Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 02:39
Reklama

Mariusz Leszczyński „wchodzi z buta” do MZWiK. Czy to medialna walka o własny portfel?

Mariusz Leszczyński w swoim cyklu „Palcem w bucie” ukazującym się w Aktualnościach Lokalnych kolejny raz odniósł się do zmiany na stanowisku prezesa MZWiK. Sama gazeta również szeroko komentuje tę sprawę. Dlaczego tak naturalna zmiana na tym stanowisku - wobec wycofania się z walki dotychczasowej pani prezes - wywołuje w Aktualnościach Lokalnych tyle emocji? Może dlatego, że Edyta Iwańska za swojej kadencji podpisywała lukratywne kontrakty ze spółką…Mariusza Leszczyńskiego, płacąc chociażby 33,5 tysiąca złotych za promocję projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Złotów”. Czy obecne działania to próba wywarcia presji na nowym prezesie, który nawet jeszcze oficjalnie nie objął stanowiska?
Mariusz Leszczyński „wchodzi z buta” do MZWiK. Czy to medialna walka o własny portfel?

Aktualności Lokalne od przynajmniej kilku tygodni szeroko opisują zmianę na stanowisku prezesa spółki MZWiK. Dotychczas miały jak u Pana Boga za piecem, co pewien czas otrzymując lukratywne zlecenia, jak chociażby opisane we wstępie.

Jaki zatem musiał być zawód, gdy okazało się, że Edyta Iwańska z własnej woli poddała się w walce i pozostawiła rywalizację o prezesurę w MZWiK trzem innym kandydatom. Czy intensyfikację nieprzychylnych i nierzetelnych materiałów na temat wybranego przez Radę Nadzorczą nowego prezesa, który w spółce nie przepracował jeszcze ani jednego dnia można łączyć z obawami Mariusza Leszczyńskiego o utratę przychodów? Lęki te wydają się zdecydowanie przedwczesne. Jeśli bowiem spółka Mariusza Leszczyńskiego kosiła wcześniej wszystkich rywali w walce o kontrakty uczciwie, przedstawiając po prostu najlepsze oferty, to skąd obawa, że po objęciu stanowiska przez nowego prezesa kurek z forsą zostanie zakręcony?


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Hallo 18.06.2021 19:21
Panie Krzysztofie. Dyskusja z ludźmi dla których mamona jest jedynym kryterium, jest pozbawiona sensu. Gratuluję odwagi w poruszeniu tematu. To mam nadzieję początek.

Perfidna manipulacja 17.06.2021 16:03
Nie czytałem tego, nie znam sprawy. Zainteresowałem się jednak kiedyś tematem gnipta wydawniczego prof Zdrenki. O tym czytałem tu na tej stronie. Były jasno postawione błędy faktograficzne. Następnie radny Piosik wypynktował to sesji. No i wtedy doszło do manipulacji. Na sześć stron artykuł obrończy profesora wespół z kolegami po fachu. Nie wspomniano o głównych zarzutach i pomylonej faktografi. Skupiono się na ocenie społecznej radnego. Była to perfidna manipulacja niestety nie pierwsza w wydaniu tego brukowca Najlepsze jest to, że profesor wzmiankował w swoim ,,dziele,, o gazecie niestety nie potrafił ustalić jej popawnej nazwy. No jeśli takie nieścisłości padają w ustaleniach o czasopiśmie, które funkconuje to o zgrozo dla ustaleń czasów minionych.

dobry pijar 14.07.2021 18:02
Ojej, cycki ma zarąbiste. To wystarczy do kariery. Pamiętam z ogólniaka wierszyk kogoś tam: Jej droga do kariery Wiodła przez cztery litery.

szpec 17.10.2021 20:30
Te niby cycki, to mogą być push up z wkładką.

beczka kapusty 27.01.2022 13:09
Ale odnóża ma klockowate, akurat do ubijania kapusty na kiszenie.

