Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 15:27
Reklama

Im chudszy portfel, tym grubszy atak

W ostatnich miesiącach władze Złotowa są coraz ostrzej atakowane przez portal zlotowskie.pl, gazetkę Aktualności Lokalne i jego redaktora naczelnego - Mariusza Leszczyńskiego. Zupełnie przypadkowo, skala ataków jest odwrotnie proporcjonalna do środków, które Urząd Miejski przekazuje temu właśnie medium w ramach różnego rodzaju umów. Ile dokładnie pieniędzy otrzymuje co roku Mariusz Leszczyński i czy rzeczywiście to przypadek, że im mniej faktur, tym więcej ataków?
Im chudszy portfel, tym grubszy atak
Sknerus McKwacz

Wielu czytelników pamięta zapewne jak zacięcie Mariusz Leszczyński bronił byłej już prezes MZWiK, która nie przystąpiła do ostatniego konkursu, oddając tym samym swoje stanowisko walkowerem. Zupełnym przypadkiem, Edyta Iwańska jednym tylko podpisem przelała na konto Mariusza Leszczyńskiego kilkadziesiąt tysięcy złotych w ramach umowy o współpracy. 

Oczywiście kolejnym dziełem przypadku jest fakt, że Urząd Miejski w Złotowie w ostatnich latach znacznie ograniczył środki przekazywane w ramach różnego rodzaju umów na rzecz agencji Mariusza Leszczyńskiego, a ten (również przypadkiem) z każdym miesiącem coraz mocniej atakuje tenże Urząd Miejski bijąc przy okazji rekordy sprostowań za swoje nierzetelne, naciągane i często wyssane z palca "artykuły". Oto jak prezentowały się w ostatnich latach kwoty przelewane na rzecz agencji Mariusza Leszczyńskiego:

2015 - 27 612,53zł (39 faktur)

2016 - 16 682,59zł (9 faktur)

2017 - 7 157,76zł (13 faktur) 

2018 - 9 833,14zł (11 faktur)

2019 - 4 186,32zł (10 faktur)

2020 - 1 410,20zł (3 faktury)

2021 - 4 307,50zł (2 faktury)


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mariusz Leszczyński 07.09.2021 10:49
Panie Kuźmicz, to miło, że tak troszczy się o zasobność mojego portfela. Zapewniam Pana - niepotrzebnie. Jak Pan słusznie zauważył owszem dostajemy mniejsze zlecenia, mimo że jesteśmy i największą gazetą lokalną i największym portalem. Przeżyjemy ten fakt, choć na pewno w magistracie marzy się by nas nie było. Tak na marginesie, może jeszcze zechciałby Pan podać w tym zestawieniu inne podmioty, bo z tego co mi wiadomo dysponuje Pan taką informacją. Ale zrozumiem jeśli Pan tego nie uczyni, bo jak to tak można. Życzę Panu dalszej owocnej współpracy z władzami miasta, publikowania słusznych treści, jak na obiektywnego, niezależnego dziennikarza przystało.

Gosc 07.09.2021 13:31
Oj został Pan wywołany do tablicy ,niech Pan poda też ile kosztował dzień sportu na którym było z 30 osob z obsługą ,a Burmistrz zapłacił , jeszcze zagralo TSA. ale kto o tym wiedzial skoro szkoda kasy na promocje imprez.

Byłem tam 09.09.2021 12:44
Było ponad 200 osób.

teść 04.05.2022 12:15
Mąż jednej takiej narobił bajstruczków i wyemigrował za koło podbiegunowe robić następne.

PierreDoutt 01.05.2022 09:44
Mąż Mesaliny zjadł grzybka i piredolnął w kalendarz juliański.

no cóż 07.09.2021 17:27
Ale żal d. ściska, że ten portfel nie jest zasobniejszy, co nie? W koncu jak się człowiek przyzwyczai do duzej gotówki, to jej brak boli., to zrozumiałe, nie ma co zaprzeczać i się tłumaczyć :) W sumie bardzo podejrzana jest cała ta pana wrogość a tłumaczenia nie trzymają się kupy.. Jakoś w sferze zainteresowań nie ma nagannych, niezgodnych z etyką, chamskich i kłamliwych wypowiedzi niektórych radnych na sesjach, co zdecydowanie przesądza o braku obiektywizmu w lokalnej gazecie. A jeszcze gorzej i jednoznacznie świadczy o panu jeżeli wykorzystuje to pan do swoich celów

