraźniej falą chorobliwej ideologii.

prof. dr hab. Joachim Zdrenka

 

Opinia prof. Błażeja Śliwińskiego jest w formie jpeg (galeria). Można ją także pobrać (patrz załącznik).

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kujawiak 23.03.2022 16:18
Dlaczego w ten sposób są pisane książki "historyczne " ? wystaczy przeczytać Raport z Monachium Brychta .....

brunerski 06.04.2021 22:34
"Czytelników proszę natomiast o dokonanie własnej refleksji nad treścią publikowanych dokumentów..." refleksje,ale bezkrytyczne? czy trzeba być piekarzem by mieć prawo wypowiedzieć się o kupionym chlebie? bo ktoś tu odmawia prawa krytyki innym,bo nie mają "kwalifikacji naukowych"... słabe jak na "specjalistę"

Darek 06.04.2021 12:59
Przykro się robi, gdy ktoś szczycący się tytułem profesora (zapewne słusznie nabytym), "idzie w zaparte" i z poziomu "autorytetu" usiłuje odwrócić kota ogonem :( Coś, co miało być monografią Złotowa okazało się zwykłą chałturą. Do tego pisaną z dziwacznej perspektywy i niezwykle wybiórczo traktującą różne okresy historyczne. Każdemu może się trafić słabszy dzień, a nawet jakiś dłuższy okres czasu, jednak wówczas wypada uderzyć w skruchę... I przynajmniej przeprosić. Warto również pomyśleć o adekwatnym zadośćuczynieniu. Iść w zaparte i grozić pozwami? Słabe. Na pewno nie jest to zgodne z jakąkolwiek etyką :(

Marek 05.04.2021 19:03
Herr Zdrenka dostarcza opinie od swoich kolegów ale cały czas nie podejmuje się istoty problemu. To wyrażne uciekanie od problemu. Ten podział jest wyraźny i żadna ze stron nie ustąpi. Pytanie kto na tym staci?

mianowany 25.04.2019 18:00
Ale jak rząd pójdzie na 7500 -8100 z pensum na przykład 24 a nie 18, to trzeba będzie usunąć z roboty 25 procent obsady nauczycielskiej a zwiększyć biurokrację.

Moja sjromna ocena 05.04.2021 16:24
Nie wiem jaką Profesor obrał strategię, ale po taktyce widać, że fatalną. Wciąga się w ten konflikt naiwnie dostarczając coraz więcej amunicji.

Militarysta 05.04.2021 17:48
Profesor o tym nie wie, ale zaciągając Leszcza na dowódcę roty zagwarantował sobie, że ta wojna będzie kosztowna i długa.

Partyzant z lubelskiego 05.04.2021 20:45
Wojna ma to do siebie, że pozostawia po sobie zniszczenia. Muzeum Ziemi Złotowskiej, Urząd Miasta Złotowa i wiele innych instytucji zostało uszkodzonych na skutek konfliktu. Jestem zaskoczony, że "saper" miny nie rozbroił. Był czas i instrumenty.

do partyzanta 05.04.2021 21:17
Dokładnie, to można było załatwić normalnie, wystarczyło nie brnąć i wykazywać pogardy.

tesla 06.05.2019 14:47
Buzek to błąd systemu.

kto pamięta 06.04.2021 23:21
decydując się na tak desperacki krok czyli zaciągając do walki Larwę może podzielić los wiejskiego celebryty.

zachmurzenie duże

Temperatura: 23°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 4 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: jlTreść komentarza: Gdzie jest 157 wpisów w topiku "Mąż pilskiej działaczki..."?!Data dodania komentarza: 06.08.2022, 10:30Źródło komentarza: Pobito dziecko z ośrodka w Jastrowiu, czy będzie sankcja karna?Autor komentarza: PedroTreść komentarza: Szkoda gadac. Kiedys nawet wsparłem ten projekt finansowo I mialem obecywane złote góry. Do dnia dzisiejszego nic... ciekawe to bardzo bo np. Jeden z bylych juz mieszkancow Zlotowa gra w zagranicznej produkcji o nazwie samen.pl ktora mozna znalesc na Youtube I za darmo ogladac. Rozmawialem z nim swego czasu I wiem ze ich projekt pochlania ogromne ilosci pieniedzy ale koszta pokrywane sa z wlasnej kieszeni rezysera I producentow a jak I za malym wsparciem sponsorow w zamian za reklame. Sam Tomasz Raczek bardzo pozytywnie wypowiadal sie o projekcie ! Nasz Złotowianin ( Mateusz Leszczyński) gra w tym serialu jedna z postaci. Jest to komedia kręcona w Holandii ktoej celem jest ukazanie różnicy kulturowej pomiędzy Polską a Holandia. Bardzo zabawny serial ( sezon 1 ) zrozumiały dla tych co mają troche dystansu do siebie a na wakacjach byli dalej niż w Mielnie.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 17:41Źródło komentarza: Czym pachnie film "Gra w butelkę"?Autor komentarza: Artur ŁazowyTreść komentarza: Dziękuję Panu Burmistrzowi Złotowa za odwagę! Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i wierzyć w praworządność!Data dodania komentarza: 03.08.2022, 13:03Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: Dichlorodifenylotrichloroetan na larwyTreść komentarza: Kiedy oni to wszystko sprostują? Co numer to kłamstwa i manipulacje. Gazeta zalega w sklepach a już prawda wyszła na jaw.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 01:41Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: ZenekTreść komentarza: Wreszcie ktoś napisał prawdę. Jak ci propagandziści z Larwa na czele śmią wciskać kit ludziomData dodania komentarza: 02.08.2022, 15:19Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: odpisTreść komentarza: a gdzie byli opiekunowie tych dzieci ?to chyba ich rola żeby pilnować....więc sytuacja jest jasna,zaniedbanie obowiązków opiekuna grupy.Data dodania komentarza: 01.08.2022, 21:18Źródło komentarza: Sprawca pobicia dziecka nie był cudzoziemcem. To 58-letni Polak!
Reklama
Reklama