Stanisław 17.06.2021 15:01
Manipulacja jest wtedy gdy następuje żonglowanie faktami. Artykuł i docinki redaktora naczelnego "aktualności złotowskich" to jest już nienawistny bluzg. Przywoływanie słowa katastrofa opisując wybór młodego człowieka na stanowisko, gdzie słowo to opisuje straty materialne oraz ciężkie urazy lub śmierć ludzi. Powoływanie się na "tajemniczy załącznik", który jest zwykłym świstkiem służącym jako instrukcja. Wydźwięk postawionego larum w gazecie jest stanowczy i pokazuje, że miała wygrać była prezes. Ba, nawet bez konkursu!

pałający pałer 17.07.2021 11:21
Pałlina wiadomo, pała na opozycję i pała z wiedzy o cywilizacji.

markiza Demandiac 24.01.2022 19:25
Zdaje się, że konferencja ta odbywa się w Pile, zważywszy zawartość informacyjną plakatów w tle. Co zatem na takie terrorystyczne dictum radnej Stochniałek mają do powiedzenia: Kubich, Komarowski, Bogusławski i Zielińska prominenci z Piły?

solniczka 22.05.2022 08:23
Popieprzył się jej ostracyzm z ostrym wystąpieniem przeciwko, nietolerancyjnym i głupkowatym.

Boczniak 17.06.2021 05:40
Jak to mówią: srała Larwa razy kilka...

Marian 17.06.2021 13:14
Czy można gdzieś prześledzić wydatki Fundacji Złotowianka? Są jawne? Interesuje mnie zakup aut. Tak z ciekawości.

anty 17.06.2021 14:41
Dzwoń do Kuźmicza. Ona ma w swoim notatniku podliczone wydatki każdego mieszkańca Ziemi.

Cassandra 30.08.2021 19:22
Kiedy obywatel skrytykował obyczaj uchlewania się w pracy przez cały prawdopodobnie zespół kolegium redakcyjnego a szczególnie naczelnego Tygodnika Nowego w marcu 2006, został skazany przez sądy Rzeczypospolitej. Dlatego obyczaj libacji alkoholowych w pracy redakcyjnej może się swobodnie umacniać i rozszerzać grono alkoholików oraz przyzwolenie ogólnopowiatowe dla modelu kiełbasiano wódczanego spożycia.

Rada Języka Polskiego akceptuje 11.08.2021 19:11
Dziennikarz-nocnikarz pewnie wypiredolił małpkę wódki i dwa kufle piwa alkoholowego. To na odwagę, bo pijanemu morze po kolana. Jest to sposób na Martę, która przeważnie aromatyzuje środowisko w ten sposób, że z paszczy wali wódką i cipką. Lesby tak mają.

Boli dupka 17.06.2021 00:16
Panie Kuźmicz. Na ból tyłka jest maść. Może Pan ją zakupić w aptece, w której pracuje żona jednego z Pana chlebodawców. Przy kasie poprosi Pan o końską dawkę. Może nie jest za późno. 77400 km, dokładnie tyle dzieli Pana od rzetelnej informacji. Popłuczyny myślowe podsycane z drugiego fotela. Metody podobne do obecnie rządzącej partii. Jeżeli 30.000 zł zarobione przez 3 lata to dla Pana kosmos finansowy, to zamiast wypisywać bzdury, ustawi się Pan w kolejce do MOPS-u bo inaczej ominie Pana kolejna dostawa konserw i makaronu za około 70 zł na głowę.

Mariusz Leszczyński 16.06.2021 11:42
Piękny przykład manipulacji faktami. Nie lukratywny kontrakt a umowa podpisana w wyniku wygranego przetargu, w którym wystartować mogła każda agencja. Polecam sprawdzić kto startował w tym przetargu, bo nie byliśmy jedyni. Umowa zawarta w 2018 roku zawierała wykonanie tablic reklamowych, druk kalendarzy, publikację materiałów w mediach lokalnych, organizacje konferencji prasowych. Czas realizacji 3 lub 4 lata. Panowie zapomnieliście dodać, że 33 tysiące brutto czyli odliczcie jeszcze 23 procent VAT. Czy chcemy wpłynąć na nowego prezesa? Nie, nie chcemy, bo niby dlaczego mielibyśmy to robić. Nowego prezesa nie znam i życzę mu jak najlepiej. A że otoczka konkursu jest jaka jest. Rolą dziennikarza jest opisywanie faktów. Pan Krzysztof Kuźmicz gdyby był rzetelnym dziennikarzem, zwróciłby się do nas o szczegółową informację w temacie umowy. Na pewno, byśmy mu ją udostępnili. Zresztą domyślam się, że do umowy miał i tak dostęp, szkoda, że nie udostępnił jej w całości a tylko skupił się na kwocie. Cóż, taki tekst jaki dziennikarz. Panu Kuźmiczowi życzę nadal owocnej współpracy z Urzędem Miejskim w Złotowie. Polecam jego uwadze „lukratytywne” kontrakty zawierane z innymi mediami przez Urząd. Pewnie się nie doczekam ale mimo wszystko.