YeeButt 01.05.2022 13:40
Tygodnik Nowy "Na marginesie" autor - redaktor naczelny 2006-11-29 19:28:33 Ciekawość: zero W ubiegły czwartek około godziny piętnastej zadzwonił kolega, że w internecie znów przypiął się do mnie Bakuti-lek (z łac. Narcoticus lemanus). Dogłębnie wstrząśnięty tą wiadomością, byłem już tego dnia zdolny wykonać jedynie najważniejsze czynności życiowe. A więc: - wyprowadziłem psa - przywitałem się z żoną (wróciła później z pracy) - zapuściłem płytę nr 7 z najnowszej kolekcji nagrań Tadeusza Nalepy (,,Jesteś w piekle’’) - zjadłem obiad - otworzyłem piwo - zapuściłem płytę nr 8 z najnowszej kolekcji nagrań Tadeusza Nalepy (,,Najstarszy zawód świata’’) - na kwadrans zdrzemnąłem się - zrobiłem sobie kawę - po kilku łykach wymieniłem kawę na drugie piwo - potarmosiłem psa za uszy - opróżniłem pęcherz moczowy - pogadałem z synem o zespole Farben Lehre (nazajutrz koncertował w Pile) - poradziłem córce, by stroniła od facetów-kameleonów - drugi raz wyprowadziłem psa - w porze wiadomości włączyłem telewizor - przesunąłem wazon z kwiatami ze środka stołu na jego prawą krawędź (zasłaniał mi obraz) - zasiadłem do kolacji - przekląłem na widok jednego z polityków - obiecałem żonie, że nie będę używał brzydkich wyrazów przy jedzeniu - pomyślałem o tym, co powiedziałem córce - przekląłem jeszcze dosadniej (na szczęście było już po kolacji) W porze wieczornego filmu wpadł kolega. - I co, przeczytałeś, czym tam Bakutilek ciebie obrzygał? – zapytał. - Nie miałem czasu – odpowiedziałem zgodnie z prawdą. - I dobrze, łajna nie tykaj – poradził kolega. Posłuchałem. Dlatego do tej pory nie mam pojęcia, z czym też Bakutilek znów się do mnie przypiął? Już czwarty dzień zastanawiam się, czemu mnie to nie ciekawi??? Autor wypracowania relacjonuje swoje uczone dysputy z kolegą: „I co, przeczytałeś, czym tam Bakutilek* ciebie obrzygał? – zapytał. - Nie miałem czasu – odpowiedziałem zgodnie z prawdą. - I dobrze, łajna nie tykaj – poradził kolega. Posłuchałem”. Są to doniosłe rozważania, kto góvno, kto szlachetny dyjament. Wyobraźnia podpowiada, że kolega mógł to być kompan od piw, flach, defekacji, siurania w krzakach, mający umiejętność grania jako grajek dancingowy i pieszczoch hasła: jeśli smutno ci ogromnie, kup pół litra i przyjdź do mnie. Z tekstu wynika wspólnie wypracowany pogląd o góvnianej istocie powłoki cielsnej Bakutilka. ______________________________ *Bakutilek – login Janusza Lemanowicza na potalu i-pila podany do wiadomości przez użytkowniczkę o loginie „Danoota” i potwierdzony przez Lemanowicza w roku 2005.

Krzysztof Kuźmicz 08.09.2021 10:49
Panie Leszczyński, jedynym o co się troszczę jest rzetelność mediów, których bądź co bądź jestem częścią, mimo że takie czarne owce jak pan, nastawione jedynie na zysk obrzydzają ten zawód nie tylko czytelnikom, ale od czasu do czasu i mnie. Z pewnością pana portfelem się nie przejmuję. Ba! Jestem wręcz pewien, że jako doskonały lobbysta i człowiek dla którego pieniądze są ważniejsze niż rzetelność już dawno zadbał pan, by nie brakowało w nim środków. Gratuluję, ale musi pan zrozumieć, że nie wszyscy kierują się takimi wartościami w życiu. Tak na marginesie, proszę mi nie dyktować co mam pisać, a co pomijać. Niech pan zatrzyma takie złote rady dla swoich pracowników, tylko proszę nie przeginać, bo jeszcze kolejni odejdą z powodu pana ingerowania w ich teksty. Co do współpracy z Urzędem Miejskim, do której po raz kolejny pan nawiązuje, sugerując że otrzymuję jakiekolwiek środki: widzi pan w tym zestawieniu moje nazwisko lub nazwę mojej firmy? Jeśli nie, to nie przyszło panu do głowy, że nie otrzymałem z Urzędu Miejskiego ani złotówki, bo po prostu nie przeliczam tej pracy na kasę? Wiem, panu się to w głowie nie mieści, ale o tym wspomniałem już wyżej. A co do współpracy, tej czysto zawodowej, to nie narzekam. W Urzędzie Miejskim w Złotowie pracują kompetentni ludzie, od których zawsze można uzyskać odpowiedzi na zadawane w dostępnym trybie pytania. I na tym współpraca się kończy, podobnie jak w kilkudziesięciu innych przypadkach samorządów, z którymi "współpracuję" na co dzień. Jeśli będzie pan zainteresowany, zapraszam na szkolenie. Nauczę pana jak nawiązywać kontakty otrzymując w zamian informacje, a nie pieniądze.

