Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 04:13
Reklama

Bohaterowie walki z COVID poszukiwani

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński ogłosił konkurs "Bohaterowie walki z COVID". Kandydatów można zgłaszać w czterech kategoriach, a zwieńczeniem będzie uroczysta gala zaplanowana na koniec września.
Bohaterowie walki z COVID poszukiwani

- Podczas walki z pandemią wiele osób, często bezimiennych, angażowało się z heroicznym poświęceniem, aby nieść pomoc chorym. To właśnie takim bohaterom chcielibyśmy podziękować i uhonorować ich postawę - powiedział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, ogłaszając tym samym konkurs. 

Będzie miał on dość szybki przebieg, bo kandydatury będą przyjmowane zaledwie do 20 września, a już 30 września odbędzie się finałowa gala, na którą zaproszenie otrzymają laureaci. Kandydatów można zgłaszać w czterech kategoriach: 

- pielęgniarka

- ratownik medyczny

- strażak PSP i OSP

- żołnierz wojsk obrony terytorialnej

Kandydatury mogą zgłaszać m.in. dyrektorzy szpitali. Każda jednostka może przedstawić maksymalnie pięć osób, których postawa zostanie oceniona przez komisję konkursową. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
C-19 29.12.2021 19:33
Zdaniem wielu ekspertów Omikron to będzie ostatnią mutacja, która odegra jakąś rolę w obciążeniu służby zdrowia. Ma przebieg łagodniejszy od grypy i dobrze się propaguje, a więc zapewni odporność populacyjną skuteczniej niż szczepionki. Wygląda więc na to że jeszcze kilka miesięcy i po kowidzie :)

Andrzej K 26.11.2021 11:38
„Spośród wszystkich szczepionek, jakie znałem w życiu (kokluszowi, błonicy, tężcowi, ospie, odrze, różyczce, śwince, wirusowemu zapaleniu wątroby, zapaleniu opon mózgowych i gruźlicy), nigdy nie widziałem szczepionki, w której nosisz maskę i dystans nawet jeśli jesteś w pełni zaszczepiony. Nigdy nie słyszałem o szczepionce, która powoduje rozprzestrzenianie się wirusa nawet po szczepieniu. Wcześniej nigdy nie słyszeliśmy o nagrodach, zniżkach, zachętach do zaszczepienia się. Nie było dyskryminacji, jeśli się nie zaszczepiłeś, nikt nie próbował sprawić, żebyś poczuł się z tego powodu złym lub samolubnym człowiekiem. Nigdy nie widziałem szczepionki zagrażającej związkom między kolegami , rodziną i przyjaciółmi. Nigdy nie widziałem szczepionki, od której statusu zależałoby życie, praca lub szkoła. Żadna z wymienionych powyżej szczepionek nie miała takiej mocy, dzielenia, dyskryminowania, potępiania oraz niszczenia tkanki społecznej... podczas gdy walczymy ze sobą ... To potężna szczepionka! Robi wszystko tylko nie to, do czego normalnie szczepionki były zaprojektowane...

zachmurzenie duże

Temperatura: 16°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: jaTreść komentarza: Ceranowski specjalnie zrobił niedociągnięcie czarną krechą, bo wiedział, że ta osoba po pobiciu przez esbecję w Częstochowie 19 czerwca 1983 roku ma niedowład prawej powieki. Trzeba zatem wykorzystać wszelkie możliwości aby najebać komuś w życiorys, zbesztać, poniżyć. Do tego służą sługusy ludzi trzymających władzę w tym przeklętym, śmierdzącym, zapyziałym powiecie.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 13:59Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: . - kropkaTreść komentarza: W razie, gdyby się okazało, że oskarżony nie był prawidłowo zawiadomiony będziemy ścigać Melanię Poch do zesrania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 13:50Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: prof. JebutekTreść komentarza: Sąd może być w koteryjnej zmowie i wtedy oleje, osra i opryka.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:48Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: fakjufejkTreść komentarza: Musi być elementarny porządek w sądownictwie. Sąd mając wiedzę o stronie postępowanie nie może sobie dowolnie wybierać, dokąd skieruje swoje pisma, wezwania. Można bowiem wyobrazić sobie, że sąd uzna sobie w cichości gabinetów iż wyśle pismo na Wyspy Taka-Tuka lub do Kołmogorów w północnym Związku Radzieckim czy do Heleny w Montanie, gdzie podobno mieszka syn Lemanowicza. Zlekceważenie danych zawartych w protokole sądu okręgowego ośmiesza sąd rejonowy.Data dodania komentarza: 22.06.2022, 20:20Źródło komentarza: Mąż pilskiej działaczki skazany w I instancjiAutor komentarza: woda sodowa JNTreść komentarza: Ryszard robi karierę a Wiesława PIS prześladuje. To wszystko widać jak na tacy. Jak widzę regionalne przewodnictwo PIS to słabo się robi. Szczególnoie pan Adam, który ostatnio palnął publicznie, że od pewnego czasu obserwuje świat z ambony. To jest typowa megalomania i uciekanie się do mody partyjniackiej. Dbanie o struktury to jednak praca, której nie widać, natomiast widać złe posunięcia. Jeżeli ludzie PSL będą budować listy zjednoczonej prawicy to marnie widzę przyszłość.Data dodania komentarza: 22.06.2022, 09:32Źródło komentarza: Starosta Ryszard Goławski wystąpił w panelu dyskusyjnym z premierem RP Mateuszem MorawieckimAutor komentarza: PLSTreść komentarza: Specjalista od tłucznia z nieczynnych torowisk. A potem z tego pewna firma buduje drogi w lasach. To się nazywa biznesData dodania komentarza: 20.06.2022, 20:43Źródło komentarza: Starosta Ryszard Goławski wystąpił w panelu dyskusyjnym z premierem RP Mateuszem Morawieckim
Reklama
Reklama