Krzysztof Kuźmicz 16.06.2021 14:58
To miód na moje serce, że akurat Pan Leszczyński, przykład skrajnego braku dziennikarskiej rzetelności, manipulacji faktami i wywierania presji sugeruje, iż nie jestem rzetelny. Do powyższej listy dodaję więc od dziś hipokryzję, którą się Pan wykazał. Co do fragmentu o zwróceniu się do Pana z prośbą o udostępnienie szczegółowej informacji w temacie umowy to raczy Pan żartować. Chyba nie spodziewa się Pan, że opublikowałbym artykuł nie mając dostępu do pełnych danych. Ale dziękuję za propozycję, jeśli w przyszłości będę miał materiały dotyczące Pana działalności z pewnością się odezwę. Teraz fragment o "lukratywności" umowy. No cóż, dla mnie, ale z pewnością też dla większości osób 33,5 tysiąca złotych to spora kwota. Rozumiem, że na Panu nie robi wrażenia, bo takie podpisuje regularnie, ale w prawdziwym świecie, a nie tym obserwowanym zza biurka wiele osób takich pieniędzy nie zarabia przez rok. Jeśli Pana jedyną szabelką w tej kwestii jest czepiania się brutto i netto to gratuluję. Oczywistym jest, że zawsze podaje się kwoty brutto, ale przecież Pan jako wzór dziennikarstwa o tym wie. Co do ostatniego fragmentu, może Pan rozwinąć? Głównie o owocnej współpracy z Urzędem Miejskim. Ja o Pana umowie napisałem, więc proszę śmiało podać szczegóły mojej "owocnej współpracy". W innym wypadku traktuję Pana słowa jako kolejne bezwartościowe literki rzucone w przestrzeń publiczną. Ale nie gniewam się. Taki poziom dyskusji narzuca Pan od lat. Mimo to jestem zainteresowany podjęciem wskazanego przez Pana tematu lukratywnych kontraktów zawieranych z innymi mediami. Aż dziwię się, że do tej pory Aktualności Złotowskie vide Lokalne tego nie zrobiły, ale rozumiem, że gazeta ma swoją objętość, a w międzyczasie były ważniejsze interesy do załatwienia, więc ten temat akurat się nie zmieścił. P.S. z tymi pochwałami za piękny przykład manipulacji faktami to się Pan trochę rozpędził. Rozumiem, że jako specjalista w tym zakresie potrafi Pan rozpoznać takowe dzieło, ale jak widać i najlepszym zdarzają się pomyłki. No chyba, że wskaże Pan fragmenty, które Pana zdaniem zostały zmanipulowane. W innym przypadku proszę zachować tego typu pochwały dla swojego zespołu. Ci ludzie zdecydowanie bardziej niż ja zasługują na takie słowa z ust szefa. Pozdrawiam!

Mariusz Leszczyński 16.06.2021 16:49
Krzysztof Kuźmicz ależ się Pan rozpisał. Chyba zabolało. Zawsze podajemy informacje o czyimś wynagrodzeniu w kwotach brutto. Co do rzetelności, ta nakazuje, że jak się o kimś pisze to należy go zapytać o zdanie. Dlaczego nie napisał Pan co wchodzi w skład zamówienia, dlaczego nie wspomniał Pan o przetargu, dlaczego nie napisał Pan jakie były inne oferty. Nie napisał Pan, bo tak było Panu wygodnie. Panie Kuźmicz zarzuca nam brak rzetelności nie podając przykładów. I tak to z Panem już jest. Żegnam.