Gajusz Mariusz 04.05.2022 12:10
Czy żyje Mariusz Czy Mariusz zmarł już?

czytelnik wszelkich źródeł 08.09.2021 12:21
Panie Leszczyński, wśród moich znajomych uporczywie rozpowiadał Pan, że nie ma czegoś takiego jak 77400 :-). Ze zdumieniem obserwuję, że wstawia Pan tu kolejny komentarz. Zawsze dotyczy on co prawda finansów ale to może przypadłość lub pewna Pana słabość do pieniędzy. Także co innego Pan opowiada a co innego robi. To nie świadczy o wiarygodności, może ewentualnie o słabej. To znana sytuacja, która wyczerpuje mądrość zawartą w słowach Gandhi Mahatma Cytuję :"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz. Obserwuję ten portal od lat i nie pamiętam, żeby ktoś w sposób podły został tutaj potraktowany. Zawsze są merytorycznie wypunktowane zarzuty i to dlatego właśnie dla wielu 77400 jest solą w oku. Proszę przypomnieć sobie oceną dzieła Profesora Zdrenki. Wziął Pan go w obszerną obronę wypełniając treść inwektywami wobec radnego Łukasza Piosika i nadętymi peanami kolegów profesora, których teczki uginają IPN-kie regały . Z tego co się dowiedziałem w urzędzie, sprawę rozliczeń mediów wywołał Pan sam lub ktoś z Pana pracowników, Więc ten artykuł jest jedynie pokłosiem Pana siewu.

czytelniczka wszelkich źródeł 09.09.2021 07:21
BRAWO!

lj 10.05.2022 15:20
W 2012 roku Ceranowski pisywał w swoim expresstv i robił popularne błędy ortograficzne, stylistyczne, logiczne. Lemanowicz dzwonił do niego i mówił: Kamil popraw, bo nie wypada. Kamil edytował tekst, poprawiał według wskazówek Lemanowicza i gites.

o małżeństwie 01.05.2022 09:42
Mąż żony w ciąży ze Złotowa aleja Mickiewicza 28 ukradł zdjęcia z komputera Janusza L.

dylemat otworowy 08.05.2022 09:50
Mąż Biedronia nadal nie wie, czy jest jednocześnie żoną.

Dajcie mu choć złotówkę 06.09.2021 21:34
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że co by tu Kuźmicz nie nasrał to i tak nic z urzędu nie dostanie bo jest za mały, nikt się z nim nie liczy. Taki burek na łańcuchu przy budzie. Chociaż nie, raz dostał na pseudo turniej na który żeby zaoszczędzić przyjechał pociągiem…

Bilet 07.09.2021 01:41
A co w tym złego, źe pociągiem?

Piotr Tomasz 07.09.2021 14:53
Pamiętam pewnego redaktora, który kpił sobie ze mnie, że dojeżdżam autobusem na sesje Rady Powiatu. Sprawdziłem tego "trefnisia". Okazało się, że chętnie kooperowały z nim wszystkie samorządy w okolicy. Dokładnie wszystkie minus jeden, który nie miał dobrej prasy. Oczywiście był to czysty przypadek. A może...

Krajenka się takich wstydzi 07.09.2021 19:30
Szkoda tego autobusu. Pewnie miejsce na którym siedziałeś zgniło od żółci, która się z Ciebie wyLEWAła.

Pytka Duraczok 01.05.2022 13:42
Kto był redaktorem naczelnym Tygodnika Nowego w tym czasokresie, listopada 2006?

wódko, pozwól żyć! 01.05.2022 16:26
...zapuściłem płytę i żurawia w szyjkę. I nie była to szyjka macicy.

wiejskie zoo 04.05.2022 11:58
"...- poradziłem córce, by stroniła od facetów-kameleonów -...". Nastoletnie panienki w zwierzęcości chuci są w ciągłej gotowości do parzenia się z jakimkolwiek samcem, niechby kameleonem czy nawet waranem z Komodo, legwanem z Galapagos. Nie wiadomo bowiem, jakie ***y mają gady.

powielacz spirytusowy 10.05.2022 09:06
O co chodziło z insynuowanym Bakutilkowi (Janusz Lemanowicz na portalu i-pila) obrzyganiem Mariusza Józefa Szalbierza, co by mogło imputować mu bycie muszlą klozetową?

o myśleniu 11.05.2022 14:56
Już czwarty dzień zastanawiam się, czemu mnie to nie ciekawi??? Jak się leży do góry ***, to nie ma nic do roboty, tylko się zastanawiać. Cztery dni, to mało, może sorok soroka (40 x 40).

. 03.05.2022 20:33
Mąż Stachy Gierkowej został internowany.

Pytek Warumstein - Woprosow 07.05.2022 10:32
To na cholerę oni mają kamery na korytarzach?

123 06.09.2021 18:20
W Złotowie to od lat wiadomo że kto płaci ten ma w AL pochwały. Dla nich nie ma prawdy i liczy się kasa.

Gosc 06.09.2021 15:13
Może podacie ile Wy teraz dostajecie?

Krzysztof Kuźmicz 08.09.2021 10:50
Z przyjemnością. Ta informacja jest znana również Panu Leszyńskiemu: 0 zł.

Zorientowany 10.09.2021 16:01
Panie Kuźmicz, sranie w banie, trzepiecie kasę z urzędu, aż trzeszczy. Darmowe gazetki, śmiech na sali.

Filut 10.09.2021 17:07
Pot.. gazetki trzepie Pani Ciżmowska

Dobre.... 04.05.2022 12:29
Niestety żyje I wali w szyję!

Krzysztof Kuźmicz 15.09.2021 11:43
Każda wydana przez Urząd (nie tylko w Złotowie, ale i wszystkie inne) złotówka musi być udokumentowana. Proszę wskazać, jeśli wierzy pan, że choć jedna z nich trafiła do mnie. A jeśli chodzi o Panią Ciżmowska, bo nie wiem czy dobrze rozumiem komentarz, to nigdy nie współpracowaliśmy, więc również i jej pieniądze nie trafiały i nie trafiają do mnie. Być może niektórym trudno uwierzyć, że dziennikarz nie bierze pieniędzy z Urzędu Miejskiego w Złotowie. No cóż, tym gorzej świadczy to o panu Leszczyńskim, który ustanowił takie standardy swojej pracy.

Pociągiem na Wembley 15.09.2021 16:57
Co Pan tu pitoli. Przytulił Pan pieniądze z urzędu. Cały sportowy światek Złotowa ma o to do urzędu pretensje. Pseudoturniej bez udziału złotowskich drużyn w Złotowie. Bez możliwości zgłoszenia drużyny. Biedny Karol z Perfecty w roli słupa. Jak Panu nie wstyd tak kłamać. W Pile to by nie przeszło…200 osób z LZS. Urząd miejski nie jest od finansowania turniejów tej ligi. Gdzie transmisja wideo z turnieju na którą dostał Pan pieniądze? Jawny prezent w pana dziurawą kieszeń.

rola pracy w procesie uczłowieczenia małpy 04.05.2022 19:00
Oprócz Lemanowicza obróbce w ramach durnego konkursu „kameleon 2005” poddano osoby: Irenę Sienkiewicz, Artura Łazowego… Jak się zmienia świat w różnych miejscach. Teraz Łazowy jakby łaził za Szalbierzem, który go sekował w przeszłości. Podobnie Zbychu Bautz przez lata wierny giermek w barze U Doroty dzisiaj jest okiem i uchem niepierduśnika z politycznego targowiska.

znachor 07.05.2022 10:29
Z dostępnych informacji i lektury dokumentacji badań lekarskich wynika, że lekarze nie mieli informacji, kto jest domniemanym sprawcą pobicia Michała Daniela Graya teczką tekturową na terenie wydziału karnego sądu rejonowego w Pile. Przy okazji trzeba zauważyć, że doznanie tak ciężkich obrażeń wymagających pomocy medycznej po inkryminowanym kontakcie Michała Daniela Graya z tekturową teczką o wadze 390 g i powierzchni 2150 cm², stanowi przesłankę do wyrażenia troski o stan fizyczny, który może być objawem odwapnienia po notorycznym spożywaniu narkotyków, chlaniu alkoholi niewiadomego pochodzenia, żarciu byle czego.