Bez złośliwości 17.06.2021 09:14
Cyt: "Co do rzetelności, ta nakazuje, że jak się o kimś pisze to należy go zapytać o zdanie." Naprawdę uważa Pan, że tę zasadę Pan stosuje? Mam na ten temat zupełnie odmienne zdanie. I wiele innych osób zapewne też.

cd. 17.06.2021 16:06
To proszę przesledzić artykuł o Zdrence i doszukać się tam drugiej strony. Uprzedzam- stracony czas.

ciekawska podfruwajka 17.07.2021 11:30
ale cycki to pięć liter!

płaskość platformy 02.08.2021 13:49
Prezydent nie jest tak małostkowy, żeby rozpaczać po platformianym obyczaju nieobyczajnym.

kolej rzeczy 27.06.2021 15:58
A po degustacji wysokogatunkowego alkoholu typu koniak, od razu jest chęć na bzykanie, tym bardziej, że baba pijana, duupa sprzedana albo i za friko.

wódko, pozwól żyć! 04.07.2021 08:33
Nikt nie wie, jak rozwinął się, umocnił wielki obyczaj spożywania w redakcji na zebraniach 

Kret 26.06.2021 11:23
Kiedy laureat konkursu, do którego nie przystapił, nie przyszedł na wezwanie naczelnego* Tygodnika Nowego, redaktor się w końcu ucieszył, że koniak zakupiony na tę okoliczność będzie mógł wychlać on z redaktorami i redaktoryniami. _________________________ * - Mariusz Józef Szalbierz

zachmurzenie małe

Temperatura: 10°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: . - kropkaTreść komentarza: W razie, gdyby się okazało, że oskarżony nie był prawidłowo zawiadomiony będziemy ścigać Melanię Poch do zesrania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 13:50Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: prof. JebutekTreść komentarza: Sąd może być w koteryjnej zmowie i wtedy oleje, osra i opryka.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:48Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: fakjufejkTreść komentarza: Musi być elementarny porządek w sądownictwie. Sąd mając wiedzę o stronie postępowanie nie może sobie dowolnie wybierać, dokąd skieruje swoje pisma, wezwania. Można bowiem wyobrazić sobie, że sąd uzna sobie w cichości gabinetów iż wyśle pismo na Wyspy Taka-Tuka lub do Kołmogorów w północnym Związku Radzieckim czy do Heleny w Montanie, gdzie podobno mieszka syn Lemanowicza. Zlekceważenie danych zawartych w protokole sądu okręgowego ośmiesza sąd rejonowy.Data dodania komentarza: 22.06.2022, 20:20Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: woda sodowa JNTreść komentarza: Ryszard robi karierę a Wiesława PIS prześladuje. To wszystko widać jak na tacy. Jak widzę regionalne przewodnictwo PIS to słabo się robi. Szczególnoie pan Adam, który ostatnio palnął publicznie, że od pewnego czasu obserwuje świat z ambony. To jest typowa megalomania i uciekanie się do mody partyjniackiej. Dbanie o struktury to jednak praca, której nie widać, natomiast widać złe posunięcia. Jeżeli ludzie PSL będą budować listy zjednoczonej prawicy to marnie widzę przyszłość.Data dodania komentarza: 22.06.2022, 09:32Źródło komentarza: Starosta Ryszard Goławski wystąpił w panelu dyskusyjnym z premierem RP Mateuszem MorawieckimAutor komentarza: PLSTreść komentarza: Specjalista od tłucznia z nieczynnych torowisk. A potem z tego pewna firma buduje drogi w lasach. To się nazywa biznesData dodania komentarza: 20.06.2022, 20:43Źródło komentarza: Starosta Ryszard Goławski wystąpił w panelu dyskusyjnym z premierem RP Mateuszem MorawieckimAutor komentarza: GiloTreść komentarza: Pan starosta już tworzył jeden szlak rowerowy na bazie nieczynnej już linii kolejowej Złotów-Kujan. Tłuczeń z podkładów zniknął i nie wiadomo gdzie się podział . Na tym skończyła się cała inwestycja..........Data dodania komentarza: 20.06.2022, 19:22Źródło komentarza: Starosta Ryszard Goławski wystąpił w panelu dyskusyjnym z premierem RP Mateuszem Morawieckim
Reklama
Reklama