blues to korzenie reszta muzyki to owoce - hehehe 04.05.2022 12:06
"...zapuściłem płytę..." - jakież to entelegientne.

procedury dla głupków 30.04.2022 22:11
Sugerowanie jakichś sugestii facetowi o cechach niewiedzy i nepamięci jako dominant osobowości jest robotą syzyfową. Jemu trzeba na baczność: masz - kurva - zrobić to i owo i to w krótkich abcugach. Wtedy zrozumie bo w takim razie nie ma nic do rozumienia. Trza robić i już!

Larwy w gównie 06.09.2021 12:59
Kontinuum wylewu podłości będzie samowysrywka na rozkładówce biblitekarki. Obstawiam, że w tym tygodniu ta pani zastąpi tych co wysrali sie w zeszłm tygodniu.

Denty Ventyl 08.09.2021 08:19
Zapomniałeś dodać że artykuł będzie oczywiście płatny. Widać że AL są w dołku bo artykuły płatne.

Józef Antoni 01.05.2022 13:45
Według stopki redakcyjnej Tygodnika Nowego był to Mariusz Szalbierz ze wsi Białośliwie*. __________________________ * Mariusz Szalbierz jest jeszcze jeden w Poznaniu.

referendarz 11.05.2022 10:00
Nasza Mela mogła poczłapać do sądu i zapoznać się z aktami, ale lista odwiedzających w sprawach II K 151/21 i II K 76/22 jest goła, jeśli nie liczyć stron postępowania. Znaczy, nie była, nie wie, nie rozumie.

VAN 06.09.2021 12:31
tak czy siak karmienie nadal występuje, za te kalumnie nie dałby grosza zarobić

zachmurzenie duże

Temperatura: 24°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 5 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: jlTreść komentarza: Gdzie jest 157 wpisów w topiku "Mąż pilskiej działaczki..."?!Data dodania komentarza: 06.08.2022, 10:30Źródło komentarza: Pobito dziecko z ośrodka w Jastrowiu, czy będzie sankcja karna?Autor komentarza: PedroTreść komentarza: Szkoda gadac. Kiedys nawet wsparłem ten projekt finansowo I mialem obecywane złote góry. Do dnia dzisiejszego nic... ciekawe to bardzo bo np. Jeden z bylych juz mieszkancow Zlotowa gra w zagranicznej produkcji o nazwie samen.pl ktora mozna znalesc na Youtube I za darmo ogladac. Rozmawialem z nim swego czasu I wiem ze ich projekt pochlania ogromne ilosci pieniedzy ale koszta pokrywane sa z wlasnej kieszeni rezysera I producentow a jak I za malym wsparciem sponsorow w zamian za reklame. Sam Tomasz Raczek bardzo pozytywnie wypowiadal sie o projekcie ! Nasz Złotowianin ( Mateusz Leszczyński) gra w tym serialu jedna z postaci. Jest to komedia kręcona w Holandii ktoej celem jest ukazanie różnicy kulturowej pomiędzy Polską a Holandia. Bardzo zabawny serial ( sezon 1 ) zrozumiały dla tych co mają troche dystansu do siebie a na wakacjach byli dalej niż w Mielnie.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 17:41Źródło komentarza: Czym pachnie film "Gra w butelkę"?Autor komentarza: Artur ŁazowyTreść komentarza: Dziękuję Panu Burmistrzowi Złotowa za odwagę! Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i wierzyć w praworządność!Data dodania komentarza: 03.08.2022, 13:03Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: Dichlorodifenylotrichloroetan na larwyTreść komentarza: Kiedy oni to wszystko sprostują? Co numer to kłamstwa i manipulacje. Gazeta zalega w sklepach a już prawda wyszła na jaw.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 01:41Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: ZenekTreść komentarza: Wreszcie ktoś napisał prawdę. Jak ci propagandziści z Larwa na czele śmią wciskać kit ludziomData dodania komentarza: 02.08.2022, 15:19Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: odpisTreść komentarza: a gdzie byli opiekunowie tych dzieci ?to chyba ich rola żeby pilnować....więc sytuacja jest jasna,zaniedbanie obowiązków opiekuna grupy.Data dodania komentarza: 01.08.2022, 21:18Źródło komentarza: Sprawca pobicia dziecka nie był cudzoziemcem. To 58-letni Polak!
Reklama
Reklama